Skocz do zawartości

Cieknący szyberdach od strony kierowcy w Turbodziadku.


Plum

Rekomendowane odpowiedzi

witam

od pewnego czasu zaczął mi cieknąć szyberdach tylko od strony kierowcy

pytam bo może ktoś miał taki problem w dziadku

co poradzicie jest jakies rozwiązanie może podejdzie uszczelka od innego samochodu

lub zatkany jest któryś z odpływów

pozdrawiam i dziekuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jest z masą uszczelniającą prowadnicy szyberdachu. Po takim czasie twardnieje i się wykrusza, powodując przeciekanie szyberdachu.

Naprawa tego jest dość kłopotliwa i pracochłonna. Żeby dobrze to naprawić trzeba zdemontować cały szyberdach, odkręcić prowadnice, oczyścić ze starej masy i nałożyć nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś ten problem...okazało się że wystarczy przetkać odpływy (zatkały się ujścia tuż przy chlapaczach)

pomocny okazał się bat anteny CB radia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

Witam. Mam podobny problem. Cieknie szyber - odpływy przód przedmuchałem ale nie wygląda by były zapchane. Z kolei nie bardzo wiem jak dostać się do odpływów tylnych. Od podsufitki czy łatwiej gdzieś od dołu? Leżałem dziś pod autem i nie bardzo orientuję się gdzie dokładnie te odpływy. Czy ktoś może wskazać mi dokładnie co potrzeba zdemontować? Będę wdzięczny za sugestie. Pozdrawiam. (Legacy Sedan 1993)

Edytowane przez grayblaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,ale prowadnice spełniają dodatkową funkcję jakby rynny, kierując wodę do odprowadzeń. Jeżeli masa uszczelniająca się wykrusza powstaje przestrzeń między prowadnicą a dachem przez którą ucieka woda kapiąc na głowę  :) 
Jeżeli masz drożne odpływy z przodu, to wątpie żeby tylne były zapchane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)  Jeżeli masa uszczelniająca się wykrusza powstaje przestrzeń między prowadnicą a dachem (...) - 

nie rozumiem o czym piszesz? Przecież między prowadnica a dachem i tak jest przestrzeń. Prowadnica nie jest przyklejona do dachu bo przeciez w poprzek dachu idą wzmocnienia. prowadnica jest rynną owszem ale odprowadza niewielkie ilości wody odpływami na końcach i dalej rurkami w okolice nadkoli. Jak kupiłem swojego OBK to zatkane były tylne obie strony. Wężyki z tyłu maja ujście na zewnątrz po bokach auta pod zderzakiem lub po wewnetrznych stronach na końcach podłużnic - nie pamietam dokładnie w tym momencie. Zakończone są jakby klapką. Ja z lewej znalazłem szybko (we wnęce na narzędzia) ale z prawej jest bardziej zabudowane i biegnie koło wlewu paliwa. Warto to znaleźć i wyczyścic, u mnie było zatkane na długości ok 5cm i po mapełnieniu całej rurki wodą przelewało sie przez rynienkę i zamakała podsufitka.  

Edytowane przez Paweł951
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odgrzeje stary temat. Szkoda zakładać nowy wątek z byle powodu. Ale do rzeczy.
Mam problem z szyberdachem w Legacy kombi z 90 roku.  Jest szansa kupić gdzieś uszczelke? wymieniał ktoś kiedyś?  
U mnie jakiś janusz zakleił wszystko silikonem i musiałem starą uszczelke wyrwać bo mimo wszystko lało sie do środka a szyber oczywiście był unieruchomiony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...