Skocz do zawartości

S3 od A2 do Szczecina i trasa Szczecin - Bydgoszcz


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

W sobote ruszam w trase do POlski i chodzi mi o informacje odnosnie drogi S3 na odcinku od A2 do Szczecina.

Jechalem nia ostatnio 2 lata temu i stracilem pare godzin w Miedzyrzeczu i szczegolnie w Skwierzynie.

Rozumiem, ze Miedzyrzecz ma juz obwodnice i jest juz zjazd z A2, a jaki jest staus obwodnicy Skwierzyny?

Z tego co znalazlem w necie to chyba go jeszcze nie ma.

Czy nadal sie stoji w olbrzymich korkach w tej miejscowosci?

Ta droga mi bardzo odpowiada, bo unikam korkow i debilnej jazdy Niemcow na autostradzie Hamburg - Berlin.

Gdybuy nie stalo sie w skwierzynie to pojechalbym prawie pusta autostarda polnocna w Niemczech i potem w dol do A2.

 

Czy ktos moze wie jak sie jedzie trasa Szczecin Bydgoszcz. Czy Wlacz moze doczekal sie obwodnicy?

Ile czasu moze zajac przejechanie tego odcinka w sobote w godzinach popoludniowych. Ostatnio to trasa jechalem z 12 lat temu i pamietam, ze byla to walka o zycie. Olbrzymie ilosci Rosjan jadacych tranzytem i szalejacych na tej drodze.

 

Bede wdzieczny za wszelkie uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od Świebodzina (jest już zjazd z A2) do Gorzowa cały czas trwa budowa drogi. Jest bardzo dużo ograniczeń i "objazdów" budowanych wiaduktów. W związku z tym jedzie się w ślimaczym tempie. Do tego grasują osobowe nieoznakowane focusy i mondeo z ITD. Wszystko zależy od dnia, ale zakładam, że w sobotę może być duży ruch turystyczny.

W ubiegłym roku jechałem w wakacyjną niedzielę ze Szczecina do Poznania. Na CB usłyszałem, że korek zaczyna się w Skwierzynie, a kończy w Gorzowie. W związku z tym zjechałem w ostatnim momencie z obwodnicy Gorzowa na drogę 22 w kierunku A2 i przebiłem się do węzła Torzym. Droga trochę dłuższa, ale było zupełnie pusto i myślę, że zaoszczędziłem 2-3 h.

Edytowane przez spawalniczy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety od Świebodzina (jest już zjazd z A2) do Gorzowa cały czas trwa budowa drogi. Jest bardzo dużo ograniczeń i "objazdów" budowanych wiaduktów. W związku z tym jedzie się w ślimaczym tempie. Do tego grasują osobowe nieoznakowane focusy i mondeo z ITD. Wszystko zależy od dnia, ale zakładam, że w sobotę może być duży ruch turystyczny.

W ubiegłym roku jechałem w wakacyjną niedzielę ze Szczecina do Poznania. Na CB usłyszałem, że korek zaczyna się w Skwierzynie, a kończy w Gorzowie. W związku z tym zjechałem w ostatnim momencie z obwodnicy Gorzowa na drogę 22 w kierunku A2 i przebiłem się do węzła Torzym. Droga trochę dłuższa, ale było zupełnie pusto i myślę, że zaoszczędziłem 2-3 h.

Dziekuje za informacje, chyba w tym roku pojade standardowo na Hamburg i Berlin. W przyszlym roku jak otworza S3 na tym odcinku to bedzie chyba interesujaca alternatywa. Ta polnocna autostrada w Niemczech kusi - jest pusto i sie jedzie bardzo plynnie. Nie lubie odcinka Hamburg - Berlin duzo korkow i Niemcow jezdzacych jak kompletne debile. W zeszlym roku bylem swiadkiem trzech wypadkow, a wszystkie mailay ten sam scenariusz.:

Gosc jedzie prawym pasem, dojezdza do wolniej jadacej ciezarowki, lub cyrkowozu (samochod campingowy) i bez patrzenia w lusterko, bez kierunkowskazow wyjezdza na lewy pas prosto pod kola wyprzedzajacego samochodu.

 

A nie wiesz czasem jak wyglada trasa Szczecin Bydgoszc`?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedź przez Torzym jak spawalniczy napisał, zjeżdżasz z S3 w Gorzowie i masz ok 60 km zupełnie pustej drogi do węzła i wskakujesz na A2, omijasz Skwierzynę itd., na pewno szybciej i bliżej niż przez Niemcy

Ja i tak przez Niemcy musz jechac. Kwestai tylko czy jechac autostrad polnocna do Szczecina i potem do A2, czy od razu jecha autostrada Hamburg - Berlin i dalej A2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczecina do Bydgoszczy jedzie się całkiem dobrze. Są krótkie odcinki dróg ekspresowych, ale niewiele. Jeździłem tamtędy wielokrotnie w ciągu statnich 3 lat i wg mnie jest OK (jak na Polskie warunki). Uważaj na fotoradary rozstawiane po krzakach przez straż miejską w Witankowo i Suchań.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczecina do Bydgoszczy jedzie się całkiem dobrze. Są krótkie odcinki dróg ekspresowych, ale niewiele. Jeździłem tamtędy wielokrotnie w ciągu statnich 3 lat i wg mnie jest OK (jak na Polskie warunki). Uważaj na fotoradary rozstawiane po krzakach przez straż miejską w Witankowo i Suchań.

Ile zajmuje srednio przejechanie odcinka Szczecin-Bydgoszcz? Czy Walcz dorobil sie obwodnicy, czy tez nadal sie jedzie przez srodek miasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Wałcz nadal nie ma obwodnicy.Poza wspomnianymi odcinkami drogi ekspresowej to S10 nadal prowadzi przez małe miasteczka,wioski gdzie często ruch ograniczony jest do 40km/h. Węzeł na południu Bydgoszczy jest jak najbardziej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Szczecina do Bydgoszczy jedzie się całkiem dobrze. Są krótkie odcinki dróg ekspresowych, ale niewiele. Jeździłem tamtędy wielokrotnie w ciągu statnich 3 lat i wg mnie jest OK (jak na Polskie warunki). Uważaj na fotoradary rozstawiane po krzakach przez straż miejską w Witankowo i Suchań.

Ile zajmuje srednio przejechanie odcinka Szczecin-Bydgoszcz? Czy Walcz dorobil sie obwodnicy, czy tez nadal sie jedzie przez srodek miasta?

N.t Wałcza, jak pisał PRU, ale ja nigdy nie stałem tam w korkach. jedzie się dość wolno, ale nie ma tragedii. Cała droga zajmuje mi w zalezności od ruchu na drogach, około, od 3:20' do 3:45' (zawsze z jednym tankowaniem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje serdecznie za wszystkie informacje. Chyba jednak w tym roku bede sie przebijal jak zwykle autostrada na Hamburg - Berlin i dalej A2. W przyszlym jesli otworza S3 to pojade trasa polnocna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...