Skocz do zawartości

Obtarcie przedniego zderzaka:-(


Wiatrak

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

dopadło i mnie, obtarłem przedni zderzak w galerii handlowej o kolumnę. W Benefii wycenili mi to roszczenie na 1 164,53 zł. Odliczyć od tego moje zwyżki za AC i udział własny, to "do przodu" jestem jakieś 300 zł wybierająć wpłatę na konto. Co wy na to? W ASO mi to samo wycenili na około 2000 zł. Prace to: zdjęcie zderzaka, wymiana na nowy, lakierowanie, zamocowanie zderzaka.

 

Tak czy inaczej, pewnie trzeba brać co dają...

 

I teraz pytanko, jak to obtarcie po kosztach naprawić w domowych warunkach? Jest mały ubytek lakieru... Pasta polerska Tempo cudów nie zdziała ale i tak jest ok, zatem szpachla, polerka, pryśnięcie gradientowe? Albo oddać do zwykłego lakiernika, pewnie za 500 zł zrobi? A może olać to i czekać aż znowu coś sie wydarzy i zrobić razem :-)

 

Z góry dzięki za dyskusję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widzimy uszkodzenia, to jak mamy pomoc? :)

 

ja jestem generalnie pedantem, wiec pewnie bym to zrobil - 500pln masz polakierowany caly zderzak

 

jest jeszcze cos takiego jak smart repair: http://www.s-plus.pl...wa-smart-repair

gdzie firma wykonuje naprawe miejsca uszkodzonego - nie wiem jak wychodzi to w praktyce (podpytaj uzytkownika @@Tomulus - robil w tej firmie)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zahaczyłem słupek na parkingu tak że wgnieciony był błotnik i zarysowana krawędź drzwi pasażera.

W aso na oko wycenili ok 2,5k (malowanie dwóch elementów i wymiana błotniika)

W różnych małych punktach lakierniczych (w Wawie więc ceny oczywiście zawyżone ;/) ok 1,2 -1,5 k

 

Skończyło się na s-plus. Okazało się że wyceniają oni uszkodzenia wg wielkości tj moje mieściło się w szablonie kartki A4 i choć mocno trzeba było się targować ;) ale odstawiłem autko po 8 rano, odebrałem po pracy o 18 i wyszło do zapłacenia 360zł.

Wprawdzie było to ponad rok temu ale dziwnie dużo Ci zawołali jak na tak małe obtarcie. Choć w takich punktach to jest cena wg tego jak z oczu patrzy :P -bo jak odbierałem autko po malowaniu to inny pracownik niż ten z którym się dogadywałem na cenę powiedział że wg niego to powinno być 700zł -więc może podjedź jeszcze do innego punktu i porównaj :).

 

Co do jakości to malowanie było pod koniec marca 2012 i wg mnie wygląda bardzo dobrze (choć może jakiś sprawny lakiernik z lepszym wzrokiem dopatrzy się gdzie było co robione).

 

 

Poniżej wrzuciłem fotkę uszkodzeń i po naprawie.

post-8505-0-79409700-1370438351_thumb.jpg

post-8505-0-22592600-1370438483_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może by świnki nakleić? :-)

 

jak chcesz to zrobię Ci zdjęcie mojego zderzaka. mój przy Twoim wyglada gorzej . taki kupiłem i narazie nie robię , choć nie powiem trochę mnie to denerwuje jak na to patrzę :facepalm: ....może kiedyś jak będzie kasa to to naprawię ;) a tak na marginesie to taki znak rozpoznawczy modelu do zadań specjalnych ..hehehhe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ściągnij zderzak może udało Ci się ułamać któreś mocowanie Xenonu ,albo halogenu ,wtedy dostaniesz 3-4kpln i już nie będziesz musiał się zastanawiać gdzie malować.(xenon za 15-20zl kazdy spawacz plastiku zrobi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze glupie pytanie zadaje, ale czemu to splus jest leopsze od tradycyjnego malowania?

Cena malowania 1 elementu to 300-500 pln, w splus wycenili na 500 ten zderzak.

Wiec moze chodzi o to ze nie maluja ponownie calego elementu? A moze zeby nie bylo drugiej warstwy lakieru (na blasze)?

 

Niedawno kupilem swojego i jest tam pare malych wgniotek i zarysowan od drzwi innych aut, mialem to malowac wkrotce, ale trafilem tutaj i tak sie zastanawiam co wybrac teraz :-)

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgniotki w wiekszosci przypadkow mozna bezinwazyjnie wyciagnac.

Ja wybralem malowanie calego elementu w obawie przed roznica w odcianiach (mam srebrny lakier czyli bardzo "niewygodny" dla lakiernika). Z splus nigdy nie korzystalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Nie chcę zakładać nowego tematu, więc się podepnę i mam pytanie do kolegów forumowiczów z Olsztyna, czy mogą polecić jakąś firmę profesjonalnie zajmującą się regeneracją powłoki lakierniczej w wyżej wymienionym mieście? Z góry dziękuję

sebxyz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mati2610 ok i dziękuję.

sebxyz

Ps: Fakt na ul. Sielskiej.

Dzięki

 

Witam.

Odwiedziłem dziś s-plus no i co Pan mi zaproponował, a mianowicie:

- polerka samochodu, likwidacja lekkich obcierek,

- tylna klapa likwidacja źródła rdzy od obcierającej nakładki na tylni zderzak - najpoważniejsza sprawa,

- naprawa fotela kierowcy, lekko skóra się wytarła od pasa (mało miejsca pomiędzy fotelem a środkowym słupkiem i się trochę postrzępiło - też tak macie) no i lekkie czyszczenie pozostałej tapicerki, podsufitki itd.

Pan krzyknął mi 1000 zł, wydaje mi się że to dobra cena :P . Kolega za czyszczenie tapicerki skórzanej (na moje oko była w b.dobrym stanie) S klasa 2005 rocznik dwa lata temu zapłacił prawie 3000 zł. Więc chyba jednak jest ok. Panie i Panowie co sądzicie.

sebxyz

Edytowane przez sebxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem za tanio, ale ja w sumie patrze przez pryzmat stolicy.. Zapytaj o detailing czyli wszystkie etapy oraz srodki jakimi pracuja. Przy okazji zapytaj ile dni zajmie im wszystko. Wyjdzie czy robia po lebkach.

 

Pogadaj z Tomulusem, robil wczesniej w splus wiec moze Ci powie jak to naprawde wyglada :)

Edytowane przez KamilP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...