Skocz do zawartości

OBK 2013 Nawigacja


Gregorius

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj odebralem OBK 2013 2.0D z CVT. Ma on wbudowana nawigacje Fujitsu Ten z oprogramowaniem IGO i (niestety) mapami Navtequ - zeby bylo ciekawiej mapy sa "bardzo aktualne" bo az z Q3 2011 :unsure::yahoo::biglol: .

Podobno mozna na tym urzadzeniu zainstalowac mapy Tomtoma, czy ktos to moze juz robil?? Bede wdzieczny za informacje.

Nie bede kupowal map Tomtoma nie wiedzac, czy to dziala. Instrukcji nawigacji jeszcze nie dostalem...

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Instrukcje obslugi dostalem dzisiaj. Nawet nie ma slowa o aktualizacji map ani jak to zrobic, ani czy mozna to zrobic.

Znalazlem taka strone, na ktorej teoretycznie mozna bykoby kupic mapy, ale nie matego modelu - u mnie jest jest Fujitsu Ten FT0036A z karta SD.

http://www.eclipse-web.com/eu/en/avn/index.html

http://www.eclipse-web.com/eu/en/support/update/

Sciagnalem programik do aktualizacji map Naviextras Toolbox, wlozylem karte do czytnika i nic, Program nie widzi karty.

Jest jeszcze strona:

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/downloads

ale ona ma tylka nawigacje to Forestera i tez z 2011.

W sumie to jest kpina, ze Subaru sprzedaje nowe samochody z tak starymi mapami.

Mailem nadzieje, ze beda mapy Tomtoma, ale niestety nadal to g.... z Navtequ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada, ze jest dosc pionierski i malo o nim informacji. Aktualizacje do map amerykanskich sa, a Europy nie ma. Ta nawigacja jest stosunkowo nowa i nie znalazlem o niej zadnych informacji w europejskich serwisach internetowych. W Sa tylko mapy dla nowego Forka, ale tez stare z 2011 roku. Pociecha jest to, ze sa duzo tansze niz poprzednie mapy na 4 DVD. Teraz mapa calej Europy kosztuje ok 500 zl, a poprzednio ok. 2500 zl. Tylko, ze ich na razie nie ma. Napisalem do Navtequ maila z pytaniami, ale zadnej odpowiedzi.

 

Wyslalem e-maila do Eclipse i dostalem informacje, ze mam pisac do Navtequ, albo SUbaru.

Do Navtequ napisalem pona tydzien temu i nie dostalem zadnej odpowiedzi mimo, ze automatyczna informacja zwrotna obiecuje odpowiedz w ciagu 2 dni roboczych.

 

Wyglada na to, ze Subaru wladowalo sie znowu w jakies bagno z nawigacja oparta na mapach cholernego Navtequ.

Na oficjalnej stronie:

https://subaru-eu.na...ortal/downloads

jest tylko nawigacja do nowego Forka.

Naviextra Tools oferuje backup karty pamieci, ale obecna wersja jej nie rozpoznaje.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja od wczoraj użytkuje takiego Outbacka, nie sprawdzałem jaki jest soft ale mapy wyglądają na bardzo aktualne. Można porównać do najnowszej aktualizacji GARMINA. Krótko mówiąc są już na nich drogi w Polsce, które będą oddane do użytku pod koniec tego roku, lub nieco później. Może kwestia innego regionu (okolice Bielska-Białej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj użytkuje takiego Outbacka, nie sprawdzałem jaki jest soft ale mapy wyglądają na bardzo aktualne. Można porównać do najnowszej aktualizacji GARMINA. Krótko mówiąc są już na nich drogi w Polsce, które będą oddane do użytku pod koniec tego roku, lub nieco później. Może kwestia innego regionu (okolice Bielska-Białej)

Sprawdz prosze wersje map. Ja mam Q3 2011.

Czy ktos Ci cos powiedzial, jak te mapy aktualizowac?

