Skocz do zawartości

Wiązka elektryczna pod deską rozdzielczą


Sailingman

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę Was o pomoc w sprawie wiązki elektrycznej biegnącej na całej długości deski rozdzielczej.

 

Czy ktoś się orientuje jak ta wiązka w rzeczywistości wygląda w Foresterze SG? Poniżej dwa poglądowe schematy.

Ile ma wtyczek i na co?

Głównie zależy mi na wtczykach zasilających ekran nawigacyjny i czytnik płyt do nawigacji.

Czy przyłącza do głównej wiązki są takie same w Foresterze 2003 i modelu np. 2006?

Czy bezpoleśnie mogę zainstalować w Foresterze 2003 wiązkę z 2006? Czy ma znaczenie tutaj wersja silnikowa (pojemność, turbina, SOHC/DOHC)?

 

Będę wdzięczny za każdą informację.

 

post-4669-0-04032500-1370021870_thumb.png

post-4669-0-44987400-1370021869_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co mi wiadomo, w SG do podpięcia navi (jeżeli nie ma ) , pod schowkiem jest luźna wtyczka czyli wiązka z navi i bez navi jest taka sama . Potrzebny będzie kabel od schowka do ekranu. Tak mi kiedyś tłumaczył koleś jak chciałem kupić navi, i sprawdzałem wtyczka jest. pozdrawiam

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersja SG datowana jest chyba od 2003 roku - mój jest z tego rocznika. Bez nawigacji.

Z tego co się dowiedziałem w ASO ekrany były możliwe jako opcja dopiero od 2005 roku.

W latach 2003-2005 nie wystąpi więc przyłącze pod NAVI bo nie istniało ono jeszcze.

 

Bazując na Twoim przykładzie, można jednak stwierdzić, że każde auto od 2006 miało wiązkę z przyłączami pod ekran i czytnik.

Ważne info - dzięki.

 

Czy ktoś wie czy mogę zamontować u siebie plug&play wiązkę z 2006???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...