Skocz do zawartości

Lanos Felgi wystajace poza nadkola??


Brylu2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kolejne pytanie dotyczące felg. Otóż mam zamiar jak już pisałem wcześniej zmienić felgi i ciekawi mnie tu pewna sprawa którą muszę rozwiązać zanim kupie felgi.

W obecnej chwili posiadam felgi szerokość 6.5 i et 48 i mam pewien problem wystają mi poza nadkola tak przynajmniej przypuszczam i obijają mi miejsca wskazane na zdjeciach na karoserii.

afai.jpg

87mx.jpg

xz96.jpg

 

 

 

 

 

Znalazłem ładne felgi szerokosć 7.5 et 50 wedle wyliczenia w stosunku do założonych felg będą mi wystawać o 11mm na zewnątrz..

 

Porównując felgi które chce kupic do oryginalnych z lanosa (et 55 szerokość 7) felgi ,,wysuną się" na zewnatrz o jakieś 4mm...

Co o tym wszystkim sądzicie bo sam nie wiem czy te felgi (7.5 szerokosć et 50) mogę kupić do mojego auta.Jakie wy macie założone w swoich lanosach? Skoro te które są bardziej schowane od oryginalnych felg mi obijają to o co w tym wszystkim chodzi?Jakie felgi z jakim et mogę kupić?? i czy wam również obijają kamienie wyrzucane przez koła karoserie?? proszę o pomoc

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie wy macie założone w swoich lanosach? Skoro te które są bardziej schowane od oryginalnych felg mi obijają to o co w tym wszystkim chodzi?

 

Jam mam założone OEM 17x7 (ET nie pamiętam teraz) i nie zauważyłem, żeby coś mi obijało nadwozie. Ale moje auto jest srebrne i na nim nie widać rys i obić :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@Rafcio78 masz ET 55. ;)

@@Brylu2 jeśli wystają koła,opony poza obrys błotników,to będzie to widoczne.Nie sądzę aby przy podanych parametrach felg,coś takiego wystąpiło.Chyba,że założyłeś na te felgi,monstrualnie szerokie opony. ;)

 

Zarysowania się mogą przydarzyć jak śmigasz po gruntowych drogach czy wyżwirowanych podjazdach,ewentualnie po remontowanych "czasowo" drogach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 chce teraz kupić 7.5 szerokość ,et50, 17 calowe i opony do nich 205/50/17 ale nie wiem teraz czy nie będą mi auta rysować.Jak myśliscie?

Najśmieszniejsze jest to że felgi które mam teraz założone są bardziej schowane w nadkolu od seryjnych 17nastek i teraz jestem zdezorientowany

 

Smutne bo w takim razie żadnych felg nie moge kupić 17nastek do mojego lanoska chyba że brzydkie oryginały ;(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najśmieszniejsze jest to że felgi które mam teraz założone są bardziej schowane w nadkolu od seryjnych 17nastek i teraz jestem zdezorientowany

Szerokość felgi 6,5 robi swoje.

ET 50 przy 17" wydaje się dobrym rozwiązaniem,jedynie pomyślałbym o szerokości 7",zamiast 7,5".Szczególnie w kontekście opon 205/50/17.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może bym porobił zdjęcia z różnych perspektyw tych felg co mam teraz i byście napisali co o tym myślicie czy felgi które sie wysuną o 11 mm nie będą wystawać i rzucać syfu na boki?Co jedna głowa to nie dwie jak to mawiają ;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 chce teraz kupić 7.5 szerokość ,et50, 17 calowe i opony do nich 205/50/17 ale nie wiem teraz czy nie będą mi auta rysować.Jak myśliscie?

Najśmieszniejsze jest to że felgi które mam teraz założone są bardziej schowane w nadkolu od seryjnych 17nastek i teraz jestem zdezorientowany

 

Smutne bo w takim razie żadnych felg nie moge kupić 17nastek do mojego lanoska chyba że brzydkie oryginały ;(

 

Polecam Włoskie opony w rozmiarze 205/50 R17 firmy Marangoni:

http://www.opony.ino...7_93_v_xl_.html

  • Do kitu 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

205/55/16 chce teraz kupić 7.5 szerokość ,et50, 17 calowe i opony do nich 205/50/17 ale nie wiem teraz czy nie będą mi auta rysować.Jak myśliscie?

Najśmieszniejsze jest to że felgi które mam teraz założone są bardziej schowane w nadkolu od seryjnych 17nastek i teraz jestem zdezorientowany

 

Smutne bo w takim razie żadnych felg nie moge kupić 17nastek do mojego lanoska chyba że brzydkie oryginały ;(

 

Polecam Włoskie opony w rozmiarze 205/50 R17 firmy Marangoni:

http://www.opony.ino...7_93_v_xl_.html

 

Oho, pierwszy post na forum i już handelek, żal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haha polecasz mi opony? :D Nasza rodzinna firma zajmuje sie sprzedażą opon rocznie sprzedajemy około 20 tysiecy sztuk opon więc powiem nie dzięki za twoją ofertę :D

Piękna riposta :biglol:

 

Oraz ad meritum - oryginały w lanosie wcale nie są brzydkie, poza tym pomaga zmiana koloru (ich, nie samochodu ;) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Przepraszam, za aż takie odgrzewanie kotleta (nie wiem czy lepiej odgrzewać tak starego czy założyć kolejny temat nowy), ale mam szybkie pytańko: Felgi ATS DTM 17" 5x100 ET 38 - będzie to pasowało do "lanosa" 2.0 N/A ? Pasowało w znaczeniu mieszczenia się, ewentualnego obcierania? Bo wizualnie już mi pasują.. :) Z góry dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, za aż takie odgrzewanie kotleta (nie wiem czy lepiej odgrzewać tak starego czy założyć kolejny temat nowy), ale mam szybkie pytańko: Felgi ATS DTM 17" 5x100 ET 38 - będzie to pasowało do "lanosa" 2.0 N/A ? Pasowało w znaczeniu mieszczenia się, ewentualnego obcierania? Bo wizualnie już mi pasują.. :) Z góry dziękuję za pomoc :)

Najlepiej rozeznać się na amerykańskich forach, tutaj masz link do jednego:

http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=1945625

Jest tam dużo różnych zestawów i powinieneś znaleźć coś dla siebie. Jeśli chodzi o obcieranie to z tym bywa różnie bo tutaj ma znaczenie i opona, spreżyny, obciążenie tyłu z jakim podróżujesz itp. Ja mam ma na styk ustawione i rolowałem nadkola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ET jest podane (odlane) od wewnątrz na kołnierzu przy szprychach. W używanych trzeba trochę poczyścić, bo brud i nalot faktycznie utrudniają odczyt.

 

Ja mam w lanosie te felgi z ET 45 i jest bezpiecznie. Pewnie z ET 38 też da radę jeśli chodzi o obcieranie, ale będzie jeszcze bardziej rzucać śniegiem i piaskiem na progi i drzwi, więc bez szerokich chlapaczy nie polecam jeśli masz wybór. Co do wyglądu to kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...