Skocz do zawartości

Akumulator rozladowany Forek diesel co robic?


owad

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli już odpowiedz padła to przepraszam, ale na szybko nie mogę znaleźć.

 

3 raz w tym roku rozładował się akumulator.

 

Pierwszy raz po 10 dniach postoju - kiwnąłem ręką bo może to długo.....

 

Drugi raz po 1 dniu postoju - w ASO powiedzieli ze nic nie znaleźli.

 

Teraz też po 1 dniu rozładował się. Dzwonili z ISRa żeby to sprawdzić.

 

Pytanie brzmi, czy mam wzywać pomoc teraz czy poczekać do jutra i dzwonić do ASO, może przyjadą to sprawdzić?

Jak naładuję to znów mi stwierdzą że wszystko ok. A nie sądzę żeby po jednym dniu nieodpalania rozładowanie akumulatora było normalne.

 

Auto ma 1,5 roku.....

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aku jest na gwarancji więc do ASO.

Moje osobiste zdanie - odnośnie wątku z Keratronikiem - skoro auto nie może "normalnie" odpalić a skoro ASO podaje ze nic się nie dzieje powinieneś wezwać telefonicznie Assistance Subaru i powiadomić o sytuacji. Ponadto brak napięcia w samochodzie powoduje na chwilę obecną niedziałające zabezpieczenie wiec jak Ci gwizdną auto to masz problem. Uważam że jeśli ASO dostanie na lawecie niedziałające auto szybciej powinno odnaleźć przyczynę awarii.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do assistance ale powiedzieli ze za to będę musiał płacić bo nie obejmuje to akumulatora.

 

Jeśli chodzi o ISRa to może on rozładować, ale nie w 30 godzin (!). Nieraz stał w tym samym miejscu po 1-2 tyg i wszystko było ok.

Wg mnie jeśli ISR rozładowuje aku w 30 godzin to coś z nim jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem takiej odpowiedzi ...skoro nie mogę odpalić a ASO twierdzi że wszystko jest ok to może nie powinieneś mówić co jest -według ciebie - przyczyną że nie działa Ci zakupione u nich auto na gwarancji. Użytkownik auta nie musi się znać na tym z czym AUTORYZOWANY SERWIS nie może sobie poradzić. Zrobisz jak chcesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam do jutra, zadzwonię do ASO i spytam się co robić.

 

Z tym assistance powiedzieli że jeśli kierowca lawety stwierdzi, że akumulator rozładowany to musze od razu im zapłacić a potem jeśli ASO stwierdzi że aku jest padnięty to będę mógł się ubiegać o zwrot.

Wątpię żeby aso stwierdziło że coś jest nie tak.....ostatnio zalecili doładowania aku prostownikiem co poł roku (śmiech na sali jak dla mnie).

Poza tym mam też assistance z ubezpieczenia, które obejmuje aku, także wole się nie narażać na koszty, pewnie koszt przyjazdu lawety z subaru to nowy akumulator.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio zalecili doładowania aku prostownikiem co poł roku (śmiech na sali jak dla mnie).

Jakie dziennie przebiegi robi ten samochód?

 

Różnie, nie ma stałych przebiegów. Ale jak już pojedzie to kilkadziesiąt zrobi. Po 1,5 roku mam 30000km

 

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale akurat dzień wcześniej przejechał kilkaset km.

Edytowane przez owad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem mienić akumulator w czeskim ASO, gdy auto było na gwarancji i okazało się, że AKU nie podlega gwrancji. W Polsce może być podobnie.

Podjechałem do chłopaków co ogarniają akumulatory i pokazali mi jedną zasiarczoną celę (była czarna). AKU do wymiany.

Jeśli masz Panasonic to może być podobnie, nie są to akumulatory najwyższych lotów. Było o tym na forum.

Po wymianie (2 lata temu), auto hula bez problemu.

Podjedź gdzieś gdzie sprzedają/serwisują akumulatory to Ci sprawdzą na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aku niby jest 2 lata gwarancji. Tym razem sprawa nie jest jasna bo jak mi się rozładował to sprawdzałem czy coś nie jest włączone i nie było. W aso powiedzieli że znaleźli jedną lampkę włączoną i na to zwalili problem (jeśli coś przeoczyłem i tak było to nawet lepiej, ale to jest 3 raz jak mi się wyładował).

Niepotrzebnie wiozłem też auto z wyładowanym aku na lawecie bo jak zjechał z lawety w aso to pierwsze co zrobili to go odpalili :-). Zobaczymy co będzie dalej.

Jedno mnie zastanawia, czy ten cały isr może wyładować aku jeśli nie ma zasięgu? Tak jak komórka szybciej siada jeśli nie ma zasięgu i cały czas szuka sieci. W garażu mam tak, że przy drzwiach jest zasięg a głębiej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...