Skocz do zawartości

Boczki bagażnika forek SG


respect

Rekomendowane odpowiedzi

1. Odczepiasz listwę, pod którą jest zaczep klapy. Odchodzi łatwo.

2. (nie wiem, czy ten krok jest konieczny) Wyciągasz pianki, którymi wyłożony jest spód bagażnika. Mają po dwa zaczepy. Pierwszy wychodzi ciężko, kolejne po prostu wychodzą ;)

3. Odczepiasz ramki wokół szyb. Najpierw kilka wkrętów, łatwo je zlokalizować. Reszta zaczepy. Wychodzą łatwo, ale mogą się łamać przy składaniu.

4. Po odczepieniu ramek powinieneś mieć widoczne wszystkie zaczepy i wkręty do boczków.

Niestety niektóre zaczepy po demontażu nie trzymają już tak samo dobrze po ponownym zamontowaniu.

 

Da się tam zajrzeć bez demontowania ramek, ale jest to niewygodne. Trzeba odczepić tylko dół i odchylić.

Tyle zapamiętałem z wygłuszania.

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Odczepiasz listwę, pod którą jest zaczep klapy. Odchodzi łatwo.

2. (nie wiem, czy ten krok jest konieczny) Wyciągasz pianki, którymi wyłożony jest spód bagażnika. Mają po dwa zaczepy. Pierwszy wychodzi ciężko, kolejne po prostu wychodzą ;)

3. Odczepiasz ramki wokół szyb. Najpierw kilka wkrętów, łatwo je zlokalizować. Reszta zaczepy. Wychodzą łatwo, ale mogą się łamać przy składaniu.

4. Po odczepieniu ramek powinieneś mieć widoczne wszystkie zaczepy i wkręty do boczków.

Niestety niektóre zaczepy po demontażu nie trzymają już tak samo dobrze po ponownym zamontowaniu.

 

Da się tam zajrzeć bez demontowania ramek, ale jest to niewygodne. Trzeba odczepić tylko dół i odchylić.

Tyle zapamiętałem z wygłuszania.

 

Warto to wygłuszać ? Jest widoczna poprawa ? Sam się nad tym zastanawiałem ale przeraża mnie właśnie rozbieranie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, dźwięk żwiru i kamyczków obijających się o nadkola, przypomina emocjonujące oesy podczas gry COLIN McRee II :D i za chiny go nie wyglusze. Wszyscy tak tu narzekają na wygluszenie... no bmw to nigdy nie będzie i nie miało być. Teraz wsiadłem znów do służobowej fabii z 2008 i.....co to jest ?! myśle sobie jaka przepaść. Auto normalne, nie jakiś trup a jednak różnica jest i w subaru jest napewno ciszej niz w skodzinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto to wygłuszać ? Jest widoczna poprawa ? Sam się nad tym zastanawiałem ale przeraża mnie właśnie rozbieranie tego.

Z tyłu znacznie mniej huczy, jest ciszej przy prędkościach powyżej 120. Na wybojach jest również ciszej, nic się nie tłucze.

Jakiegoś szału według mnie nie ma, ale różnica jest. U mnie zbiegło się to z wymianą części wydechu, może to spowodowało, że różnica nie była bardzo odczuwalna. Parę osób na forum oceniało swoje wygłuszenia bardzo pozytywnie.

Problem jest ze składaniem jak się da do tego piankę. Bagażnik zrobił mi się węższy o jakieś 1-2 cm ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...