Skocz do zawartości

Kraków, kolizja - wielka prośba do Was


rombu

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ciekawe czy ci świadkowie ponieśli jakieś konsekwencje fałszywych zeznań.

 

Spawa zakończyła się chyba na miejscu przy policji, po obejrzeniu. Gdyby poszli do sądu to może i by byli pociągnięci (o ile by zawczasu jednak się z tego nie wycofali)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 114
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

 

 

W drugiej instancji sędziowie zupełnie inaczej podchodzą do sprawy.

Tego się dowiedziałam (od sędziego tak btw) jak miałam sprawę z tirowcem. Moja sprawa na szczęście zakończyła się w pierwszej instancji.

 

rombu, trzymam kciuki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ciekawe czy ci świadkowie ponieśli jakieś konsekwencje fałszywych zeznań.

 

Spawa zakończyła się chyba na miejscu przy policji, po obejrzeniu. Gdyby poszli do sądu to może i by byli pociągnięci (o ile by zawczasu jednak się z tego nie wycofali)

 

Ja bym ich przeciorał po Sądach i od uczyli by się za kolegę składać fałszywe zeznania + dobił bym ich z cywilnego ;) 

rombu 

Powodzenia 

ps.To nie ty czasem dzisiaj na Wiślickiej pod KFC dostałeś mandat :)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Rombu, czy sędzina Twojej sprawy to przypadkiem nie ta z poniższego artykułu?

http://prawonadrodze.org.pl/sad-orzekl-wbrew-temu-co-widzial/

 

Od długiego czasu jestem przekonany, że należy rozwiązać Straż Miejską. Zaoszczędzimy jako miasto sporo kasy. Na miejsce SM wystarczy zwiększyć zatrudnienie w policji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Mnie osądziła taka osoba : Karp-Sieklucka Ewa. Nie mogę napisać, że sędzia, bo z sądzeniem to niewiele miało wspólnego.

Tak samo jak na wrzuconym filmie - dużo stwierdzeń :

-nie budzi żadnych wątpilowści

-w sposób jednoznaczny

-zostało wykazane

W moim przypadku zachowanie i słowa były takie same.

Zrozumcie, że obecnie nie oskarża policja tylko sąd. Więc jak wygrać kiedy wasz przeciwnik jest jednocześnie sędzią w "potyczce" ?

 

Jak już wątek został odgrzebany to napiszę jaki jest finał.

23.03 odbyła się rozprawa apelacyjna. Sprawę przegrałem. Został mi dołożony jeszcze jeden zarzut - zrobiłem sobie rajd ulicami Krakowa.

Zawsze myślałem, że w Polsce winę trzeba udowodnić. Jednoznacznie udowodnić. Czyli zeznania "świadków" powinny być takie same. Opinia biegłego powinna być jednoznaczna.

Nic bardzie mylnego.

Wszystkie argumenty podane w apelacji zostały odrzucone. I opinia biegłego, zeznania "świadków" którzy zaprzeczali sami sobie i sobie nawzajem, zdjęcia które udowadniają moją niewinność.

Chciałem Wam o tym napisać, jak otrzymam uzasadnienie wyroku.

Sprawa dziwna, wniosek o sporządzenie uzasadnienia złożony 26.03, termin upłynął po 14 dniach.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymałem ani uzasadnienia, ani wyroku i kwoty do zapłaty.

Ot, taka to jest Polska, niektórzy z Was razem z Bronkiem stwierdzą: wolna Polska.


W sumie to mogłem i tak skończyć :

http://www.panstwowpanstwie.polsat.pl/Panstwo_W_Panstwie__Oficjalna_Strona_Programu,6067/News,6068/Biegli_Jedno_A_Sad_Drugie,1442820/index.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@rombu, współczuję Ci bardzo. Natomiast nie wiem czy opcja rządząca ma z tym coś wspólnego. Sądy są z założenia niezawisłe, czy to się nam podoba czy nie. A to w jaki sposób sędziowie zostają sędziami to już inna kwestia. 

Pytanie czy w Polsce Ludowej wyrok byłby podobny czy byłby sprawiedliwy. 

 

 

Znajoma sędzina powiedziała mi kiedyś, że do sądu nie idzie się po sprawiedliwość. Szczerze - ręce mi opadły.

Rozumiem, że w wątpliwych przypadkach sędzia może mieć wewnętrzny dylemat, i wyrok zależy od tego kto; obrońca czy oskarżyciel go bardziej przekona, ale w tym wypadku, gdy sprawa jest dość jednoznaczna, nie da się tego wytłumaczyć. 

Pomijam ile czasu straciłeś na to ty oraz wymiar sprawiedliwości. 

 

Myślę, że jedyną opcją w tym momencie jest wykorzystanie IV władzy. Może tym razem zrobią coś pożytecznego. 

Edytowane przez przemekka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@rombu, współczuję Ci bardzo. Natomiast nie wiem czy opcja rządząca ma z tym coś wspólnego. Sądy są z założenia niezawisłe, czy to się nam podoba czy nie. A to w jaki sposób sędziowie zostają sędziami to już inna kwestia. 

 

Sędziów mianuje Prezydent RP, więc aktualna opcja ma jakiś tam wpływ na wymiar sprawiedliwości. Mały, bo mały, ale ma :)

Edytowane przez Jachu93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Sędziów mianuje Prezydent RP,

@@Jachu93 a na czyj wniosek? ;) 

Sądownictwo mamy jakie mamy,po części to pokłosie wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie orzekania przez asesorów,potem nastąpił okres masowego i pospiesznego mianowania nowych sędziów,jak widać pośpiech nie był wskazany i teraz mamy przedziwne sytuacje w sądach. :(

Usunięcie sędziego to nie jest łatwa i prosta sprawa. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...