Jump to content
Sign in to follow this  
przemu

Instalacja tempomatu w STI '03

Recommended Posts

Witam,

na wstepie zapytam, czy taka instalacja jest w ogole mozliwe?

Z tego co mi wiadomo bloby mialy tempomat tylko w wersji US, nie jestem pewien co do wanien WRX EU?

Stad moje pytanie:

1. Czy zestaw z US mozna zamontowac w EU? Czy okablowanie jest do tego przystosowane? Czy ma znaczenie ze w US jest silnik o innej pojemnosci? Czy moze byly temopomaty montowane w wersji EU?

2. Z tego co udalo mi sie wyczaic na ebay'u, potrzebowalbym:

- przycisku wlaczania tempomatu

- wajchy do kierownicy to ustawiania predkosci

- modulu tempomatu

- serwomechanizmu, silniczka

czy czegos brakuje?

Od razu chcialbym ukrocic bezsensowne komentarze w stylu "masz STI, po co Ci tempomat". Odpowiem po prostu "bo chce" :)

I tak zapewne nie jest taka instalacja mozliwa, ale chcialbym zasiegnac rady od specjalistow z forum.

nikt jeszcze nie mial takiego pomyslu? :)

Na pewno będzie różnica po miedzy 2.0 a 2.5 bo w 2.5 już jest bez linkowa przepustnica i US bloby miały 2.5

Czyli w 2.0 musi byś urządzenie sterujące przepustnicą a w 2.5 sterownik już nią wysteruje

Sam jestem ciekawy czy się da :)

Jak byś miał auto z grupy VAG tam to jest buka z masłem ,wiązka(nie konieczna) manetka ,montaż i aktywacja

Hej,

ciesze sie, ze ktos jeszcze jest zainteresowany.

Czy mowisz o tym http://www.ebay.com/itm/Cruise-Control-Unit-OEM-2002-Subaru-Impreza-WRX-/171039978136?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&hash=item27d2c6f298&vxp=mtr ?

Tutaj (http://opposedforces.com/parts/impreza/en_g11/type_23/manipulation/cruise_control_equipment/) widze chyba ten silniczek z modulem, ale nie moge znalezc lewarka z kolumny kierownicy i przelacznika.

Ale nigdzie informacji czy to zabangla z EU.

No tak, i jeszcze pewnie jakies czujniki przy pedalach by sie przydaly.

Znalazlem ponizszy watek i wychodzi na to, ze taka operacja nie jest mozliwa: http://bbs.scoobynet.com/599760-cruise-control-on-my07-sti-impreza-4.html

Napisali w nim tez, ze jest firma ktora robi aftermarketowe tempomaty do Imprezy. Co prawda na stronie nie ma nic do bloba, ale w watku powyzej gosciu dostal oficjalna odpowiedz z tej firmy, ze robili starsze imprezy rowniez http://www.conrad-anderson.co.uk/products/view/cc176815103/wizard:cruise-control

Odgrzewam kotleta. Czy komus udalo sie zamontowac fabryczny tempomat w Imprezie GD, ktora go z fabryki nie posiadala (konkretniej blob wrx)?

Ja odkupiłem od kolegi z wolnossaka gc tempomat, który on składał na raty ;) Całość to: manetka, przełącznik, czujniki pedałów, moduł tempomatu, serwo z linką, i sporo kabli.
Jeszcze tego nie montowałem, na razie nie mam czasu.
Prócz zamontowania tego wszystkiego w budzie, trzeba troche pokombinować z kabelkami. Czujniki od pedałów, zasilanie do modułu i przede wszystkim sygnał od czujnika prędkości, pociągnięty np. z ECU.
Piszę z pamięci i z tego co mi kolega poradził, więc mogłem o czymś zapomnieć.

Nie wiem skąd kupował części, na logikę najwiekszy problem będzie ze sterowaniem przepustnicą gdzie my potrzebujemy linki. Nie wiem jak tempomat steruje przepustnicą w US, moduł jest inny?
Jak uda mi się założyć to postaram się wrócić do tego wątku.

Pozdro

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

• Upvote 1

I jak tam postepy? Udalo Ci sie cos zlozyc?

Co do sterowania przepustnica, to przeciez pisales, ze masz serwomechanizm z linka. Zauwaz, ze seryjna przepustnica posiada miejsce na 2 linki. W jedno jest wpieta linka od pedalu gazu, a druga, to na pewno miejsce na tempomat.

Siema, będę się za to brał dopierooo w lipcu. U mnie z przepustnicą nie ma problemu, chodziło mi o zestaw z US z 2.5 i włożenie do 2.0 - ktoś wspomniał, że w 2.5 już linki nie ma. Czyli taki zestaw może nie być p&p.
Przypomnij się w lipcu, mam wątek w obserwowanych :)

Pozdro!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka