Skocz do zawartości

Wypożyczenie auta w USA - rentalcars.com?


TYLKOV8

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje jesienią podróż po zachodnich Stanach wypozyczonym autem.

Wypożyczenie i zwrot w dwóch rożnych miastach.

Większość wypożyczalni liczy za taka opcje spora dopłatę nawet ponad 100%. :(

Znalazłem stronę "rentalcars.com" na której nie ma za to dopłaty.

Czy ktoś moze z niej kozystal lub moze polecić inna tez bez dopłaty za taka opcje

 

Ew. Czy znacie wypożyczalnie subarakow w USA bo ja nieznalazlem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja wypozyczalem w San Francisco a oddalem w Las Vegas to nie bylo zadnej doplaty. Musze sobie tylko przypomniec jaka to byla firma. Juz sie przypomnialo - ALAMO. Poszukaj dobrze

 

A zaplacilem karta na sam koniec. na poczatku zaklepali zaliczke 10%. Na koniec sami mi karte obciazyli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie było super :D pchelek

Ja już zrobiłem "tripa" Chicago-Key West i z powrotem przez NY i Niagare....

Teraz planuje zacząć z Dallas bo podobno TEXSAS to prawdziwa ameryka i zakończyć na LA a reszta podobnie jak u ciebie,

Jak znajdziesz chwile napisz prosze parę słów na pw. co było naprawdę warto zobaczyć i ew uwagi.

 

POZDROWIENIA DLA LUBIĄCYCH PODRÓŻE MAŁE I DUŻE (czyli prawie wszystkich) :) :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Texas jest powalajacy. Jak bedziesz przejezdzal przez San Antonio to odwiedz polskiego ksiedza na parafii. Poszukam adresu.

Mialem te podroz w 2000 roku.

Natomiast w 2005 przejechalem z Calgary przez Cranbrock, Osoyos [?] do Vancouver i z powrotem do Calgary - przy okazji zjezdzilem Gory Skaliste - to jest do zwiedzenia tez. Niagare widzialem po kanadyjskiej stronie.

 

Wszystko tam robi wrazenie - Grand Canion, Tama Hoovera, Las vegas i po drodze [ja nie bylem] krater po uderzeniu meteorytu - miejscowosc sobie przypomne. Ten Kraj ma powalajaca przyrode. Pojedz fragmentem autostrady 66 - cicho spokojnie i tajemniczo. Poszukam jak jezdzilem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje jesienią podróż po zachodnich Stanach wypozyczonym autem.

Wypożyczenie i zwrot w dwóch rożnych miastach.

Większość wypożyczalni liczy za taka opcje spora dopłatę nawet ponad 100%. :(

 

A przepraszam dziwisz sie? Bo ja nie.

Ktos napisal ze z LA do Vegas nie bylo...... bardzo mozliwe ze im brakowalo samochodow w Vegas wiec nie brali ekstra.

No i oczywiscie, zawsze znajdzie ktos kto lot przegapil grajac w kasynie, a wrocic trzeba......

 

 

Ew. Czy znacie wypożyczalnie subarakow w USA bo ja nieznalazlem ;)

Tylko subarakow? Nie sadze.

W Jackson Hole prawie wszystkie firmy maja Outbacki.........

 

Texas jest powalajacy. Jak bedziesz przejezdzal przez San Antonio to odwiedz polskiego ksiedza na parafii. Poszukam adresu.

 

 

Pierwsza grupa "naszych" wyladowala wlasnie w Texasie.

Z Galveston przyszli pieszo, az pod San Antonio.

Pod wodza ksiedza Moczygęby :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wypożyczalnia aut - polecam http://www.dollar.com/

Oddawałem w tym samym miejscu co brałem, wszystko ok.

Dostałem nowe auto - przebieg 19 mil :)

Dzięki tez ich sprawdze.

Ostatnio jak byłem tez mi się trafila dziewicza trasa chargerem ;)

 

TyrTyr

Właśnie dlatego do Vegas chce jechać a nie lecieć bo na poranny lot to napewno mało kto wstanie a na wieczorny mogę już nie miec na bilet :)

Auta z wypożyczalni raczej nie przegram ..... Chociaż ;)

 

A jeśli chodzi o pozostawienie w innym mieście to pewnie jest tak jak piszesz ze są kierunki ze tak powiem deficytowe :)

Ale mam wrażenie ze niektóre wypożyczalnie poprostu zawsze doliczaja za to a inne nie

 

Texas jest powalajacy. Jak bedziesz przejezdzal przez San Antonio to odwiedz polskiego ksiedza na parafii. Poszukam adresu.

Mialem te podroz w 2000 roku.

Natomiast w 2005 przejechalem z Calgary przez Cranbrock, Osoyos [?] do Vancouver i z powrotem do Calgary - przy okazji zjezdzilem Gory Skaliste - to jest do zwiedzenia tez. Niagare widzialem po kanadyjskiej stronie.

