Jump to content

czy downpipe 3" z imprezy GT podejdzie do wrx 2003 ??


KaTM
 Share

Recommended Posts

Jak w temacie, chciałbym kupić downpipe z szerokim kołnierzem do mojego WRX 2003, Kolega forumowy ma na sprzedaż downpipe 3" z szerokim kołnierzem zdjęty z Imprezy GT, GC8.

Mam aktualnie downpipe ori z katem/katami (bo wygląda jakby były dwa) - dalej jest centerpipe od STI i kończy się puszką od sti.

Będzie można ten 3" downpipe od GT zainstalować??

Link to comment
Share on other sites

Z tego co się wyedukowałem z forum DP z GT jest troszkę krótszy od new age. Ale niech ktoś bardziej doświadczony potwierdzi.

Link to comment
Share on other sites

Tak jak kolega wyżej napisał downpipe od GT jest krótszy od tego z WRX . Montując cały wydech nie ma problemu ale sam downpipe niebardzo pasuje

Edited by kudi
Link to comment
Share on other sites

a gdybym ten downpipe 3" szeroki kołnierz zmontował z centralpipe też 3" - ten zestaw ma kolega "Jacky X" - na sprzedaż i końcówka oryginalna z tłumikiem od STI (ten akurat był montowany przez poprzedniego właściciela auta) ????????????? Będzie to się zgrywało??A jak nie to duże są przeróbki?

Link to comment
Share on other sites

Na długość czy do założenia nie powinno być większych problemów. Jest kwestia połączenia 3" z ori backboxem. Albo się założy mniejszą flanszę do centrpipu albo większą do backboxa. Proponują przeciąć centpipe oryginalny i 3" i zespawać. W ten sposób można wyregulować też długość wydechu.

Link to comment
Share on other sites

montowałem w GT downpipe z WRX-a i ten z newage'a był ciut krótszy.. ale nie był to żaden oryginał więc różnice w długości mogą być, w tę i w drugą stronę, pewnie +/- 1-2 cm, czasem wystarczy ciut naciągnąć resztę wydechu na wieszakach albo dospawać kawałek rurki... w każdym razie wszystko się da, kwestia pomyślunku i odrobiny fantazji i pozwolenia sobie na "coś nie do końca oryginalnego" :) :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...