Jump to content

Poziom płynu chłodniczego

sredniaq
 Share

Recommended Posts

Witam,

Może ktoś podpowie, bo wydaje mi się to trochę dziwne.

Na zimnym silniku w zbiorniczku na górze jest pełno, na dole w wyrównawczym zazwyczaj na samym dnie, tak że jak poruszam wężykiem to widzę, że coś tam jest.

Na ciepłym w zbiorniku przy chłodnicy nie wiem, bo jak gorący to ciśnienie duże i zazwyczaj sika. Na wyrównawczym w połowie pomiędzy kreskami.

Czy tak ma być, czy coś powinienem z tym zrobić? Chłodnicę mam wymienioną, więc ona nie cieknie na 100%. Temperatura silnika na zegarach leciutko poniżej poziomu, poprzez OBD2 i Torque wskazuje przeważnie 88-89 stC. Wskaźnik nigdy nie podskoczył do jakiejś wysokiej temperatury. Na Torque max, co widziałem to 93 stC. Wewnątrz dmuchawa działa normalnie, jak na forkowe możliwości. Dmucha chłodnym powietrzem, jak z klimą to leci zimne. Regulacja temperatury w kabinie też działa.

Co robić?

Na wyrównawczym w połowie pomiędzy kreskami.

Ten poziom powinieneś mieć na zimnym silniku. To jest zbiornik przelewowy i normalne jest że przy nagrzewaniu silnika i cieczy chłodzącej poziom płynu będzie się podnosił.

W takim razie jeżeli po dolaniu na zimnym do połowy i sprawdzeniu po jakimś czasie będzie tak jak napisałem w pierwszym poście (na zimnym poniżej minimum), to co to oznacza?