Skocz do zawartości

SVX (od komornika) do wzięcia!


mln

Rekomendowane odpowiedzi

Akcja taka:

http://www.licytacje...e/Details/66830 Licytacja komornicza w Nadarzynie, cena wywoławcza 400,00zł. Skrzynia padnięta, ale jeśli poza tym zdrów, to chyba wart zainteresowania - są chętni? (Nie mój :P , ale me czułe żołnierskie serce się kraje na widok klasyka w takiej poniewierce... ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest swoją drogą - nawet Guziec się znajdzie i stary Legac ;) Co do kupowania od komornika, to ważne jest sprawdzić, czy aby na pewno nie ma na samochodzie ustanowionych innych praw, bo zastawów na nim może być kilka. Druga sprawa: kupujesz dość mocno w ciemno, bo karnąć się przed zakupem nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest swoją drogą - nawet Guziec się znajdzie i stary Legac ;) Co do kupowania od komornika, to ważne jest sprawdzić, czy aby na pewno nie ma na samochodzie ustanowionych innych praw, bo zastawów na nim może być kilka. Druga sprawa: kupujesz dość mocno w ciemno, bo karnąć się przed zakupem nie da.

 

Zawsze mozna sprawdzic w rejestrze zastawow. Chyba 20 zl kosztuje takie zaswiadczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Forek jest swoją drogą - nawet Guziec się znajdzie i stary Legac ;) Co do kupowania od komornika, to ważne jest sprawdzić, czy aby na pewno nie ma na samochodzie ustanowionych innych praw, bo zastawów na nim może być kilka. Druga sprawa: kupujesz dość mocno w ciemno, bo karnąć się przed zakupem nie da.

 

Kupno od komornika z małymi wyjątkami jest rzeczą pewną choć czasami upierdliwą i czasochłonną. Komornik ..... a jakże inaczej sprawdza stan prawny rzeczy a Jego działnie czyści ten stan.

 

Bywają przypadki,że ktoś schowa autu itp. i licytacja się nie odbędzie.To nie są odosobnione przypadki. Formalności też czasami trwają bezsensownie długo.

 

Ale ja słyszałem o jednym konkretnym kłopocie u komornika.Jak sprzedawano Mini z Amber Gold.Miały być faktury z pełnym VAT, komornik obiecał a potem nie było. Innych przypadków nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupowania od komornika, to ważne jest sprawdzić, czy aby na pewno nie ma na samochodzie ustanowionych innych praw, bo zastawów na nim może być kilka.

 

Akurat w tej kwesti to zakup od komornika jest w 100% pewny bo nawet jak są zastawy czy cokolwiek jeśli chodzi o stan prawny to zgodnie z prawem komornik z chwilą sprzedaży "czyści" wszystkie zadłużenia i zastawy.

 

Mnie chodziło bardziej o to czy wóz można obejrzeć wcześniej, albo chociaż wycenę rzeczoznawcy. Z tego co przeglądałem licytacje to oglądać można tuż przed licytacją a to już lipa.

Druga rzecz że często podobno nie ma dokumentów, kluczyków itp. i potem mogą być problemy przy rejestracji.

Dodatkowo wraca kwestia faktury, czy komornik ją wystawia ? Jak komis czy jak firma ? Jak wygląda odpis w firmie ? Czy trzeba płacić podatek PCC itd itd.

Ktoś kupował już samochód od komornika i chce się podzielić doświadczeniami ?

 

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po padniętego SVX'a raczej nie będzie kolejek (chyba że z The Forum ;) )... Poza tym znam parę osób, które kiedyś kupowały na takiej aukcji (np. w 2009r. zakup Audi A4 z ok 2004-2005r.) i bardzo sobie chwaliły.

 

PedroA, jeżeli nie ma dokumentów, kluczy, samochód bez prawa rejestracji itp - to powinno się znaleźć w opisie aukcji. PCC u komornika nie ma, powinna być faktura VAT, jak od firmy (jest VAT - nie ma PCC). Odpis raczej normalnie, ale musiałbym sprawdzić.

Edytowane przez mln
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Stronka bardzo fajna, jest dużo ofert. Myślę o udziale w niedalekiej przyszłości, szukam jakiegoś taniego jeździdła po mieście w stylu seicento za 1000zł, podobno da się :P

 

Może nie na temat w wątku, ale też jakiś czas zastanawiałem się nad Seicento do jazdy po mieście (w gazie ;) ), ale mi przeszło jak się dowiedziałem, że w testach NCAP dostało 2 gwiazdki....

 

 

... z czego jedną później skreślono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...