Skocz do zawartości

Impreza 2,0 DOHC 160KM - obsługa serwisowa


tomcat081

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawowe pytanie - czym się różni ten silnik (poza mocą) od tego w Legacy? Czy też ma dwumasę?

Czy przy regulacji luzów zaworowych też trzeba wyjąć silnik? Czy wymienia się wtedy płytki, czy całe szklanki?

W ogóle jestem ciekaw Waszej opinii o tej wersji.. Pomóżcie!

Aha - ma mieć LPG i nie kupię WRXa, bo obawiam się kosztów utrzymania. Ma to być auto do użytkowania na codzień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm.... widzę ,że jeszcze myślisz co kupić ;)

Silnik jest ten sam co w Legacy IV tylko 165KM i ten sam co w Foresterze tylko 158KM , a w Imprezie 160KM , to są te same silniki , nie wiem czy różnica w mocy wynika z innego oprogramowania czy jak , ale mechanicznie to te same silniki.

 

Co do dwumasy to chyba tylko miało Legacy.

Edytowane przez BIG J
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas myślę, ale na razie odkładam to w czasie ze względów finansowych (obecnego auta coś nie mogę sprzedać...) :/

Twój Legacy też jest cały czas "w grze" :), no chyba, że nie zdążę przed połową lipca... ;)

Pozdrowienia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pozwolę sie podpiąć pod post, mam w planach zakup drugiego subaru . Zona potrzebuje zmienić auto z dotychczasowego opla merivy 1,8 125KM na cos ze stajni subaru. Pomysły są dwa albo dla mnie Forek 2.0 158KM MY08-12 a dla Niej moj 2,5XT. Opcja druga dla Niej Impreza 2,0 RS MY08-12 pytanie dosyć szerokie czy to auto jest mocno psujące sie? czy dynamiczne jak na 160KM? czy daje frajdę z jazdy mimo braku turbo? i w ogóle na co zwrócić uwagę przy zakupie używki ???

Trochę sporo, ale nie chce problemow przy zakupie (na raty), dodatkowe koszty prócz czysto eksploatacyjnych mogą miec przykre konsekwencje.

 

Pomóżcie proszę.

Edytowane przez arkitekt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

pozwolę sie podpiąć pod post, mam w planach zakup drugiego subaru . Zona potrzebuje zmienić auto z dotychczasowego opla merivy 1,8 125KM na cos ze stajni subaru. Pomysły są dwa albo dla mnie Forek 2.0 158KM MY08-12 a dla Niej moj 2,5XT. Opcja druga dla Niej Impreza 2,0 RS MY08-12 pytanie dosyć szerokie czy to auto jest mocno psujące sie? czy dynamiczne jak na 160KM? czy daje frajdę z jazdy mimo braku turbo? i w ogóle na co zwrócić uwagę przy zakupie używki ???

Trochę sporo, ale nie chce problemow przy zakupie (na raty), dodatkowe koszty prócz czysto eksploatacyjnych mogą miec przykre konsekwencje.

 

Pomóżcie proszę.

 

Taka impreza to w zasadzie forester w innej obudowie, więc można spokojnie do niego porównywać. Impreza może być nieco mniej kosztowna w utrzymaniu - brak SLS-ów, opony w bardziej "ekonomicznych" rozmiarach niż standard forka, a do tego powinna trochę lepiej jechać z takim samym silnikiem - mniejsze opory toczenia, trochę mniejsza masa. Silniki od 2008 mają nominalnie równe 150 KM zamiast 158 KM. Jestem w temacie bo właśnie nabyłem używaną imprezę MY08 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opcja druga dla Niej Impreza 2,0 RS MY08-12 pytanie dosyć szerokie czy to auto jest mocno psujące sie? czy dynamiczne jak na 160KM? czy daje frajdę z jazdy mimo braku turbo? i
Ten silnik (MY08) ma chyba 150KM, ale tak poza tym to te auta są na prawdę fajne, nawet lanosy. Moim ssakiem jeżdżę juź 6 rok i szczerze polecam ten model - zero jakiś większych problemów, głównie eksploatacyjne sprawy.

Czy jest dynamiczny - to zależy do czego porównujesz, IMO jest wystarczająco dynamiczny i potrafić dać duuużo frajdy z jazdy :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego wersja RS chyba nie muszę tłumaczyć stylizacyjnie wygląda duuuzo lepiej niz goły "lanos" poza tym w większości odnotowałem kubełki może nie powalające, ale zawsze wygląda po prostu lepiej... nie bijcie za mocno ale jesli ja nim będę sie przemieszczał a Zona zrealizuje swoj zamysł przemieszczania sie moim FXT to ja założę podtlenek ...dużo jeżdżę i 12-14l /100km to dla mnie ciut przy drogo :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...