Skocz do zawartości

Legacy II '97 2.0 po wymianie świec gaśnie


FranekDolas

Rekomendowane odpowiedzi

Taki myk zrobił mi się po wymianie świec ,że gaśnie zaraz po uruchomieniu. Pali na dotyk i zaskakuje od razu ale po kilku sekundach gaśnie. Jak przytrzymam na obrotach to chodzi ale wystarczy na chwilę nogę z gazu zdjąć i silnik gaśnie.

Auto ma LPG i wymieniałem platynowe Denso na irydowe NGK bo zrobiłem już na tych Denso 100tys. km. Zaczęło się od tego ,że padło koło pasowe i zębatka napędzająca rozrząd. Wymiana koła i zębatki , przy okazji kable zapłonowe i autko śmigało jak lalunia. Świec nie miałem od razu to sobie pomyślałem ,że sobie sam wymienię za kilka dni. Nadejszła ta chwila więc zdemontowałem obudowę filtra powietrza (pamiętając o zaworze EGR) i wymieniłem z jednej strony po czym odkręciłem zbiorniczek od płynu do spryskiwaczy i wymieniłem z drugiej strony. Klucze mam OK (Proxxon) więc operacja wyglądała na łatwiusią ale po tym zabiegu samochód nie pali. Jakieś sugestie ? Czegoś nie podpiąłem albo co ? Zawory OK a ten silnik (EJ20) ma hydraulikę więc nie sprawiał jak dotąd żadnych problemów. Podkreślam ,że przed wymianą świec chodził cacy.

Edytowane przez FranekDolas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali na dotyk i zaskakuje od razu ale po kilku sekundach gaśnie. Jak przytrzymam na obrotach to chodzi ale wystarczy na chwilę nogę z gazu zdjąć i silnik gaśnie.

 

na końcówkach świec od strony kabla są przykręcane kapturki lub są gołe końcówki gwintowane . porównaj obie świece bo może tutaj jest problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...