 

Wszystko tam robi wrazenie - Grand Canion, Tama Hoovera, Las vegas i po drodze [ja nie bylem] krater po uderzeniu meteorytu - miejscowosc sobie przypomne. Ten Kraj ma powalajaca przyrode. Pojedz fragmentem autostrady 66 - cicho spokojnie i tajemniczo. Poszukam jak jezdzilem.

Dzięki Kanada tez jest na długiej liście ale wiadomo wszystkiego nie da rady

Jak coś sobie jeszcze przypomniał to daj znać

 

Edytowane przez TYLKOV8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkiego nie da rady - niestety.

Tego ksiedza z San Antonio to szukam.

A wczoraj sie dowiedzialem [czego nie wiedzialem] ze Pola Negri przez wiele lat az do smierci mieszkala w San Antonio. To miasto jest boskie szczegolnie ze wzgledu na rzeke ktora przez nie plynie - jest obnizona i plynie jakby w obnizeniu. jest zadrzewiona i pelno tam kawiarni, knajp, kawiarenek.

 

 

A tak apropo kierunkow to proponuje Kostaryke i mega miejsce na zwiedzanie - jest tam Polka ktora ma dom i pokoje do wypozyczania - nad samym Pacyfikiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się przymierzam do podróży po US, ale kamperem koszt na 8 dni - $1650.00 full wypas. Start Miami a będziemy oddawać w NYC lub Chicago - jeszcze pozostaje paliwo i ceny kampingów... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam ze w usa jest cis takiego jak driveaway. Czyli przeprowadzasz auto klienta z jednego miejsca na drugie najczęściej ze wschodnich stanow do zachodnich, płacisz tylko za paliwo, trochę jesteś uzależniony trasa ale ja w ten sposób objechalem cale stany :D przygoda życia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

TyrTyr

Właśnie dlatego do Vegas chce jechać a nie lecieć bo na poranny lot to napewno mało kto wstanie a na wieczorny mogę już nie miec na bilet :)

Auta z wypożyczalni raczej nie przegram ..... Chociaż ;)

 

A jeśli chodzi o pozostawienie w innym mieście to pewnie jest tak jak piszesz ze są kierunki ze tak powiem deficytowe :)

Ale mam wrażenie ze niektóre wypożyczalnie poprostu zawsze doliczaja za to a inne nie

 

 

 

Wypozyczalnie dra ile sie da i kiedy sie da, bo dlaczego nie.

Wiesz co sie dzieje jak zamkna lotnisko bo sniegu napadalo....... :o

 

Droga z LA do Vegas jest nudna jak............ szkoda czasu na te trase.

No chyba ze masz czas pojechac dalej......

 

A kto sie kladzie spac w Vegas...... :yahoo:

Jak juz tam bedziesz to koniecznie o 10 wieczorem powinienes sie znalesc na Fremont pod ledowym dachem.....

I nie tylko tam :))

 

Ja tylko dodam ze w usa jest cis takiego jak driveaway. Czyli przeprowadzasz auto klienta z jednego miejsca na drugie najczęściej ze wschodnich stanow do zachodnich, płacisz tylko za paliwo, trochę jesteś uzależniony trasa ale ja w ten sposób objechalem cale stany :D przygoda życia.

 

Mowisz jak Kowalski w Znikajacym punkcie :))

Tez probowalem i nigdy ani czasowo ani miejscowo mi nie pasowalo...

 

Wszystkiego nie da rady - niestety.

Tego ksiedza z San Antonio to szukam.

A wczoraj sie dowiedzialem [czego nie wiedzialem] ze Pola Negri przez wiele lat az do smierci mieszkala w San Antonio. To miasto jest boskie szczegolnie ze wzgledu na rzeke ktora przez nie plynie - jest obnizona i plynie jakby w obnizeniu. jest zadrzewiona i pelno tam kawiarni, knajp, kawiarenek.

 

 

A tak apropo kierunkow to proponuje Kostaryke i mega miejsce na zwiedzanie - jest tam Polka ktora ma dom i pokoje do wypozyczania - nad samym Pacyfikiem

 

Ja ta ichnia wenecja bylem zawiedziony.

Juz ciekawsze widoki sa w dzielnicach biedoty latynoskiej...... Orki w morskim swiecie....

Nie daleko masz do pierwszych Polskich miast....

 

Masz moze namiar na te pokoje w Costarice ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie

wracając do głównego pytania to dalej, nie wiem o co biega

różnice są masakryczne

Np Dollar - 1600$

Rentacars 2300 pln ????

