Jump to content

Woda na nogach pasażera

edek2006
 Share

Recommended Posts

Mam świeżo nabitą klimę i wymieniony filtr pyłkowy ( serwis ). Pod nogami pasażera zrobiło się mokro ( na 100 % tylko woda ) Gdzie szukać, lub co naprawić ? ( wcześniej bez klimy nie występowały takie objawy ) Pacjent Hawk STI 2006

Edited by edek2006

Pod nogami pasażera zrobiło się mokro

Jezdzic wolniej albo rozdac pieluchy pasazerom :)

Dopytam Gendzia ( bo on mnie pilotował na Plejadach), czy coś wie w tej sprawie. :biglol:

OK, dzięki, kuknę dziś.

Luke

A jeszcze taki pytek jak już jesteśmy przy klimie: kto ma pomysł, co to może być: po włączeniu, klima rusza jak wściekła, wręcz szronem wali z kratek wentylacyjnych. Po około 20 minutach pracy klimatyzacja wyraźnie słabnie. Wystarczy wyłączyć, "odczekać swoje" i ponownie rusza z kopyta.

- układ szczelny, świeżo nabity

- wymieniona sprężarka (ale na używaną) - pobieżne sprawdzenie wskazuje, że żyje

- po włączeniu sprzęgło uruchamia kompresor, wentylatory startują...

Jakieś pomysły?

Dzięki, zdrówka!

Luke

Głowy nie dam i mogę się mylić, ale może Ci zamarzać filtr odwadniacz - ale jego wymiana wiąże się z opróżnieniem instalacji, więc najlepiej jak podjedziesz z tym do magików od klimy, tylko nie takich co umieją tylko nabić klimę, a trochę bardziej ogarniętych.

"Filtr - odwadniacz" inaczej osuszacz, tak? Obawiałem się tego, co więcej to zdaje się kosztowny manewr...?

Luke

Kolejne testy i próby diagnozy problemu przynoszą następujący wynik:

- po około 15 minutach klima słabnie: wszystkie przewody i osuszacz BARDZO ciepłe

- sprężarka chodzi, wentylatory także

- próba rozłączenia czujnika ciśnienia skutkuje wyłączeniem sprężarki - czujnik działa.

- po ostygnięciu całości klima znów dmucha jak szalona (ale tylko przez 15 minut)

Słucham szanowne Konsylium z The Forum... :icon_205:

Zdrówka!

Luke

Po dalszej lekturze The Forum:

- po rozgrzaniu sprzęgło sprężarki może nie spinać tak jak powinno. Ślizga się (?!?!) i sprężarka nie generuje odpowiedniego ciśnienia

- zawór rozprężny lub / i osuszacz

A jak się dokopać do zaworu?

Luke

Czołem!

Potwierdzam zdanie lojszczyka o zakładzie na Cyprysowej - są świetni, ogarniają temat profi! Cena za cały dzień zabawy z klimą bardzo atrakcyjna.

Wynik: klima chodzi jak marzenie.

A teraz dla potomnych (opis usterki macie wyżej).

- zaczęto od sprawdzenia czy układ jest drożny i czysty - wszystko było w porządku. Szok za tempo rozmontowania układu - może było 15 - 20 minut.

- weryfikacja działania zaworu rozprężnego - wyjęcie zaworu trwało może 5 minut

- sprawdzenie drożności osuszacza - osuszacz drożny

- przedmuchanie sprężonym powietrzem wszystkich przewodów i odcinków układu - układ drożny

Zatem podejrzenie pada na uszkodzony zawór WEWNĄTRZ sprężarki. Dlaczego sprężarka na końcu a nie na początku? Ponieważ miałem zamontowaną "teoretycznie" sprawną (używana z alledrogo), zatem zostawiliśmy ją na deser.

- sprężarka (obecna z samochodu i stara zdemontowana) postawiona na hamownię na stole badawczym - wynik: obie sprawne!!! Szok!

- ponowny montaż sprężarki i ponowne nabicie układu (nie policzę które...)

Test: usterka NIE USTĄPIŁA!

- dalsze poszukiwania: winowajcą okazał się czujnik temperatury pod schowkiem, który NIE WYŁĄCZAŁ klimatyzacji, w efekcie czego po krótkiej pracy ZAMARZAŁA!

Usterka usunięta, klima śmiga :D

Zdrówka!

Luke

PS.: Gdyby ktoś reflektował na sprawdzoną - używaną sprężarkę za grosze - voila :)

PS2: Woda w nogach pasażera była skutkiem roztapiającego się lodu zamarzniętej klimy...