Skocz do zawartości

Rozrząd, wymieniać czy nie


rutra80

Rekomendowane odpowiedzi

Na przełomie styczeń/luty 2012 kupiłem forka z przebiegiem 101kkm, w książce serwisowej przeglądy do 105kkm włącznie podbite (z tym że ten ostatni zrobiony pod koniec lipca 2010 przy 91kkm jako niepełny), handlarz twierdził że pasek rozrządu wymieniony, Carfit po oblookaniu też stwierdził że nie wygląda na 100kkm (widać napisy itp.). Więc zostawiłem. No ale zbudziłem się po półtorej roku i skontaktowałem się z poprzednim serwisem. Rozrządu nie wymieniali. A ja już mam nabite 133kkm.

Czy rozrząd umiera po cichu? Bo silnik chodzi bezszelestnie, nie hałasują żadne rolki ani napinacze. Jaki znacie najwcześniejszy zgon rozrządu bez wcześniejszych objawów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz raczej nie bo kupiłem go zanim zdążył go umyć, z walniętą lambdą, urwanym łącznikiem stabilizatora, cieknącą pompą, itp. Ale auto między ostatnim przeglądem wcześniejszego właściciela a zakupem zjeździło jeszcze 10kkm, może wtedy ktoś coś działał. Będę próbował się skontaktować z tym szwabem bo inaczej pierdyknę na zawał do następnego czwartku na kiedy to mam umówioną wymianę.

 

10 lat na jednym pasku. Jezu smaria... :facepalm:

Edytowane przez rutra80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Handlarz raczej nie bo kupiłem go zanim zdążył go umyć, z walniętą lambdą, urwanym łącznikiem stabilizatora, cieknącą pompą, itp. Ale auto między ostatnim przeglądem wcześniejszego właściciela a zakupem zjeździło jeszcze 10kkm, może wtedy ktoś coś działał. Będę próbował się skontaktować z tym szwabem bo inaczej pierdyknę na zawał do następnego czwartku na kiedy to mam umówioną wymianę.

 

10 lat na jednym pasku. Jezu smaria...

 

A czy przypadkiem w us wersjach nie mowia o rozrzadzie co 160000 km?

 

Nie boj zaby ;) jak ma peknac to i nowy peknie ale dla spokojnosci wymien w nastepny czwartek ;)

A rozrzad to umiera raczej glosno ale trwa to tylko chwilke ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...