Skocz do zawartości

Czterotłoczek / zacisk czterotłoczkowy - wszystkie informacje


ziom

Rekomendowane odpowiedzi

siema.

temat często odgrzewany i poruszany w wielu tematach na forum.

może by tak zrobić temat zbiorczy dla tego zagadnienia ?

zdjęcia , opis zacisków , opis kolcków hamulcowych pod te zaciski no i przede wszystkim opis felg alumionowych oraz stalowych ?!

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia , opis zacisków , opis klocków hamulcowych pod te zaciski

No cóż, swego czasu przekonałem się, że są różnice pomiędzy dwutłoczkami:

 

http://www.forum.subaru.pl/index.php?/topic/61927-hamulce-objasnienie-roznic/

 

Ale czy dla czterotłoczków też mogą być jakieś różnice? Jeśli nie, to nie widzę sensu zdjęć, opisu zacisków czy klocków (w wątku o hamulcach jest dość o klockach, każdy może dobrać wg potrzeb). Jedyny sens mógłby mieć

 

opis felg alumionowych oraz stalowych

 

Pasujących na ten hamulec, choć o tym też info na forum są (porozrzucane). ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zdjęcia , opis zacisków , opis klocków hamulcowych pod te zaciski

No cóż, swego czasu przekonałem się, że są różnice pomiędzy dwutłoczkami:

 

http://www.forum.sub...snienie-roznic/

 

Ale czy dla czterotłoczków też mogą być jakieś różnice? Jeśli nie, to nie widzę sensu zdjęć, opisu zacisków czy klocków (w wątku o hamulcach jest dość o klockach, każdy może dobrać wg potrzeb). Jedyny sens mógłby mieć

 

opis felg alumionowych oraz stalowych

 

Pasujących na ten hamulec, choć o tym też info na forum są (porozrzucane). ;)

 

 

własnie o to mi chodzi...... masz jakie informacje , ale "nie jesteś do końca przekonany" i "słyszałeś " , "wiesz , że jest na forum porozrzucane" itd.

Qba25 to nic osobistego w Twoim kierunku , to tylko częsta odpowiedź znajdowana na forum dlatego je cytowałem.

wg mnie temat czterotłoczków jest dość częsco poruszany i może warto dać mu osobny temat a może go nawet podwiesić żeby móc odsyłać osoby , które najczęściej zadają pytanie "czy ta felga wejdzie na czterotłoczek ? "

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale czy dla czterotłoczków też mogą być jakieś różnice? (...)

 

o ile wiem, 4-tloczki sa dwoch typow: starsze maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na kilka mm, natomiast nowsze (od MY'05 chyba) tego odlewu nie maja, tam jest tylko naklejka / malowanka... wszystko inne chyba bez zmian (mam na mysli klocki, sprezynki, bolce itd.)

 

 

starszy typ:

 

l.jpg

 

nowszy:

 

78488124ey0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile wiem, 4-tloczki sa dwoch typow: starsze maja odlany napis "SUBARU", ktory wystaje na kilka mm, natomiast nowsze (od MY'05 chyba) tego odlewu nie maja, tam jest tylko naklejka / malowanka... wszystko inne chyba bez zmian (mam na mysli klocki, sprezynki, bolce itd.)

w GT był wytłoczony napis, a wrx newage są naklejki, bugeye i bloby maja zaciski czarne, hawki mają czerwone ;) (co do bloba nie jestem pewien, bo widziałem i czarne i czerwone)

tarcze i klocki cały czas takie same ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziom - nie potraktowałem tego osobiście. Nie byłem pewien na 100% (piter mnie upewnił), że nie było praktycznie różnic pomiędzy generacjami czterotłoczków.

Co do felg... No cóż powiem tak. Jeżdżę bugiem kombi. Różne tam mają ludzie felgi pozakładane, z ET około 40 i jeżdżą. U mnie już ET42 obcierało... Felgi z audi (świetne: kute, lekkie 15) ponoć wchodzą z dystansem 5mm na czterotłoczek. No cóż, mnie nie weszły na duży dwutłoczek. Wniosek? Najlepiej przymierzyć, tym bardziej, że problemem nie jest najczęściej średnica, tylko kształt ramion...

 

"czy ta felga wejdzie na czterotłoczek ? "

Napisałem, że jedynie takiego tematu sens widzę. Żeby dobrze zacząć:

 

Felgi:

15 - Braid

picture008o.jpg

15 -Audi z dystansem 5mm (kute, lekkie, używam na zimę)

84c02f12eb62193cm.jpeg

16 - Subaru

199825rswheel.jpg

2000ImprezaRS16.jpg

sam0531f.jpg

2006WRXwheelweb.jpg

Tu masz trochę felg subarowych omówionych: http://forums.nasioc.com/forums/showthread.php?t=2239019

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Felgi:

15 - Braid

picture008o.jpg

 

 

B):D

moje byle felgi!

