Skocz do zawartości

Nie działa mi przycisk "1" w radiu/zmieniarce CD...


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

może miał z Was ktoś podobny problem? Wczoraj chcę włączyć ESKĘ, zapamiętaną pod przyciskiem "1" w radiu a tu klops, nie działa przycisk. Konsekwencją jest to, że nie mogę także uruchomić płyty nr 1 w zmieniarce CD itp... Wkurzające jest to na maksa. Podejżewam, że jest jakiś zminy lut związany z tym przyciskiem, trzeba całą zmieniarkę wyjąć, zdjąć przedni panel i sie pobawić... Możecie pomóc? Są jakieś problemy z wyciągnięciem tego? Panel, przyciski się ściąga? A może już szukać zmieniarki na szrocie?

 

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przycisk "klika". A możesz więcej napisać jak sie wyciąga zmieniarkę, jak sie do niej dobrać? Trzeba boczne plastiki ściągać? I potem jak się dobrać do konsoli i do samego przycisku? I czy zidentyfikowanie zimnego luta i to lutowanie nie przysparzało problemów? Ile czasu Ci to zajęło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zaczyna być z cyklu "zegar w forku 1. generacji" i TTTM :)

 

@AdaSch, możesz zdać relację z naprawy? Będziemy wdzięczni:)

 

Naprawione :-)

1. Dostanie się do radia:

(wersja angielska :-))

Uwaga: nie używajcie jak na filmie śrubokręta owiniętego szmatką, zostaną ślady na obiciu deski rozdzielczej, polecam wyciąć nożyczkami pasek o szerokości 1 cm z miękkiego plastiku i tym podważać plastiki,

2. Po wykręceniu radia, 4 śrubki, należy ściągnąć panel przedni radia, wszystko intuicyjne i proste, i dostać się do układu scalonego,

3. Po dostaniu się do układu scalonego, należy znaleźć zimny lut, ja już chciałem się poddać ale pod lupą było widać pękniętą cynę przy mikroprzełączniku od przycisku "1",

4. Lutownica do ręki, mała kropeczka nowej cyny na pęknięty lut i sprawa załatwiona,

5. Składanie w kolejności odwrotnej, czas wykonania 1h z browarkiem w ręku :-)

 

Pozdrowienia.

Edytowane przez Wiatrak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Myślę, że jak ktoś ma trochę czasu, światełko i lutownice to może to ogarnąć samemu. Tylko nie wiem czy lutownicą transformatorową da radę, lepsza jest kolbowa z grotem byle najmniejszym :) ale to koszt 20-25zł :) w serwisie gdzie radia robią minimum 50zł pewnie wezmą. Więc i tak i tak nie interes :) A samemu robiąc jest satysfakcja i jak ktoś nie ma lutownicy to mu zostanie w tej cenie. A w przyszłości jak będzie coś do zrobienia jeszcze to już nie będzie oporów i obawy, że nie da się rady :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 lata później...

Hejo! Z waszą pomocą naprawiłem w radiu przycisk nr 1 :)

 

Widzę że ten przycisk często ulega awarii więc w załączniku na fotce zaznaczyłem które luty należą do niego (kolor zielony i czerwony).

Kolorem czerwonym zaznaczyłem widoczny pęknięty lut na który nałożyłem trochę cyny i wszystko śmiga. Lut zaznaczony na zielono jest ok.

_20190709_131148.JPG

_20190709_131418-01.jpeg

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...