Jump to content

turbo legacy jakie tłoki w miejsce oryginalnych z ej20gn

ziom
 Share

Recommended Posts

• 3 weeks later...
  • 4 weeks later...

W czym problem?Można zastosować kute jak i seryjne,wszystko zależy od Ciebie. ;)

seryjne chyba nie do kupienia albo w aso cena z kosmosu będzie.

pasują z 2.0 wrx albo z sti? z każdego rocznika?

z forestera?

jak kute to jaka firma?

Podstawowe pytanie,do czego służy auto i jak będzie użytkowane?

Jeśli do codziennej jazdy to seria,może być z WRX,mogą być i z STi.Można kupić bez problemów,nawet poza ASO,choć seria STi faktycznie droga.Mogą być i z Forka.

Jeśli nie planujesz mocy w okolicach 300KM,odpuść kuciznę,jeśli tak,to np:Mahle.

Najlepiej porozmawiaj i uzgodnij wszystko z warsztatem w którym będziesz remontował,składał motor.

• 5 months later...

Wiem, że post z lipca, ale się zainteresowałem trochę tematem i może komuś się przyda, decydując się na części OEM(dla silników 2.0), również można mieć kucizne. Silniki STI 2.0 JDM miały kute tłoki z "low expansion".

http://www.airpowersystems.com/us_spec/subaru/sti/pistons/pistons.htm

Mahle również robi tłoki kute z "low expansion" dla 2.0 i 2.5 - więc różnicy w pracy silnika (dźwięk "piston slap" na zimnym), nie będzie

decydując się na części OEM(dla silników 2.0), również można mieć kucizne. Silniki STI 2.0 JDM miały kute tłoki z "low expansion".

Oj chyba raczej nie było kucizny w serii. ;)

Była już dyskusja kilkukrotnie w tym temacie na forum.Biegli w temacie,zajmujący się remontami silników Subaru,wykluczyli taką ewentualność.Seryjne tłoki z 2.0 są chemoutwardzalne,albo jakoś tak,ale nie kute. ;)

Sam nie rozbierałem, więc nie będę polemizował.

Książka pod tytułem, "High Performance Subaru builder's guide" również twierdzi, że silniki ej207 STI( v3-7 STi) miały "forged Pistons"

masz na myśli "hypereutectic piston" - stop nadeutektyczny, tłok odlewany ze wzbogacanego aluminium.

Edited by sorcerer