Skocz do zawartości

H6 i CHECK - błedy P0302 P0304 P0306


Pedros

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś już miał taki problem.

Od kilku dni po wykasowaniu błędów i przejechaniu 20-40 km wywala mi po raz kolejny te same błędy:

 

P0302, P0304, P0306 - Cylinder 2,4,4 Misfire Detected

 

Auto nie traci wtedy mocy i równo pracuje. W zasadzie nie czuję żadnych objawów poza lampkami na desce, przejściem auta w tryb S (SI-DRIVE) i brakiem tempomatu.

 

Przebieg auta - 190 000 km

 

Co może być przyczyną wypadania zapłonów na wszystkich cylindrach po jednej stronie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisany Dzisiaj, 18:28 Pedros powiedział: Co może być przyczyną wypadania zapłonów na wszystkich cylindrach po jednej stronie? Podstawowa przyczyna: pablonas powiedział: luzy zaworowe

Dlaczego luzy zaworowe powodują wypadanie zapłonów?

 

Ponieważ doprowadzają do niewłaściwego spalania mieszanki a w efekcie do niemożliwości zapłonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Były kiedykolwiek robione luzy zaworowe?

 

Masz LPG?

LPG nie mam. Nie mam pojęcia, kiedy ostatnio były luzy regulowane. Auto było do tej pory regularnie serwisowane w ASO.

Czy wiecie co ile km powinno się sprawdzać luzy zaworowe?

Czy możliwe jest, aby zbyt duże luzy zaworowe implikowały błędy na wszystkich 3 cylindrach jednocześnie i tylko na jednej stronie?

 

Właśnie dostałem ofertę z ASO na sprawdzenie głowicy. Taką operację mi zaproponowano po opisie, który wysłałem. Cena mnie powaliła dlatego drążę temat na forum dalej.

Czy złe ustawienie zaworów może powodować wypadanie zapłonu we wszystkich cylindrach po jednej stronie?

Co należałoby jeszcze sprawdzić? Czy cewki i przewody również mogą powodować takie błędy?

Edytowane przez Pedros
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...