Skocz do zawartości

Zawieszenie do lekkiej imprezy GC


SonnyRS

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy po fachu proszę o pomoc w kwestii zawieszenia. Mianowicie odbudowałem sobie 2 drzwiową imprezę z przeznaczeniem na zabawy na torze w wolnych chwilach. Auto na wadze uzyskało masę: przednia oś nacisk 750 kg, tylna 430 kg w tym 20 litrów paliwa i kierowca 73 kg, co daje masę auta na poziomie 1090 kg. W tej chwili mam seryjne zawieszenie z GT, ale myślałem nad kupnem gwintu i tu właśnie mam pytanie, czy przy tak lekkiej budzie zawieszenie gwintowane teina, kw czy innego producenta projektowane na masę seryjnego auta zda egzamin? Jeśli nie gwint, to jaką kombinację amortyzator + sprężyna zastosować, żeby obniżyć auto i poprawić prowadzenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porządny "gwint" jest regulowany w dość szerokim zakresie.Można ustawiać wysokość auta i siłę tłumienia amorów.

Budżetową wersją regulowanego zawieszenia,od biedy,może być Kayaba AGX z regulacją siły tłumienia,4-stopnie przód,8-stopni tył.

Do tego jakieś obniżające sprężyny,ale rewelacji tutaj nie będzie.

Z gwintów wybór dość szeroki,pytanie jaki budżet przeznaczasz na zawias?

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cybel, a ile powinienem przeznaczyć na tzw. porządny gwint? Ja mam doświadczenia w swojej cywilnej octavii z gwintem KW z regulacją tylko wysokości i jestem bardzo zadowolony z prowadzenia auta. Koszt to niespełna 4 tyś z wymianą (koszt zawieszenia 3 tyś, poduszek itd. + wymiana) Myślałem o podobnym wydatku w przypadku imprezy. Nie chciałbym też przesadzić i pchać się w super hiper zaawansowane zawieszenie, bo i tak tego nie wykorzystam, a o setne sekundy z nikim się nie ścigam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie w pełni regulowane zawieszenie w KW, to koszta już powyżej 7 tyś, ale zainteresowało mnie właśnie HSD. Jaka jest cena mniej więcej takiego zawieszenia do GC, jeśli to nie tajemnica ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma tak szerokie możliwości regulacji, to cena 4 tyś+ wydaje się być całkiem przystępna, szczególnie, że produkty innych producentów jak bilstein ze swoim PSS jest prawie dwa razy droższy. A jak z trwałością i serwisem do HSD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...