Skocz do zawartości

Lakier w sprayu do nadwozia


Subaru_Forester

Rekomendowane odpowiedzi

Nadkola. Pojawiła się rdza - chcę zeszlifować i położyć lakier. Ma ktoś może info jaki jest nr mojego lakieru?

I gdzie w Wawie można nabyć jakiś dobry lakier?

jak chcesz to dobrze zrobić to lepiej zapłać komus np: Mi i bedzie na jaki czas problem z bani. W kazdej mieszalni lakierów nabiją ci prefila z twoim lakierem. Nr.masz na kielichu , chyba lewym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wezmę nr lakieru z kielich... dłuższa historia. Dlatego przydałby się ktoś mądry, kto poda mi jak to jest nr B)

to podjedz do jakiejkolwiek mieszalni lakierów (google) i tam koles wyjdzie z fiszkami. Na pewno coś dobierze. Jezeli chcesz malować maly fragment to kup byle jaki srebny lakier w sprayu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli problem dotyczy tylnych nadkoli to malowanie za wiele Ci nie da. Tam rdzewieje najprawdopodobniej od wewnątrz, bo forek nie ma niestety plastikowych nadkoli i cały syf z błota siedzi w zakamarkach nadwozia utrzymując wilgoć. Błotnik leci momentalnie. W zeszłym tygodniu odebrałem auto od blacharza, który wyciął słuszny kawał błotnika i wstawił na nowo dorabiając od razu nadkole i zabezpieczając dużą ilością oleju. Inna robota, to raczej tylko środki doraźne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o przednie nadkola...mam delikatne rdzewienie od pojeżdżawek - buda się na tyle wychyla/wygina, że równolegle po dwóch stronach są na środku nadkola paski rdzy 5 mm/4cm. I tyle B)

 

Czy ktoś wie jak nazywa się kolor mojego nadwozia?

Edytowane przez Subaru_Forester
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ZTCW, to nie da się ładnie pomalować metalikiem w sprayu fragmentu elementu nadwozia. Cały element, owszem, ale i to nie zgra się nigdy z oryginalnym lakierem na reszcie nadwozia. Po prostu lakiery w sprayu mają inną strukturę od tych w lakierni na skutek innych technologii nakładania.

Noooo, chyba, że przez te kilkanaście lat coś się w tej kwestii zmieniło.

Kiedyś przeprowadzałem różne eksperymenty, i zdecydowanie najlepsze efekty dają lakiery akrylowe. No i na metalik koniecznie trzeba położyć klarlak, czyli warstwę ostateczną lakieru bezbarwnego, bo bez tego, to szary pył wychodzi.

Pomalowałem akrylami w sprayu kilka samochodów, a metalikiem jeden motór Honda. Efekt był więcej niż zadowalający.

Edytowane przez suberet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak szybko. Spray -90% rozpuszczalniki ,10% materiał.

Dlatego kładłem 2 x podkład, i 3 x lakier. Akryl ma tą zaletę, że bardzo szybko schnie. Za pół godziny można szlifować ew. zacieki. No i powierzchnia wychodzi gładziutka jak lusterko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Suberet słusznie prawi...Lakier w spray'u ma inną strukturę niż ten kładziony metodą natryskową z pistoletu...Aczkolwiek jeśli chcesz się w to bawić...Srebrny kolor subaru (przynajmniej jeśli chodzi o impreze) to 406...Najlepiej gdybyś podjechał do mieszalni np. z klapką wlewu paliwa :D

Tak czy owak...Powodzenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suberet słusznie prawi...Lakier w spray'u ma inną strukturę niż ten kładziony metodą natryskową z pistoletu...Aczkolwiek jeśli chcesz się w to bawić...Srebrny kolor subaru (przynajmniej jeśli chodzi o impreze) to 406...Najlepiej gdybyś podjechał do mieszalni np. z klapką wlewu paliwa :D

Tak czy owak...Powodzenia :D

jest tez odcien srebrnego crystal grey 48W

http://www.ebay.co.uk/itm/SUBARU-Full-Car-Paint-Aerosol-Repair-Kit-CRYSTAL-GREY-48W-/221133700807

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...