Jump to content

Zmiana oleju oraz filtra oleju w skrzyni 4EAT - co ile?

EL-Marcin
 Share

Recommended Posts

Drodzy

W instrukcji obsługi mojego Forestera (MY02 / AT / 2,5 NA) nie ma ani słowa o wymianie filtra oleju w skrzyni, ani też nic o wymianie samego oleju.

Jak to z tym jest

- co ile trzeba wymieniać filtr oleju skrzyni?

- co ile (jesli wogóle) należy wymieniać olej w skrzyni?

Dzięki za wszelkie wskazówki

Drodzy

W instrukcji obsługi mojego Forestera (MY02 / AT / 2,5 NA) nie ma ani słowa o wymianie filtra oleju w skrzyni, ani też nic o wymianie samego oleju.

Jak to z tym jest

- co ile trzeba wymieniać filtr oleju skrzyni?

- co ile (jesli wogóle) należy wymieniać olej w skrzyni?

Dzięki za wszelkie wskazówki

co 60 tys. km (przymajmniej w innych Subarakach z 4E-AT / 5E-AT) wymienia sie olej, a filtr wymienia sie, o ile mnie pamiec nie myli, jezeli widac wizualne uszkodzenia... ale ja i tak bym profilaktycznie wymienil filtr

Również zalecam wymianę filtra, tego zewnętrznego, szczególnie w H6, gdzie filtr jest umieszczony w nadkolu i sobie rdzewieje. Mój przedwczoraj się rozszczelnił, a w zeszłym roku podczas wymiany oleju, nikt nie zauważył w jakim jest stanie. Na szczęscie straciłem ok litra rozgrzanego oleju a i tak był trochę ponad max. Dobrze że nie stało się to w czasie dłuższej trasy. Jeśli nie planujecie "konserwacji podwozia olejem" to wymieńcie sobie ten filtr. 130 PLN to nie duży koszt w stosunku do kosztów naprawy skrzyni.

dsc01246yd.th.jpg

dsc01247p.th.jpg