Skocz do zawartości

wymiana zarowki swiatej postojowych w impreza 2003???


wysocki808

Rekomendowane odpowiedzi

wie ktos moze jak wymienic ta mala zaroweczke w gornej czesci lampy przedniej???

nie jestem pewien czy trzeba przy tym zdejmowac zderzak?

manual mile widziany :D

 

z gory thx!!!post-11589-0-95400900-1370629546_thumb.jpg

Edytowane przez wysocki808
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zderzaka nie trzeba ściągać tylko kilka klipsów wyjąć żeby go odgiąć i wyciągnąć lampę do przodu - zderzak jest elastyczny i z tego co pamiętam wystarczą chyba tylko te na górze do których jest łatwe dojście. Coś jest chyba tylko za grillem schowane...

 

Tylko kup jakieś lepsze żarówki, nie żadne chińczyki za kilka groszy, bo będziesz co chwilę wymieniał a czas tej czynności do najkrótszych nie należy.

 

Ja kupiłem jakieś osramy, które na pudełku miały gwarancję 3 lata chyba i na razie [ odpukać ] święcą chyba 2 lata i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie nawet nie odginałem zderzaka, trzeba mieć tylko odpowiedni klucz, żeby dostać się do śrubki znajdującej się od strony 'grilla' :P - robiłem to pierwszy raz zaraz po kupnie samochodu, także nie jest to niemożliwe, nawet nie mając pojęcia o sprawie :)

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam!

 

Uplynelo juz troche czasu od kiedy pytalem jak mozna wymienic zarowke swiatel pozycyjnych/parkingowych ale nareszcie udalo mi sie znalezc chwile wolnego czasu i postanowilem to zrobic a przy tym podzielic sie z wami swoja metoda :pstryk: .

 

1. Aby wymienic wyzej wsppomniana zarowke niezbedne jest odkrecenie reflektora :angry::th_dash: .

Nalezy zaczac od zdemontowania "grilla" przy uzyciu jakiegos narzedzia ktore pozwoli wam odpiac klipsy mocujace (uwazajcie na dolne klipsy :excl: :excl: :excl: ):

post-11589-0-90633100-1372884506_thumb.jpg

 

2. Nastepnie trzeba odkrecic dwie gorne sruby mocujace reflektor:

post-11589-0-49491700-1372885632_thumb.jpg

 

Teraz nalezy uporac sie z trzecia sruba znajdujaca sie tuz za zderzakiem:

post-11589-0-63343600-1372885661_thumb.jpg

post-11589-0-34413000-1372885685_thumb.jpg

 

3. Po uporaniu sie ze srubami nalezy delikatnie wypchnac reflektor na zewnatrz co da nam upragniony dostep do gniazda zarowki w lampie :dance: :

post-11589-0-43395700-1372884590_thumb.jpg

 

4. Przekrecajac delikatnie wyjmujemy gniazdo zarowki i dokonujemy wymiany na nowa :puchar: :

post-11589-0-60311100-1372884600_thumb.jpg

post-11589-0-93749300-1372884617_thumb.jpg

 

W celu zamontowania reflektora z powrotem na swoje miejsce wykonujemy analogiczne czynnosci opisane w punktach od 4 do 1.

 

Powodzenia :thumbup:

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

to prawda, w bugu trzeba zdemontowac grill zeby dostac sie do srubek reflektora, nastepnie odkrecic srubki i wyjąć caly reflektor. pol roku jezdzilem ze spalonym postojem no nie mialem motywacji zeby wymienic glupią zaroweczke :P jak spalil sie postoj z drugiej strony to wymienilem odrazu dwie, zmieniając na pomaranczowe :D

 

yphx.jpg

 

mdcz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...