Skocz do zawartości

krzywe tarcze w OBK ??? znowu!!!!!


adalien

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy to normalne ale co 15 max 20tyś km zmieniam tarcza ham bo podczas hamowania zaczyna skakać kierownica...

 

kupowałem już i tanie i drogie ale zawsze to samo ...

 

nie wiem czy ten typ tak ma ( OBK 2,5 XT 2006rok ) czy coś jest nie teges ???

 

moze ktoś coś portadzi .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze kilka opcji:

 

1. tarcze sa zakladane "niezgodnie ze sztuka"

2. po ostrym hamowaniu jezdzisz po kaluzach albo zatrzymujesz auto i trzymasz wcisniety pedal hamulca (masz AT, prawda?)

3. jezeli p. 1 i 2 odpadaja, to moze tarcze po prostu sa za male (srednica i grubosc) w stosunku do masy i/albo osiagow auta... :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze pytanie czy przy wymianie pod tarcze mechanik nie dał smaru miedzianego - sporo osób tak robi. O ile jest to dane z umiarem to nie ma problemu.

Ja u siebie wrzuciłem brembo najzwyklejsze i od 30 tyś nie ma problemu ale inna masa i moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy to normalne ale co 15 max 20tyś km zmieniam tarcza ham bo podczas hamowania zaczyna skakać kierownica...

 

kupowałem już i tanie i drogie ale zawsze to samo ...

 

nie wiem czy ten typ tak ma ( OBK 2,5 XT 2006rok ) czy coś jest nie teges ???

 

moze ktoś coś portadzi .....

Załóż oryginały i odpowiednie klocki . Wcale nie musi byc wina tarcz tylko klocków . Technika hamowania też może szkodzić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

za pierwszym razem myślałem że to kałuża.... ale w lato jak nie ma wody??

 

co do ostrego hamowania to auto która ma 260 kucyków zazwyczaj ostro hamuje..... myśle że to nie to

 

rozmiar tarczy..... nic nie powiem bo podaje typ auta i wybiera mi je pan sklepowy albo tanie albo dobre...

 

raz miałem założone od lancera evo bo pasuja i to samo .......a oryginał...niech ktoś mi da to zamontuje ... :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak

 

za pierwszym razem myślałem że to kałuża.... ale w lato jak nie ma wody??

 

co do ostrego hamowania to auto która ma 260 kucyków zazwyczaj ostro hamuje..... myśle że to nie to

 

rozmiar tarczy..... nic nie powiem bo podaje typ auta i wybiera mi je pan sklepowy albo tanie albo dobre...

 

raz miałem założone od lancera evo bo pasuja i to samo .......a oryginał...niech ktoś mi da to zamontuje ... :-)

Też się kiedyś męczyłem i oddawałem do tokarza , bo miałem za płotem zakład ślusarski . Nie wiedziałem że mój pracownik coś namieszał i założył zamienniki . Po wymianie tarcz i klocków w ASO ten problem zniknął .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ma może ktoś z was OBK 2,5 XT aby podać mi jakie mam szukać tarcze ..od zwykłego nie pasuja ?? .. jakś numer katalogowy czy coś?

na 99% tarcze beda takie same jak w europejskim Forku XT (03-08) czy Imprezie WRX (01-07), tj. 294 x 24 mm

 

 

 

p.s. na Twoim miejscu poszukalbym przednich hebli od spec.B/LGT (316x30), powinny wejsc pod ori felgi

Edytowane przez eddie_gt4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem, po kupnie outbacka (zwykły 2,5) wrzuciłem mu zaciski ze spec B i tarcze 316x30. Mam jeszcze do wymiany tył, ale czuć, że jest lepiej. Zestaw wszedł pod standardowe felgi 17'. A ile to wytrzyma i czy się pognie to się z czasem okaże...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tak zrobiłem, po kupnie outbacka (zwykły 2,5) wrzuciłem mu zaciski ze spec B i tarcze 316x30. Mam jeszcze do wymiany tył, ale czuć, że jest lepiej. Zestaw wszedł pod standardowe felgi 17'. A ile to wytrzyma i czy się pognie to się z czasem okaże...

 

A ile to Cię kosztowało bo sam sie zastanawiam czy tak nie zrobić. Kupiłeś nowe czy używka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymieniam tarcze w swojej h6 i kupiłem brembo. Zauważyłem że jest róznica w tej co posiadam do tej co zakupiłem. Ta oryginalana jest cała zabudowana z czoła z otworem na śrubę mocującą do piasty a ta nowa ma cały ten front "pusty". Czy bedzie ok jesli tarcza będzie tylko dociśnięta felgą? czy to prawidłowe rozwiązanie? dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy bedzie ok jesli tarcza będzie tylko dociśnięta felgą? czy to prawidłowe rozwiązanie?
Tak w wielu autach nie ma tej śruby, w wielu celowo jej się nie wkręca aby później nie było problemów ze zdjęciem tarczy jak przyrdzewieje. ;)
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

harry78; tarcze+klocki kupiłem u znajomego w sklepie, więc mi taniej policzył niż np w IC, zaciski ze spec B kupiłem od forumowicza, musiałem tylko zrobić im reperaturki. Cała operacja to ok 1,5 tyś. W porównaniu do zestawu brembulców z STI to taniocha, zwłaszcza, że trzeba jeszcze szukać innych felg. Tarcze od speca mają grubość 30mm a w OBK 2.5 mają chyba ze 20mm, więc trochę ta pojemność cieplna jest większa. Co do kupowania tylko oryginalnych tarcz, ćwiczyłem to w poprzednim aucie - civic type R, oemy też mi się zwichrowały - fura jednak sporo lżejsza od outbacka, ale sporo szybsza;) i też idealnie nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

to ja kupiłem Brembo gładkie 297mm i 24 mm szerokie bodajże po 150pln sztuka plus ferodo premium czy jakoś tak... całość przodu za 500... i pierwsze 50 km wrażenia z jazdy pozytywne

 

i jak po kolejnych km zestaw sie sprawuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zakupilem teraz tarcze brembo gladkie 294mm i klocki ferodo ds2500 do OBK H6, czekam wlasnie na kuriera. Dam znac jak sie zestaw sprawuje bo oryginalne klocki po jednym mocniejszym hamowaniu zaczynaja plywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twardsze klocki szybciej zjadą tarczę, zawsze jak tarcza większa i grubsza powinno być lepiej, jak zostaje oem - 294x20 rewelacji bym się nie spodziewał. Do H6 to brembulca bym wrzucił;)

Edytowane przez MikeZorro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...