Skocz do zawartości

Klimatyzacja nie chłodzi po serwisie :(


kubaRX

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Byłem jakiś czas temu na serwisie z klimatyzacją. Przed napełnieniem lekko chłodziła a po napełnieniu wydaje mi się że zupełnie nie działa mimo iż czynnik chłodniczy został uzupełniony (początkowo było 220g/600g) Gość na serwisie nie był zbyt wyrywny do roboty bo była to oferta z grouponu więc nie bedzie przecież brudził sobie rąk jak mi się za to extra nie zapłaci :angry:. Powiedział że może się rozrusza a ja łyknąłem to jak pelikan....

Kompresor działa i podaje trochę ponad 10bar, czynnik jest a mimo to nie chłodzi... Czy jest w układzie jakiś czujnik ciśnienia który mógłby nawalić??

 

Thanks from the mountain ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem. Byłem jakiś czas temu na serwisie z klimatyzacją. Przed napełnieniem lekko chłodziła a po napełnieniu wydaje mi się że zupełnie nie działa mimo iż czynnik chłodniczy został uzupełniony (początkowo było 220g/600g) Gość na serwisie nie był zbyt wyrywny do roboty bo była to oferta z grouponu więc nie bedzie przecież brudził sobie rąk jak mi się za to extra nie zapłaci :angry:. Powiedział że może się rozrusza a ja łyknąłem to jak pelikan....

Kompresor działa i podaje trochę ponad 10bar, czynnik jest a mimo to nie chłodzi... Czy jest w układzie jakiś czujnik ciśnienia który mógłby nawalić??

 

Thanks from the mountain ;)

 

trzeba sie podłaczyc z niskim cisnieniem i zobaczyc jak sie zachowuje , jesli rozniez rosnie , to duze prawdopodobienstwo ze jest uszkodzony zawor rozprezny , przy scianie grodziowej , lub sama sprezarka , dotknij reka obydwie rurki , i zobacz czy jest roznica temp. ( znaczna !!!! ) , o ile wogole sprezarka pracuje !!!!. Sprawdz czy wogole wentylatory działaja na postoju !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@carfit, sprężarka pracuje (rolka się kręci) i podobno podaje 10 bar. Temperatura pomiędzy rurkami jest zdecydowanie różna. Nie wiem jak ciepła powinna być ta na wężu wysokiego ciśnienia ale ma może 40-45 stopni natomiast ta druga ma chyba temperaturę pokojową. Wentylator działa na postoju. Dodam że podczas pracy klimy coś prawie stale syczy mi pod schowkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...