Jump to content

silnik 1.6

niwi
 Share

Recommended Posts

Terikan, owszem kilka ich jest, ale tu padło pytanie czy warto brać SI 1.6 jak do tej pory bujało się Legacy 2.2 z automatem. A takowy legac nie mniej sprawny od 2.0MT, a ten jest co by nie mówić żwawszy od SI 1.6 :)

Racja, 1,6 to za mało ....

Choć ... jeździ się tym całkiem nieźle ... dopóki nie przejedziesz się czymś lepszym ...

ale do "normalnej" jazdy po mieście zupełnie wystarcza ....

i pali przy tym ..... od 8-10 l/100km (14 spaliła mi przy szaleńczej jeździe z szybkością bliską nieskończoności :D )

Ja mam taki silnik i po trawie i lesie 1,6 wystarcza, na piasku brakuje juz momentu (w kombi jest duzo lepiej bo ma redukcje), po miescie da sie toczyc, silnik ma jaka taka moc w zakresie 4-6,5 tys obr. Jak masz srodki kupuj 2.0 kombi (bo ma reduktor), chyba ze 1,6 to jakas okazja. Ile pali 1,6 niewiem dokladnie podejrzewam 9,5-10,5 po miescie.

Ja jeżdżę SI 1.8 automat z napędem tylko przód i nie powiem dobrze idzie a kontrolka "POWER" dodaje mu jeszcze wigoru.Nawiasem mówiąć jest do sprzedania, rodzinka 4 osobowa i trochę się nie mieszcze. Wystawie ją w KUP/SPRZEDAJ tylko muszę zrobić zdjęcia.

Guest interart

dokładam sie do pytan powiedzmy ze jest impreza za 5000 zł motor 1600

kupuje

nastepnie dokładam w te bude motorek 2000 lub 2500

koszt powiedzmy 10 000 cz to ma sens

wychodzimy na sprawdzone auto za 15 kafli

jeszcze cos cieknie z przodu jakby jakis uszczelniacz czy to duzy problem

Jak zmienisz silnik to nie bedzie cieklo :) Sam myslalem nad SWAPem i wg mnie jak chcesz miec 2,5 to moze warto, na 2,0 juz mniej chyba lepiej kupic od razu taka wersje. Zostaje jeszcze opcja silnik 2,2 z legacy ale nikt nie pisze nic wiec nie wiem czy sie da zamontowac go. Silniki 2,0 - 2,2 sa o polowe tansze od 2,5 z tego co wiem.

Silnik 2,2 to fajna rzecz. Szkoda, ze się z niego wycofali. W USA był silnikiem podstawaowym o ile się nie mylę.

Moj ojciec ma w USA taka impreze 2,2 A/T outback, tylko narzeka ze mu sie tlok w silniku tlucze. Jechalem kiedys 2,2 legacy 95' i fajnie szlo ale nadwyzki mocy niebylo, a 2,2 ma chyba 136-140KM?

Kazde prawdziwe subaru ma 4wd nawet 1,6 - choc byly wyjatki tylko nie wiem dla jakiej klienteli? Silnik 1,6 jest slaby ale tez dowiezie "tylek" wszedzie tylko troche dluzej mu to zajmie niz 2.0 <.

Share

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...