 

w GT był wytłoczony napis, a wrx newage są naklejki, bugeye i bloby maja zaciski czarne, hawki mają czerwone ;) (co do bloba nie jestem pewien, bo widziałem i czarne i czerwone) (...)

to w bugu WRX juz nie bylo odlewu, serio?

 

blob WRX MY'05 juz mial czerwone zaciski z fabryki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy będzie potrzebny jakis adapter wkładając takie zaciski do legacy turbo / turbodziadka ?

przód pasuje P&P ;)

 

czyli na tył będzie potrzebny na 100 % jakiś adapter żeby wsadzić tam dwutłoczek z wrx ?

Edytowane przez ziom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy zna ktoś wielkości (średnice) tłoczka w zaciskach 4-tłoczkowych (takich jak na początku postu z wytłoczonym logo subaru) i takich, które są seryjnie montowane w Foresterze my07 2,5xt.

Mam założone na przód 4 tłoczki (starszego typu) i niestety jeden tłoczek się zapiekł i stanął :( dlatego muszę go inwazyjnie wybić i zastąpić sprawnym. Ponieważ mam jeszcze w piwnicy stare (seryjne) zaciski to chciałbym podmienić tłoczek, ale nie jestem pewien jego średnicy. Tłoczek z 4-tłoczkowych zacisków wg tego co mierzył mechanik miał 40mm średnicy (ale niestety nie widziałem w którym miejscu było to mierzone a teraz nie mam za bardzo gdzie i jak dostać się by to od nowa sprawdzić).

W domu zmierzyłem stare 2-tłoczki i na końcu tłoka -w miejscu styku z klockiem jest 43mm ale już bliżej tulei w której się porusza jest 42mm (mierząc bez ściągania gumy ochronnej więc podejrzewam że bez osłonki może być ok 40mm ale pewien nie jestem ;/).

Jakby ktoś znał odp to byłbym ogromnie wdzięczny za info czy mogę próbować rozbierać zaciski i podmieniać p&p czy raczej mam szukać nowego tłoczka/(używanego zacisku z jednym sprawnym tłoczkiem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Upne.

Pomoże ktoś odnośnie danych czy te felgi podejdą pod czterotłoczek?

jezeli mnie pamiec nie myli, to potrzebny dystans ok. 4-5mm, tj. mozna stosowac bez wymiany szpilek na dluzsze

 

 

edit: miksu, potwierdzam na 100%, ze pasuja z nieduzym dystansem

znajomy mial takie felgi w WRX, nawet fotke odkopalem

 

padangos001.jpg

Edytowane przez eddie_gt4
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

To coś także dorzucę do tego tematu.

W moim Foresterze definitywnie rozstałem się z felgami, 15". Kupiłem felgi SEAT o parametrach 6,5J16 ET 44,5. Felgi oczywiście wymagały usupełnienia o pierścienie centrujące, ale na Alledrogo ogłasza się gość z Torunia, który toczy z metalu bardzo precyzyjne pierścienie, to tego robi to szybko i niedrogo - poszukajcie.

Felga doskonale mieści tarczę 294 i czterotłoczek, jak na załączonych obrazkach.

http://www.iv.pl/images/14089209416409086839.jpg

 

http://www.iv.pl/images/77863650302301473327.jpg

 

http://www.iv.pl/images/23276795350632092237.jpg

 

http://www.iv.pl/images/49343460222843302207.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kupiłem felgi SEAT o parametrach 6,5J16 ET 44,5. Felgi oczywiście wymagały usupełnienia o pierścienie centrujące,

Felgi niekoniecznie wymagały takiego uzupełnienia (choć miło, że chciało Ci się je robić). Forumowy specjalista od felg/opon lukass ale również wulkanizatorzy, z którymi rozmawiałem, mówili, że nie będzie problemu bez pierścienia. Sam przetestowałem to na felgach z grupy VAG, 15 i 16 i żadnych problemów (mimo mało delikatnej jazdy) nie było.

 

Z dużą dozą prawdopodobieństwa felgi te natomiast wymagają innych, niż subarowe, nakrętek. Chodzi o zakończenie łba: nie stożek, tylko kula. Używając subarowych ryzykujesz wyrobienie gniazd w feldze i odkręcenie kół (bo nakrętka przylega zbyt małą powierzchnią). Oczywiście możesz je po prostu przykręcić "na siłę"... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...