Skocz do zawartości

Dwa pytania o elektrykę Forka I (MY02): lusterko i prz. szyba


EL-Marcin

Rekomendowane odpowiedzi

Heloł:

Namierzyłem dwa problemy w moim Foresterze I MY02 (US spec)

1) nie grzeje mi lusterko od strony pasażera. Jak mogę wyjąć szkło lusterka z obudowy, by sprawdzić matę grzewczą?

Ewentualnie gdzie szukać jakieś kostki, w której ma być napięcie podczas grzania. Dodam, że tylna szyba i lusterko kierowcy odparowują OK

 

2) na przedniej szybie mam nitki grzewcze do odmrażania piór wycieraczek, ale nie mam przełącznika włączającego ten wynalazek. Instrukcja obsługi wyraźnie pisze, że grzanie wycieraczek ("if equipped") włącza się przyciskiem. Z kolei przy opisie przycisku podgrzewania tylnej szyby i lusterek nie ma nic mowy, że podgrzewa on także pióra.

Jeśli zdarzyło się, że mam nitki grzewcze, ale nie są nigdzie podłączone, gdzie szukać wiązki albo jakiejś wtyczki od tych nitek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten przełącznik od grzania przedniej szyby jest po lewej stronie kierownicy, w dole obok włącznika światel przeciwmgielnych. Może miałeś szybę wymienioną i wstawili taką z nitkami?

Edytowane przez pauluswck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w US Specu grzanie szyby przedniej mogę włączyć razem z grzaniem lusterek przyciskiem na panelu z lewej strony pod kierownicą. Szkło lusterka możesz prawdopodobnie wyciągnąć przez podważenie - mi prawie wypadło na Plejadach to wcisnąłem ręką i się trzyma, może w drugą stronę działa podobnie :D Ale w razie czego to nie moja wina ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...