Moj dealer jest dobry wylacznie przy sprzedazy, wiecej nic nie wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie dostalem odpowiedz z norweskiej centrali Subaru. W moim mailu pytalem sie o:

  • model nawigacji
  • czemu sprzedaja tak stare mapy
  • jak zaktualizowac mapy

Odpowiedziano mi, ze:

  • Model nawigacji to Fujiutsu Ten FB478LS
  • Ostatnia aktualizacja dostepna na stronie Navtequ to Q3 2011
  • przepraszaja, ale to wszystko w czym moga mi pomoc....................

Takiego modelu nie znalazlem ani na stronie Fujitsu http://www.eclipse-w.../avn/index.html, ani na stronie https://subaru-eu.na...al/chooseDevice

Wpuscilem model nawigacji do Googla - zero znalezionych informacji.

Subaru jak zwykle leci w kulki.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym co ja uzytkuje jest: FT0036A

 

Nawigacja: 9.2.3.245379

Igo 07.2012

 

Wysyłane z mojego GT-N7000 za pomocą Tapatalk 2

U mnie pokzauje to samo, ze jest to model FT0036A, ale Subaru pisze, ze model jest inny.....

Dostalem tabelke z modelami nawigacji i numerami czesci do Subaru:

Numer czesci - nawigacja: 86271AJ470

Model: FB478LS

Wersja map na karcie SD: 2011 Q3

Numer czesci karty SD: 86283AJ470

 

Sprawdz jeszcze prosze wersje map.

 

Sprawdz tez, czy po zainstalowaniu Toolboxa Navtequ czytnik kart widzi Twoja karte. Mojej nie widzi. Tak wiec nie mam nawet mozliwosci zrobienia kopii zapasowej.

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, a gdzie to sprawdzić. Nie mogę znaleźć nic innego jak to co napisałem IGO July 2012

Wersja map jest gdzies w ustawieniach samej nawigacji - mozna zobaczyc wersje mapy kazdego kraju z osobna.

Toolboxa mozna sciagnac z tej strony:

https://subaru-eu.naviextras.com/shop/portal/downloads

u mnie karty nie widzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wlasnie wrocilem z urlopu, na ktorym przejechalem 5500 km w wiekszosci uzywajac nawigacji.

Jedyny problem mojego samochodu to nawigacja., ktora sie resetowala po uruchomieniu silnika na postojach i trzeba ja bylo ustawiac i programowac trase od nowa - w tym tygodniu ide ja reklamowac.

Funkcjonalnosc nawigacji pozostawia tez duzo do zyczenia. Bardzo wolno mapa reaguje na powiekszanie i ppomniejszanie. Na sile szukala skrotow i prowadzila przez jakies drugorzedne drozki. Po zaprogramowaniu trasy, trzeba bylo wszystkie etapy sprawdzac i recznie korygowac. co przy zaprogramowaniu trasy liczacej 1700 km jest dosc czasochlonne. Trase mozna zapisac, ale niestety nie na karcie pamieci i po kazdym resecie trzeba ja bylo programowac na nowo....

Duzym plusem okazalo sie automatyczne omijanie korkow, dzieki tej funkcji nie stalem 2 godzin na autostradze w Niemczech, nawigacja sama znalazla objazd.

 

Dostalem odopowiedzi od Navtequ, Eclipse i europejskiego oddzialu Subaru w sprawie map.

Odpowiedz od Subaru juz cytowalem.

Korespondencja z Eclipse jako przedstawicielem Fujitsu ponizej:

Sent:
Friday, June 21, 2013 9:29 AM

To:

Subject:
Subaru Outback 2013 maps update

Dear Sir/Madame,

I've just bought Subaru Outback 2013 model with Fujitsu navigation and Navteq maps on SD card.

The Europe map version is Q3 2011 - it means pretty old.

My navigation model is FT0036A. There is no such model available on your webpage.

This model is not supported on the Navteq web page.

Could you please tell me how I can update the map I got with my car.

Could you please provide me with information when the Europe maps update for my navigation device is available?

