Skocz do zawartości

Jak sprawdzic turbine?


kogii

Rekomendowane odpowiedzi

Witam forumowiczow

w poniedzialek jade ogladac moje 'przyszle' auto, impreza turbo...

i stad moje pytanie - na co zwrocic uwage, jak sprawdzic turbine, zeby nie okazalo sie za jakis czas ze kupilem padline?

na co jeszcze powinienem zwrocic uwage? nie jest to najmlodsze auto, rok produkcji 2000, posluzy mi jeszcze? przebieg okolo 160 tys km

jeszcze jedno pytanie - jak poprawnie eksploatowac zaturbiony silnik? z tego co slyszalem, nie nalezy po jezdzie od razu gasic silnika - po kazdej czy tylko ostrej? :>

prosze o sugestie i informacje, z gory dziekuje i pozdrawiam

marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoże mam tylko chwilkę to polecam wyszukiwarkę, było o tym wsyztskim już na forum. Awaria samego turbo to jest ostatnie zmartwienie jakim bym się przejmował. Oryginalne turbo jest tanie i łatwo dostępne. Chodzi o starą czy nową budę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hejka

przekopalem forum, az oczka bola.... znalazlem wlasciwie wszystko co chcialem, z wyjatkiem tego, jak sprawdzic turbine... jakies wycieki czy tez dzwiek jest objawem zuzycia?

azrael, impreza 'classic' po liftingu, rok 2000, czyli tzw. pierwsza buda, jedyna, ktora mi sie podoba, no moze z wyjatkiem imprezy '06.. :>

kolor niebieski, zlote felgi... wymarzona, zapodam fotki jezeli kupie (w rozliczeniu ma koles zabrac moja vectre b..)

szerokiej drogi zycze :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, tak jak pisze kuba można zmacac luzy, zbadać ilośc oleju w układzie dolotowym, ale bez większgeo rozbierania ciężko coś stwierdzić na pewno. Jak nie dymi i auto przyspiesza poprawnie i nie wydaje dziwnych dźwięków to jest raczej OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kogii, Jeśli to auto z polski ogłoszone jest w necie to polecam wrzucenie ogłoszenia do tego wątku.

 

http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=104767

 

Większość aut jest znana lub oglądana przez, forumowiczów co może cie uchronić przed późniejszymi dużymi wydatkami i rozczarowaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki panowie za wyczerpujace info, chodzilo mi sprawdzenie 'optyczne', hie hie...

czyli auto powinno przyspieszac plynnie, bez szarpniec?

co do ogloszenia, nie jest z polski... no nic, jutro jade ogladac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zalezy czym wczesniej jezdziles. Jak pierwszy raz jezdzilem WRX'em u dealera, to mialem tak jak opisalem wyzej. Teraz po 3 latach i kilku drobnych modyfikacjach, ubylo troche tych "nic" ale tez zniknelo "OMG", czlowiek sie przyzwyczaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba: dla zoobrazowania: laguna 3.0 v6 auto (ladnie wyrywa!!) ale auto....

w tej chwili vectra b 1.8 petrol, manual

mialem okazje kilka lat temu pojezdzic legacy 2.0 sedan, rok produkcji to hiba 1996 byl...

no dobra, ma przyspieszac plynnie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

azrael, zaczynam sie bac :)

dobrze, ze moja droga polowa nie czyta.....

niniejszym chcialbym podziekowac wszystkim z tego forum za pomoc i w ogole.....

no zobacz, a dotychczas to 200 konna laguna to ideal byl prawie... tylko qwa, auto.... no nic, impa manual ma byc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorka kwiatek, gupio mi :)

auto obejrzane, zaliczkowane.... :)

a wrazenia z jazdy niesamowite, chociaz jest w pelni oryginalne, bez zadnych modyfikacji.... najpozniej w niedziele odbieram, pozwole wtedy podzielic sie wrazeniami i fotkami...

btw: moderator, gdzie moge to zrobic 'bezkarnie'? :) w dziale powitania, czy nowy topic zalozyc?

wielkie dzieki panowie, ciesze sie jak dziecko normalnie :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...