Skocz do zawartości

wyciek płynu chłodniczego, żółta maź w zbiorniczku (raczej nie UPG)


KrzysiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem po wymianie silnika, od jakiegos czasu obserwuję wybijanie płynu chlodniczego ze zbiornika wyrównawczego w forku 2.0 turbo 2003 r (manual).

Korek wymieniłem, teraz oglądając nowy zaobserwowałem żółta maź pod nim.

Dziś z cięzkim sercem podjechałem na test sprawdzający uszczelkę pod głowicą - okazało się że na szczęście to nie ten rodzaj awarii. Obecnie podejrzewamy jakiś problem z chłodnicą oleju.

Ktoś miał coś podobnego (tj wybijanie płynu chlodniczego i żółłą maź w zbiorniczku) i może poratować dobrą radą? Z góry dziękuję!

p.s. Forum przejrzałem, ale opisu takiego problemu nie znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem tylko nie w subaru a w innym samochodzie i winą okazała się chłodnica oleju, która przepuszczała olej do układu chłodzenia. Podobnie jak u Ciebie w zbiorniczku była żółta maź. Po wymianie i wypukaniu układu problem znikł. Być może dobrze podejrzewacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

Dziś, przy udziale fachowej pomocy, dopingu i sympatycznego towarzystwa do pogadania ("Naprrrawimy to Subarru, prrrawda?") w jednym, odbył się demontaż chłodnicy z poprzedniego silnika.02072013554.jpg

 

Zawozimy do mechanika i trzymamy kciuki zeby pomoglo, za tydzień mamy forkiem jechać na urlop. :)

Edytowane przez KrzysiekW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Piszę, bo brakło epilogu. :)

 

Wymiana chłodnicy oleju pomogła, olej przestał przebijać się do układu chłodzenia. Musiałem tylko wymyć kilka razy zbiornik na płyn chłodniczy z mazi, która zalegała w układzie i systematycznie była "wybijana" do zbiornika, i kolega mechanik przepłukał układ chłodzenia na zakończenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...