Jump to content

Sycząca klima. Normalne?

Max
 Share

Recommended Posts

Powiem tak... rzadko korzystam z klimy ale zauważyłem że jak działa to coś mi co chwilę syczy pod schowkiem. Wczoraj byłem na serwisie i syczy dalej. Czy to normalne? Nawet głośny wydech nie rozwiązuje sprawy :-)

wg mnie to nie jest normalne - u mnie syczało jak klima była pusta, a po napełnieniu gdy zawór zwrotny (ten na ścianie grodziowej) był nieszczelny i cały zielony (w ultrafiolecie).

polecam udać się do dobrego warsztatu od klim i naprawić.

Za mało freonu w układzie. Niech ci doleja freon z markerem. Jak zaraz znowu będzie syczeć to bedą w stanie sprawdzić gdzie ucieka.

Powiem tak... rzadko korzystam z klimy ale zauważyłem że jak działa to coś mi co chwilę syczy pod schowkiem. Wczoraj byłem na serwisie i syczy dalej. Czy to normalne? Nawet głośny wydech nie rozwiązuje sprawy :-)

Byles na serwisie klimatyzacji?

Jesli pracuje/chlodzi poprawnie to nie ma sie co martwic. _ustaw glosniej radio_ :)

albo korzystaj czesciej i sie przyzwyczaj :) (nie uzywana klimatyzacja sie psuje)

W systemie jest zaworek puszczajacy gaz do parownika "paczkami" i to daje czasami efekt cyklicznego "posykiwania".

I nie musi byc to objawem jakiego kolwiek problemu.