Jump to content

Niezidentyfikowane kostki pod kierownicą Bug'a

furmi
 Share

Recommended Posts

Podczas dzisiejszego generalnego sprzątania odnalazłem pod kierownicą 3 wiszące swobodnie kostki, 2 zielone i jedną czarną. Pacjent to po raz kolejny Bug 2.0 GX.

Foto, nieco marnej jakości bo kiepsko mi się operowało aparatem jak się tam już wczołgałem :facepalm: , ale coś widać...

2v2fkue.jpg

307w57p.jpg

Ktoś ma pojęcie co to za kostki? Czy powinny być gdzieś podpięte?

Czarne i zielone kostki są do diagnostyki auta np; spinasz razem czarne kostki przekręcasz kluczyk w pozycję ON i kontrolka check engine zaczyna ci wymrugiwać kody błędów,tak w skrócie,pozdro.

• Upvote 1

Zielone nie sa od wymrugiwania bledow jak koledzy blednie Cie informuja, to sa kostki do flash ECU .

• Upvote 1

Za pozwoleniem podepnę się pod Twój temat z moim pytaniem.:)

Czy ktoś wie czy w Foresterze SG5 MY03 2.0X znajdę Złączkę OP - numer złącza B228.

Złącze to występuje na 100% w Legacy 2005. FHI skumulowało w tej złączce wszystkie przewody umożliwiające podłączenie jakiekolwiek dostępnego na wolnym rynku systemu multimedialnego. Jest to o tyle fajna opcja, że nie trzeba ciąć innych wiązek żeby mieć np. dane z prędkościomierza.

Ok, w każdym razie powinny być odpięte? :)

tak, bezwglednie :)

• Upvote 1

Zielone nie sa od wymrugiwania bledow jak koledzy blednie Cie informuja, to sa kostki do flash ECU .

Co znaczy do flash ecu?

U mnie w gc8 po spięciu zielonych uruchamia się jakiś tryb diagonostyczny. Wentylator, zawór sterowania doładowaniem oraz kilka innych elementów cały czas się włączają i wyłączają.

• 4 months later...

podepnę sie pod temat kostek.

Czyściłem swojego My05 i w lewym progu, w sumie na łączeniu progu i słupka przy nogach, były chyba białe lub szare kostki-- rozpięte-- pomyslałem może jak ściągałem próg to sie rozpieły więc spiąłem poskładałem

chce zamknąc auto a tu zonk centralny nie działa :o

rozpiąłem kostki i działa , nie kumam.

• 2 years later...