Skocz do zawartości

Po co przed założeniem filtra oleju smaruje się uszczelkę?


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

 

Stara szkoła? Jak stara? Jeszcze 5 lat temu można było czytać w różnej maści "poradnikach" dla kierowców, o takiej, lub zbliżonej konieczności wymiany świec. Miałem kiedyś instrukcję z Adlera z 1938r, i tam też było o wymianie świec co 20kkm. To dopiero stara szkoła. :) Mój rekord na jednych świecach, to coś koło 120kkm (oczywiście z korygowaniem odstępu elektrod).

 

 

 

Bo poradniki byly pisane na podstawie unstrukcji z lat 30tych.

To raz, a dwa, w wielu miejscach na swiecie bardzo dlugo swiece byly produkowane na bazie technologi z tych lat.

W brew pozorom taka swieca to jest skomplikowana sprawa.

Zachowac szczelnosc pomiedzy izolatorem a przewodnikiem w tak wielkim unterwale temperatur to jest sztuka.

I jeszcze wysokie napiecie....

Namacalnie przekonalem sie o tym kiedy przyszlo mi zaprojektowac cos dla wysokiej prozni...

a trzy, czasem wymiana swiecy pomagala na dolegliwosci nie koniecznie powodowane krotka jej zywotnoscia...

 

 

No widzisz, co do amorków mamy identyczne zdanie, ale wiedz, że dla niektórych, to czysta herezja, i bez względu na stan każą je wymieniać parami. Ja to przerobiłem w kilku autach. Jak szybciej padał jeden, a drugi był ok, to wymieniałem tylko jeden, i czasem 2 - 3 lata oba hulały bez problemów.

 

 

Powoli, powoli.

Kiedy przeszly swoje, to lepiej wymienic oba, nawet jesli jeden jeszcze trzyma, zwykle ten po lewej (nie we wszystkich krajach).

Np. dlatego by nie cwiczyc operacji raz jeszcze za kilka miesiecy, bo to sa pozorne oszczednosci.

Jasne ze jak jeden padnie bo mial wade wrodzona ...... tooo mozna sie zastanowic nad wymiana tylko jednego...... ale powiedz mi jakie sa szanse ze one nie sa z jakiejs trefnej serii i drugi tez zaraz nie padnie.

No i trzeba pamietac, o czym napewno wiesz, ze amortyzatory to troche jak naczynia polaczone.... ten slabszy nie wplywa dobrze na tego nowego....

Albo kiedy masz dzwona w nowym aucie to dosc uzasadniona jest wymiana tylko tego pogietego.

 

 

 

Złośliwości nie zaobserwowałem :)

 

Jestem wzruszony ;)

Edytowane przez TyrTyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...