Chyba zaryzykuje wezmę rentacars a jak coś nie wypali to na miejscu coś zaimprowizujemy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wszystko. gdybys chcial zwiedzic mauritius - malenka wysepka na oceanie Indyjskim to tez mam adres. Chyba fajniej jak w Kostaryce. Plaze kilometrami, czysta woda, spokojnie, ludzie sympatyczni i zyczliwi, jest co zwidzac. No i tak tez jest Polka co wynajmuje chalupe. nawet subaru imprezy tam smigaja ze cztery chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze tam wypożyczałem samochód przez http://www.traveljigsaw.pl/ - to jest coś w rodzaju brokera wypożyczalni, dostajesz dobre ceny, pełne info o zakresie ubezpieczenia, a potem na lotnisku (albo w innym wybranym miejscu) odbierasz samochód. Wypozyczaliśmy 2 razy w LA (pierwszy raz Jeep Liberty, ok. $650 za miesiąc - cały wrzesień, drugi raz Ford Escape, ok. $800 za miesiąc - przełom lipca i sierpnia) i raz w NYC na 3 dni za $100 - ale to było z dnia na dzień na początku września (te kalifornijskie wypożyczenia z min. dwumiesięcznym wyprzedzeniem) na szybki wyjazd do Bostonu - cena była relatywnie wyższa, ale i tak tańsza niż samolot czy Amtrak.

 

Traveljigsaw działa(ł) tak, że dostawałeś oferty, wybierałeś samochód i miejsce odbioru, a dopiero potem dowiadywałeś się co to za firma. Są dość elastyczne warunki rezygnacji. Przy odbiorze będą Cię namawiać na dużo dodatkowych ubezpieczeń, więc zorientuj się co zawiera pakiet który już kupiłeś (będą Cię np. namawiać na zakup ubezpieczenia od zatrzaśniętych kluczyków itd.). Zobacz jak jest z paliwem - moim zdaniem lepiej wybrać opcję, że oddajesz pełny bak, bo w ofertach ze zwrotem z pustym bakiem i tak Cię kasują za paliwo, ale o 40% drożej niż na stacji benzynowej ;)

 

Moi rodzice wypożyczali przez nich samochód w Hiszpanii na 2 tygodnie - przylatywali do Madrytu a musieli być w Granadzie i chcieli się jeszcze pokręcić po okolicy. Całość wyszła im taniej niż pociąg, nie mówiąc już o tym, że byli przez cały wyjazd mobilni.

 

Prawdopodobnie przy zwrocie w innym mieście dostaniesz droższe stawki, ale warto spróbować i sprawdzić tę stronę. Od razu mówię, że nie korzystałem z niej od 2 lat i nie wiem czy coś się nie zmieniło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ARCTERYX bardzo dziękuje właśnie o takie info mi chodziło, strona http://www.traveljigsaw.pl/ to z tego co się orientuje Polska nakłada na rentalcars.com,

Jeśli mozna to jeszcze takie pytania

Czy stawka która była podana na tej stronie zgadzała się z cena która płaciles?

Czy coś doubezpieczales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Nigdy nie płaciłem nic więcej ponad stawkę podaną na stronie. Jedyną dodatkową sprawą był oczywiście blokowany na karcie security deposit, który za każdym razem odblokowywano mi w ciągu max 2 dni po zwrocie samochodu.

 

Przeczytaj sobie bardzo dokładnie co zawiera ubezpieczenie i co oznaczają kolejne określenia tam użyte - najlepiej zapoznać się z polską i angielską wersją, wydrukować je i mieć przy sobie w chwili wypożyczenia. Jeśli decydowałbyś się jednak na dokupienie jakiejś opcji na miejscu to przynajmniej unikniesz sytuacji w której płaciłbyś drugi raz za to samo.

 

Jeśli zauważysz, że ubezpieczenie nie obejmuje czegoś dla Ciebie istotnego (na etapie rezerwacji), to dzwoń do traveljigsaw i wyjaśniaj. Powinni Ci wtedy powiedzieć ile będziesz musiał dopłacić za daną opcję już na miejscu.

 

Jeśli nie zamierzasz przekraczać granicy z Meksykiem, to większość potencjalnie interesujących Cię rzeczy będziesz mieć raczej w pakiecie ;)

 

Powodzenia - i daj znać jak poszło. Jestem ciekaw czy podskoczyły im ceny, bo w przyszłym roku znowu się chyba zdecyduję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

ARCTERYX jeszcze raz bardzo dziękuje

O warunkach czytalem i na pl i ang i wychodzi ze wszystko jest ok

muszę w koncu znaleść chwile i do nich zadzwonić , wysłałem maila ale coś nie odpowiadają :( , a godziny maja akurat w czasie gdy jestem w pracy

Ze sprawdzeniem karty to tez super podpowiedź niby jest na wypasie ale faktycznie nie wiem za co im tyle kapuchy co rok płace

Jak coś zarezerwuje to napewno napisze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...