Jump to content

Legacy II '97 2.0 po wymianie świec gaśnie


FranekDolas
 Share

Recommended Posts

Taki myk zrobił mi się po wymianie świec ,że gaśnie zaraz po uruchomieniu. Pali na dotyk i zaskakuje od razu ale po kilku sekundach gaśnie. Jak przytrzymam na obrotach to chodzi ale wystarczy na chwilę nogę z gazu zdjąć i silnik gaśnie.

Auto ma LPG i wymieniałem platynowe Denso na irydowe NGK bo zrobiłem już na tych Denso 100tys. km. Zaczęło się od tego ,że padło koło pasowe i zębatka napędzająca rozrząd. Wymiana koła i zębatki , przy okazji kable zapłonowe i autko śmigało jak lalunia. Świec nie miałem od razu to sobie pomyślałem ,że sobie sam wymienię za kilka dni. Nadejszła ta chwila więc zdemontowałem obudowę filtra powietrza (pamiętając o zaworze EGR) i wymieniłem z jednej strony po czym odkręciłem zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy i wymieniłem z drugiej strony. Klucze mam OK (Proxxon) więc operacja wyglądała na łatwiusią ale po tym zabiegu samochód nie pali. Jakieś sugestie ? Czegoś nie podpiąłem albo co ? Zawory OK a ten silnik (EJ20) ma hydraulikę więc nie sprawiał jak dotąd żadnych problemów. Podkreślam ,że przed wymianą świec chodził cacy.

Edited by FranekDolas
Link to comment
Share on other sites

Pali na dotyk i zaskakuje od razu ale po kilku sekundach gaśnie. Jak przytrzymam na obrotach to chodzi ale wystarczy na chwilę nogę z gazu zdjąć i silnik gaśnie.

 

na końcówkach świec od strony kabla są przykręcane kapturki lub są gołe końcówki gwintowane . porównaj obie świece bo może tutaj jest problem.

Link to comment
Share on other sites

Ja miałem dokładnie takie same objawy, gdy nie podpiąłem któregoś z przewodów na odcinku filtr powietrza – kolektor, tyle że u mnie też świecił się check.

Link to comment
Share on other sites

dokładnie problem leży w wężyku podciśnienia który dochodzi do obudowy filtra powietrza, musiałeś go ściągnąć demontując obudowę filtra.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...