Is it possible to use a TomTom maps with my device?

 

I would appreciate a quick reply.

 

Regards

-------- Original Message --------

Subject: RE: Subaru Outback 2013 maps update

Date: Friday, June 21, 2013 11:00 CEST

From: <
>

Thank you for your inquiry.

We are sorry but we cannot answer your questions. Basically, the map software for your navigation device is provided by Subaru or Naviextras.

As far as we know map version Q3 2011 is the most recent version at this time.

For further assistance in this matter please contact your Subaru car dealer.

Kind regards

ECLIPSE Support Team

--------------------------------------------------------

Email: support@eclipse-web.de

Tel.: +49(0)211-301875-577

URL: http://www.eclipse-web.com/eu/

--------------------------------------------------------

Poniewaz Subaru nie wiedzailo nic, napisalem do Navtequ. Tu koresponedncja byla dluzsza.

Original Message:

Sent:
Friday 14 June 2013 2:36:32 PM

To:

Subject:
Subaru Outback 2.0D 2013 maps update

 

Dear Sir/Madame,

I've just bought Subaru Outback 2013 model with Fujitsu navigation and Navteq maps on SD card.

The Europe map version is Q3 2011 - it means pretty old.

Could you please provide me with information when the Europe m aps update for my navigation device is available?

 

Regards

On 11.07.2013 16:47, EUBC_English wrote:

Thank you for your interest in our products.

We are the database supplier for many different navigation systems on the market. However, at this moment we do not handle the distribution of products for your navigation system.

To receive information regarding products for your navigation system, we recommend you to contact your Subaru dealer directly.

Should you require additional information, please send us your feedback by replying to this email.

With kind regards,

NAVTEQ Maps Customer Service

Nokia Location & Commerce

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS

Original Message:

Sent:
Thursday 18 July 2013 3:42:33 PM

To:
EUBC_English <
>

Subject:
Re: Subaru Outback 2.0D 2013 maps update [] {1130628}

 

Dear Sir/Madame,

I am surprised by you reply. According to the information obtained from my navigation system (see attached pictures) maps are provided by Navteq.

It means that either Subaru is using a pirate copies of Navteq maps or you are not aware what you are selling.

Please correct me if I am wrong.

 

According to the information I got from Subaru dealer the maps updates should be available on the Naviextras web page but they are not.& nbsp; According to the following link:

Navteq contact is available to support the Subaru navigation system. Therefore, I understand that it is the Navteq responsibility to provide map updates for Subaru Outback 2013.

Again please correct me if I am wrong.

 

Best regards

 

-------- Original Message --------

Subject: Re: Subaru Outback 2.0D 2013 maps update [] {1130628} {1171667}

Date: Thursday, August 8, 2013 16:51 CEST

From: EUBC_English <
>

 

Thank you for contacting NAVTEQ Maps.

NAVTEQ only supply the map updates directly for the Subaru, Forester, Impreza, Legacy, Tribeca and XV models directly. All other map updates for models not supported by us directly are supplied by Subaru directly. Although they are NAVTEQ map updates, Subaru is fully responsible for the sales and distribution of map updates for models not supported by us.

If Subaru cannot supply the relevant map update for your vehicle model then it may not be available at this time for your navigation system.

Should you require additional information, please send us your feedback by replyin g to this email.

 

With kind regards,

NAVTEQ Maps Customer Service

Nokia Location & Commerce

PO Box 501

7300 AM APELDOORN

THE NETHERLANDS

 

 

I teraz kto tu jest madry i kto odpowiada za aktualizacje i obsluge map do OBK 2013. Subaru ani europejskie, ani norweskie nic nie wie, Fujitsu/Eclipse nic nie wie i zawala na Subaru i Navteq, a Navteq o niczym nie ma pojecia!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

According to the information I got from Subaru dealer the maps updates should be available on the Naviextras web page but they are not.& nbsp; According to the following link:

Navteq contact is available to support the Subaru navigation system. Therefore, I understand that it is the Navteq responsibility to provide map updates for
Subaru Outback
2013.

