Jump to content

Mycie komory silnika


morda4u
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

chciałbym umyć komorę silnika w wolnym ssaku 2.0 i pytanko co tam zabezpieczyć przed dostaniem się wody i jak. Wiem, że alternator i akumulator. Na necie pojwia się stwierdzenie "wszystkie newralgiczne miejca" - czyli co konkretnie w przypadku Legasia :) Ludzie mowią o jakichś czujnikach, aparatach zapłonowych. Tutaj zdjęcie poglądowe, poprosiłbym o poprowadzenie za rękę jak laika - gdzie co jest i jak wygląda :)

 

Pozdr.

morda

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Odgrzeje temat żeby nie zakładać nowego

Moze ktoś pomoże ;)

Mycia nie planowalem ale po wycieczce w blotniste tereny z upss ..... urwaną osłoną silnika mam na nim skorupę błota .... :(

Czy wystarczy spłukać kercherem na nie dużym ciśnieniu czy jednak użyć chemi?

Link to comment
Share on other sites

Kercherem spokojnie wystatczy z daleka na duzym cisnieniu, chemia bylaby potrzeba gdybys mial jakies tluste zacieki itp. Dobrze byloby najpierw podniesc auto i splukac od spodu, a potem silnik z gory :) i tak jak koledzy w podanym wyzej temacie wspomnieli, dokladnie wysusz auto sprezonym powietrzem. Jesli nie ma takiej potrzeby to nie uzywaj chemii, pracuje na myjni i z doswiadczenia moge powiedziec ze uszczelki bardzo nie lubia mocnych kwasow.

Edited by wojtekmzks
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Zacznijmy od tego, że na myjni często nie używa się środków z przeznaczeniem do mycia "komór silnika". Myjąc od spodu i nie tylko, pamiętaj o możliwych dolotach powietrza by je zaślepić, tym bardziej stożkowe sprawy... Jeśli nie konieczne to staraj się pominąć okolice cewek i listwy wtryskowej, przekaźniki ew. zwłaszcza te miejsca dobrze przedmuchaj na koniec. Jeśli aku się poci uważaj na karoserie. Również uważaj na odmy itp.  I bez pomysłów typu umyje na chodzącym silniku to będzie schło od razu (serio widziałem takie przypadki).

Link to comment
Share on other sites

Jeśli dokładnie chcesz umyć silnik - chemia się z pewnością przyda. I wcale nie musisz używać żadnych kwasów - wystarczy silne stężenie dobrego APC (All Purpose Cleaner) - np z tańszych (tzw. budżetowych) masz Nielsen Cyclone - 1 litr ok 30 zł. Jest to koncentrat, który w  przypadku silnych zabrudzeń rozcieńczasz 1:10 (otrzymujesz 10 litrów gotowego roztworu). Jeśli chcesz go użyć do czyszczenia wnętrza (w zależności od usyfienia) rozcieńczasz nawet 1:50 :)

 

Takich środków jest mnóstwo. Ważne aby ph było neutralne (mniejsze ryzyko uszkodzeń) czyli ok 7

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...