Jump to content

Subaru Outback H6 2001 r . szyberdach przedni

PiotrekMK
 Share

Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie posiadam outbacka z 2001 r 3.0H6 z podwójnym szyberdachem i mam pytanie czy w pierwszej fazie powinna sie unosić przednia szyba z szyberdachu a następnie tylnią ? bo odsuwając tylną szybę odkryłem że przednia ma prowadniczki do podnoszenia ale nie podnosi się natomiast po odsunięciu tylnej szyby mogę ją podnieść ręcznie (uchylić) może ktoś posiada foto tego elementu bo chciałbym to naprawić a nie chcę nic zepsuć - pozdrawiam Piotr

Wielkie dzięki u Mnie najprawdopodobniej jest zniszczony element podnoszący przednią szybę bo blokada ryglująca szyberdach działa poprawnie ale niestety nie mam czasu by zdemontować podsufitkę i dokładnie sprawdzić może na urlopie będzie chwilka - na razie uszczelniałem tylną blendę bo po myciu było akwarium w lampach :)

• 6 months later...

Ja się podepnę do tematu aby nie tworzyć nowego .

Gdzie jest bezpiecznik od szyberdachu ?

Dziś pożyczyłem auto od sąsiadki bo większy . W kilka sekund po odpaleniu silnika otworzyły się oba szyberdachy . Chyba jest jakieś zwarcie albo coś w tym sensie . Po kwadransie prób , udało się zamknąć ale po kilku sekundach znowu się otworzył sam . Nie wiem jak to naprawić i gdzie , ale też trzeba jakoś dojechać do serwisu . Teraz auto stoi na swoim miejscu w garaży ale idzie zima . Jedyna co mi przyszło do głowy to odszukać bezpiecznik i wyjąć . Nie wiem gdzie szukać i jak jest oznaczony . Muszę wyjąć zanim znowu się otworzy .

Podczas prób zamykania , szyber tylny dochodzi do połowy i sam wraca na pełne otwarcie .

Nie wiem, ktory rocznik, ale u mnie (2002) w instrukcji, w rozdziale o bezpiecznikach nie ma nic o osobnym dla szyberdachu (-chow).

Masz mozliwosc manualnego zamkniecia - potrzeba do tego srubokretu, aby odpiac zatrzaski trzymajace na rogach podswietlenie (te lampki w podsufitce), pozniej po bokach dwie sruby, ktore wykrecasz, a pod instalacja oswietlenia masz jeszcze jedna srube na inbus - ta sluzy do zamkniecia awaryjnego szyberdachu.

Nie wiem, ktory rocznik, ale u mnie (2002) w instrukcji, w rozdziale o bezpiecznikach nie ma nic o osobnym dla szyberdachu (-chow).

Masz mozliwosc manualnego zamkniecia - potrzeba do tego srubokretu, aby odpiac zatrzaski trzymajace na rogach podswietlenie (te lampki w podsufitce), pozniej po bokach dwie sruby, ktore wykrecasz, a pod instalacja oswietlenia masz jeszcze jedna srube na inbus - ta sluzy do zamkniecia awaryjnego szyberdachu.

Problem w tym że on sam sie otwiera bez mojego udziału . Robi to w kilka sekund po odpaleniu zapłonu

Problem w tym że on sam sie otwiera bez mojego udziału . Robi to w kilka sekund po odpaleniu zapłonu

Nie masz tam przypadkiem jakiegoś dokładanego modułu domykającego, który zwariował ?

Może jakaś krańcówka ? Popatrz sobie w serwisówkę, jak to ma działać, może to Cie naprowadzi.

Zapewne przeciek do panelu oświetlenia wnętrza - tam gdzie przyciski.

Dobry kierunek do sprawdzenia . Widzę ślady wody w tym panelu . To może oznaczać że trzeba rozebrać panel i oczyścić ? Jest taka szansa że zrobiło się zwarcie ?

Jeszcze raz proszę o pomoc we wskazaniu bezpiecznika odpowiedzialnego za szaberdach . Rozumiem że muszę kupić nowy panel ale tego czasu auto jest bez dachu

Jeśli sobie nie poradziłeś jeszcze to po odchyleniu podsufitki przy klapie bagażnika może dasz radę włożyć rękę i odepniesz wtyczkę od silnika. Może jednak wystarczające będzie odłączenie panelu sterownia dachem.

Jeśli sobie nie poradziłeś jeszcze to po odchyleniu podsufitki przy klapie bagażnika może dasz radę włożyć rękę i odepniesz wtyczkę od silnika. Może jednak wystarczające będzie odłączenie panelu sterownia dachem.

Zupełnie nie mam czasu . Myślę że dopiero w niedzielę to zrobię . Auto nie moje . Na razie stoi w garażu podziemnym i jest zamknięte . Po zamknięciu szberdachu wyjąłem kluczyk ze stacyjki

• 1 year later...

w outbacku 2007 otwarta była tylko owiewka i przez pomyłkę chciałem zasłonić podsufitkę i chyba coś się zablokowało bo przestał reagować szyber następnie po godzinie udało się zamknąć i od tamtej pory jest martwy chociaż po naciśnięciu przycisku słychać jakieś pojedyncze cyknięcie.

Mam wrażenie że jakaś blokada uruchomiła się. Może ktoś orientuje się jak go uruchomić ???

mam to samo w moim legacy, dach się otworzył, później w trakcie domykania ruszyłem zasłonę dachu (tapicerkę) i duża szyba się dosunęła do końca ale przednia (wiatrołap) już się nie złożył. 

domknąłem ręcznie (zaślepka w tylnej części) i do tamtej pory nie daje znaku życia.  

niby słychać jakieś cykanie z tyłu przy silniczku ale dach ani drgnie, sprawdziłem bezpieczniki i ok, prowadnice chyba też bo ręcznie pozwala się całkowicie otworzyć i zamknąć bez żadnych oporów

nie mam teraz chwili żeby się tym zająć więc jak znajdziesz rozwiązanie to daj znać

• 4 months later...
  • 11 months later...