Again please correct me if I am wrong.

-------- Original Message --------

Subject: Re: Subaru Outback 2.0D 2013 maps update [] {1130628} {1171667}

Date: Thursday, August 8, 2013 16:51 CEST

From: EUBC_English <
>

 

Thank you for contacting NAVTEQ Maps.

NAVTEQ only supply the map updates directly for the Subaru,
Forester, Impreza, Legacy, Tribeca and XV
models directly. All other map updates for models not supported by us directly are supplied by Subaru directly. Although they are NAVTEQ map updates, Subaru is fully responsible for the sales and distribution of map updates for models not supported by us.

I teraz kto tu jest madry i kto odpowiada za aktualizacje i obsluge map do OBK 2013. Subaru ani europejskie, ani norweskie nic nie wie, Fujitsu/Eclipse nic nie wie i zawala na Subaru i Navteq, a Navteq o niczym nie ma pojecia!!!!!!!!!!

Zapytałbym o mapę do Legacy, gdyż coś mi się wydaje, że Navteq nie rozróżnia LEG od OTB (podobnie jak w Polsce część OTB jest/była rejestrowana jako LEG). OTB jest po prostu traktowany jako jedna z wersji LEG.

Edytowane przez subleo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałbym o mapę do Legacy, gdyż coś mi się wydaje, że Navteq nie rozróżnia LEG od OTB (podobnie jak w Polsce część OTB jest/była rejestrowana jako LEG). OTB jest po prostu traktowany jako jedna z wersji LEG.

 

Bardzo mozliwe. Sprobuje napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Poszukuje sprawdzonej stacji multi do Obk 13. Czy ktoś w Was ma juz zainstalowane coś w wyższej półki z działającymi wszystkimi funkcjami ( np. Sterowanie z kierownicy).

W ASO proponują tylko Kenwood'a. Czy macie jakieś opinie na temat tej stacji?

Pozdrawiam

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doświadczyłem aktualności map, gdy nawigacja nie widziała odcinka A1 Stryków Kowal, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić przez niegotowy następny odcinek autostrady (co skończyło się jazdą off roadową po placu budowy :wacko: ).

Jednak chyba nie jest to tylko nasz problem

http://www.subaruforester.org/vbulletin/f77/how-perform-nav-update-143577/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też doświadczyłem aktualności map, gdy nawigacja nie widziała odcinka A1 Stryków Kowal, natomiast uparcie chciała mnie prowadzić przez niegotowy następny odcinek autostrady (co skończyło się jazdą off roadową po placu budowy :wacko: ).

Jednak chyba nie jest to tylko nasz problem

http://www.subarufor...-update-143577/

Czytalem to forum, tylko, ze tam ludzie dostali update za darmo. W Europie nie sadze, zeby Subaru to zrobilo..

W Ameryce, czytalem na innym forum ludzie postraszyli Subaru prawnikami i aktualizacje sie znalazly za darmo.

 

Udalo mi sie zainstalowac Toolbox ze strony Naviextra, ktory wreszcie widzi moja karte wersja 3.14.0.23196.

Zrobilem kopie zapasowa map, ale mapy nadal z Q3 2011

 

Nawigacja nie widzi kopi zapasowej zrobionej na nowej karcie SD. Ciekawe, czyzby mapy musialyby byc na fabrycznej karcie?

Edytowane przez Gregorius
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 miesięcy temu...

219 euro to jest cena u Ciebie w Norwegii ?

Oby się nie okazało, że w PL będzie 500 euro. Tak jak ostatnio. :(

Rozumiem, ze jest to cena na Europe, bez wzgledu na kraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć.

za kilka dni odbieram swojego nowego forka i w sumie o jedną rzecz nie dopytałem.

jakie kraje obejmują mapy które są zainstalowane na karcie w aucie ?

 

pozdrawiam

piotr

Cala Europe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...