Jump to content

Wiązka elektryczna pod deską rozdzielczą

Sailingman
 Share

Recommended Posts

Proszę Was o pomoc w sprawie wiązki elektrycznej biegnącej na całej długości deski rozdzielczej.

Czy ktoś się orientuje jak ta wiązka w rzeczywistości wygląda w Foresterze SG? Poniżej dwa poglądowe schematy.

Ile ma wtyczek i na co?

Głównie zależy mi na wtczykach zasilających ekran nawigacyjny i czytnik płyt do nawigacji.

Czy przyłącza do głównej wiązki są takie same w Foresterze 2003 i modelu np. 2006?

Czy bezpoleśnie mogę zainstalować w Foresterze 2003 wiązkę z 2006? Czy ma znaczenie tutaj wersja silnikowa (pojemność, turbina, SOHC/DOHC)?

Będę wdzięczny za każdą informację.

post-4669-0-04032500-1370021870_thumb.png

post-4669-0-44987400-1370021869_thumb.png

z tego co mi wiadomo, w SG do podpięcia navi (jeżeli nie ma ) , pod schowkiem jest luźna wtyczka czyli wiązka z navi i bez navi jest taka sama . Potrzebny będzie kabel od schowka do ekranu. Tak mi kiedyś tłumaczył koleś jak chciałem kupić navi, i sprawdzałem wtyczka jest. pozdrawiam

• Upvote 1

Wersja SG datowana jest chyba od 2003 roku - mój jest z tego rocznika. Bez nawigacji.

Z tego co się dowiedziałem w ASO ekrany były możliwe jako opcja dopiero od 2005 roku.

W latach 2003-2005 nie wystąpi więc przyłącze pod NAVI bo nie istniało ono jeszcze.

Bazując na Twoim przykładzie, można jednak stwierdzić, że każde auto od 2006 miało wiązkę z przyłączami pod ekran i czytnik.

Ważne info - dzięki.

Czy ktoś wie czy mogę zamontować u siebie plug&play wiązkę z 2006???