Skocz do zawartości

Szum w Foresterze SH


chwatt

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem w moim foresterze 2008 r. przebieg 170 tyś. pojawił się dziwny szum dochodzący z przodu lub ze środkowej części pojazdu (ciężko ustalić). Szum ten jest dosyć metaliczny jak by metal o metal. Słychać te odgłosy od 30 km / h do 70 km / h. Powyżej tej prędkości świst powietrza i silnik zagłuszają te odgłosy. Odgłosy są takie same przy jeździe na wprost i na łukach. Czy to może być podpora wału, czy jakieś inne łożyska w skrzyni? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero co wymieniłem piastę z łożyskiem. też szumiało z bliżej nieokreślonej strony przy podobnym zakresie prędkości, kombinowałem ze zmianą kół i nic nie pomagało.

 

problem udało się namierzyć dopiero na podnośniku krzyżakowym -- jak się rozkręciło koła do odpowiedniej prędkości, to było wyraźnie słychać które hałasuje bardziej.

Edytowane przez kruque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasty tył wymieniłem, chyba że teraz padły z przodu. Ale wydaje mi się że piasty wydawały by troczę inny odgłos jak by wycie a u mnie jest szum.

U siebie kruque wymieniłeś piastę przód czy tył i jakie odgłosy wydawała wadliwa piasta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

padło na prawy tył. problem był z łożyskiem, ale niestety nie da się wymienić samego łożyska w tym modelu.

 

szumiało tak, że obstawiałem problem z oponą (nie było buczenia, wycia ani pisku) -- częstotliwość rosła ze wzrostem prędkości, w przy jeździe w łukach dźwięk trochę się zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, przerobione. Diagnozowanie jest banalne, nie wymieniajcie połowy samochodu na hubił trafił. Należy wjechać na podnośnik, gdzie będą wszystkie koła w górze, jedna osoba rozpędza samochód, druga po spodem nasłuchuje. NAwet głuchy usłyszy skąd dopiega problem :-) Też to przerabiałem, miałem wymieniane tylne prawe łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro jadę na serwis, dam znać co zdiagnozowali.

 

Okazało się że szumi łożysko podpory wału. W serwisie wymieniają tylko kompletny cały wał. Adaskoo ty piszesz że można wymienić samo łożysko, podaj jakiś namiar gdzie można takie zakupić.

Czy może to z allegro się nada http://allegro.pl/podpora-walu-z-lozyskiem-subaru-forester-i3300834268.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...