Skocz do zawartości

Słabnące obroty i rwanie od 2 tys obrotów


Bunio

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam od dzisiaj pewien problem a mianowicie podczas postoju np. na światłach obroty potrafią opaść do około 300 po czym po chwili do 1000, potem stabilizuje się i z powrotem opada. Podczas jazdy rwie od 2 tys do gdzieś 3,5 tys przy czym tak jakby nie czuć mocy takiej jak była wcześniej. Miał ktoś podobnie?

Zna ktoś dobry warsztat we Wrocławiu co sie znają na Subaru? Czy lepiej jechać do serwisu?

Możliwe że to wina świec? Są bardzo stare.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, mam to samo w hawkeye'u 2006.

Podejrzewam, że wcześniej tego nie miałeś (kiedy było zimno), bo w moim przypadku obroty lecą w dół w chwili załączania się wentylatora chłodnicy. Gwałtowne obciążenie przydusza motor który na wolnych obrotach nie ma zbyt dużej mocy. Mam instalację lpg, przy okazji jej regulacji gość powiedział że to wina zasyfionej przepustnicy.

 

Tą tezę potwierdza też sporo wątków na forum. Przykładowy:

[Zakazany link do forum subaru]

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/43683-falujace-obroty-przy-wlaczonej-klimie/

Edytowane przez peku33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie nie mam instalacji lpg. Czyli udać się na czyszczenie przepustnicy? a Co z silniczkiem krokowym, też trzeba go przeczyścić?

Aha i w takim razie świece nic do tego nie mają? Gdzie we Wro znajdę jakiś dobry serwis:P?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...