Skocz do zawartości

Uszczelniacz do opon - czy to działa ?


Marty11

Rekomendowane odpowiedzi

Być może spotkaliście się z wynalazkiem w postaci uszczelniacza do opon.Po doświadczeniach z magicznymi środkami typu uszczelniacz do chłodnic byłem bardzo sceptyczny wobec tego środka.Niestety zdarzyło mi się kupić używane opony,z których jedna przepuszczała powietrze.Byłem u wulkanizatora,opona była kilka razy zdejmowana,człowiek wyprawiał cuda,ale ostateczny wyrok był mało sympatyczny - śmietnik.Nieszczelność była minimalna a jej źródłem był uszkodzony rant(nie pamiętam jak się to fachowo nazywa,chodzi mi o ten rant wewnątrz felgi,nie o rant ochronny).Szkoda bo prawie nowa opona...

Postanowiłem więc odwołać się do magii ;) Przede wszystkim odrzuciłem wszelkie marketowe środki bo jeśli w ogóle działają to jedynie doraźnie,tak aby dokulać się do wulkanizatora.Natomiast w otchłaniach internetu znalazłem reklamę specyfiku,który miał działać bardziej profilaktycznie i docelowo.Według producenta wlewamy do opon określoną ilość tego środka i możemy zapomnieć o wulkanizacjach.W chwili przebicia opony ów specyfik wypełni uszkodzenie i możemy nawet nie wiedzieć,że przebiliśmy oponę.Wspomniano też o uszczelnianiu uszkodzonych rantów(tych wewnętrznych ;)).Zaryzykowałem... i działa !!! Opona trzyma powietrze jak nowa.Dla testów pojeździłem trochę z prędkościami powyżej 200km/h - nic się nie dzieje.Boczny poślizg - też luz.Co ciekawe,ten środek nie ma terminu ważności i przy zmianie opon możemy przelać go do innej opony.W odróżnieniu od propozycji marketowych jest na bazie wody a nie kleju więc nie paćka opony od wewnątrz,tak że nie da się jej domyć.W przyszłości pomyślę o profilaktycznym wypełnieniu wszystkich opon tym wynalazkiem,bo raz wydam około 200 zł a potem mam spokój(ze względu na wielkość opakowań uszczelnienie jednej opony kosztuje jakieś 90 zł) Nie chcę tu nikogo reklamować więc nie podam nazwy specyfiku,ale może komuś taki środek będzie potrzebny lub po prostu ułatwi życie,tak więc zainteresowanym namiar na producenta mogę podać na PW.

Edytowane przez Marty11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może faktycznie...Tym bardziej,że może komuś nie zadziałał i będzie miał inną opinię.Ja w końcu testowałem tylko na jednej oponie.Wynalazek nazywa się Air Seal,w moim przypadku wersja do osobówek.

Edytowane przez Marty11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie,warto poszukać informacji,może znajdzie się więcej opinii.Ja trochę nabrałem zaufania jak na stronie producenta zobaczyłem,że ich targetem wcale nie są posiadacze aut osobowych,tylko duże firmy spedycyjne i budowlane,z ciężkim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...