Skocz do zawartości

Jaki bieżnik na zakręty w oponie zimowej?


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

Mieszanka jest bardzo ważna bo potem opona nie trzyma na lodzie i zmrożonym sniegu, mokrej nawierzchni, akurat sam snieg nie ubity jest dość przyczepny i lepiej mieć opony które dobrze sprawdzają się też na zlodowaciałych nawierzchniach i na świerzym wyślizganym sniegu. Ja bylem bardzo zadowolony z Uniroyala MS PLUS 66. Wada niektórych nalewek jest ich głośna praca szum/wycie i na to trzeba uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na snieg.

Z tego typu oponami (także nalewkami) jest ten problem, że o ile bardzo miekka miesznka i agresywny bieźnik sprawdzi się w głebokim sniegu to juz na błocie posniegowym, mokrym asfalcie itp. raczej nie bardzo.

Do upalania po sniegu tego Nexena mozna ryzykować, ale jak ktoś nie kolcuje to bez sensu kupowac opone pod kolec, bo tracimy część lameli. Chyba wolałbym juz nalewkę. a najlepiej jakś opone bardziej uznanego producenta, ale przeznaczoną na rynek nordycki. W tym roku bodjże Hankook ma u na sprzedawac takie oponyi mają miec niezła cene.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś Hankooka ICEBEAR w Clio i nie mogłem z podwórka wyjechać ,za to te Nexeny były rewelacyjne na każdy śnieg .Na asfalt nie wiem ,bo nie jeździłem :P

Nie pisze o Hankook Icebear czyli oponie na warunki zimowe zachodnio-europejskie tylko o oponie typowo na warunki nordyckie - bieznik W605, W606 i RW08 - spójrz na ilośc lamelli - ta opona zdecydownie lepiej będzie kleić do lodu i wyslizganego śniegu.

Edytowane przez lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba każda opona robiona na Skandynawię ,będzie świetna na śniegu ,a na asfalcie tragedia .W imprezie mam Nokian Hakkapelita ,na śniegu (każdym) rewelka ,a na suchym powyżej 130km/h możliwa jazda tylko na wprost :angry:

 

Dla tego na zime mam 3 komplety kól ,śnieg ,asfalt i wąski kolec na upalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...