Jump to content

Poziom płynu chłodniczego


sredniaq
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

Może ktoś podpowie, bo wydaje mi się to trochę dziwne.

Na zimnym silniku w zbiorniczku na górze jest pełno, na dole w wyrównawczym zazwyczaj na samym dnie, tak że jak poruszam wężykiem to widzę, że coś tam jest.

Na ciepłym w zbiorniku przy chłodnicy nie wiem, bo jak gorący to ciśnienie duże i zazwyczaj sika. Na wyrównawczym w połowie pomiędzy kreskami.

 

Czy tak ma być, czy coś powinienem z tym zrobić? Chłodnicę mam wymienioną, więc ona nie cieknie na 100%. Temperatura silnika na zegarach leciutko poniżej poziomu, poprzez OBD2 i Torque wskazuje przeważnie 88-89 stC. Wskaźnik nigdy nie podskoczył do jakiejś wysokiej temperatury. Na Torque max, co widziałem to 93 stC. Wewnątrz dmuchawa działa normalnie, jak na forkowe możliwości. Dmucha chłodnym powietrzem, jak z klimą to leci zimne. Regulacja temperatury w kabinie też działa.

 

Co robić?

Link to comment
Share on other sites

Na wyrównawczym w połowie pomiędzy kreskami.

Ten poziom powinieneś mieć na zimnym silniku. To jest zbiornik przelewowy i normalne jest że przy nagrzewaniu silnika i cieczy chłodzącej poziom płynu będzie się podnosił.

Link to comment
Share on other sites

W takim razie jeżeli po dolaniu na zimnym do połowy i sprawdzeniu po jakimś czasie będzie tak jak napisałem w pierwszym poście (na zimnym poniżej minimum), to co to oznacza?

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...