Skocz do zawartości

Ile pali Impreza 2.0


Andrzej_1

Rekomendowane odpowiedzi

W Polsce panuje taka opinia ze Subaru pali nie wiadomo ile, wiekszosc ludzi chciala by miec takie cudo a nie odwazy sie na zakup wlasnie przez te plotki. Wolnossak palic 15-20 po miescie moze, bo mialem takiego nissana ale mial padnieta sonde lambda i to byl powod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT-ku trudno mi było zejść w mieście poniżej 15 l , przy normalnej jeździe( tz obroty nie przekraczały 4-4,5 tys na danym biegu).

Z tego co wiem, GT to nie diesel, po co meczyc niskimi obrotami, samochod, ktory ma odcinke powyzej 7k?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim GT-ku trudno mi było zejść w mieście poniżej 15 l , przy normalnej jeździe( tz obroty nie przekraczały 4-4,5 tys na danym biegu).

Z tego co wiem, GT to nie diesel, po co meczyc niskimi obrotami, samochod, ktory ma odcinke powyzej 7k?

 

Odcinka Kuba , odcinką ja napisałem w normalnej jeździe a nie bardzo dynamiczneeeeeeeej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty po prostu nie jezdziles w optymalnym zakresie obrotow, jak z jedynki wlaczales dwujke przy 4k to obroty spadaly do troche powyzej 2k, kiedy silnik ma niski moment obrotowy i pewnie miales gaz w podlodze, co powodowalo duze spalanie. Wystarczylo silnik zakrecic do wyzszych obrotow i przepustnica byla by otwarta w duzo mniejszym stopniu i spalanie tez nizsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o, i to mi sie podoba :wink:

Ja nie wiem, jak wam to spalanie wychodzi w okolicy 10 czy 11 litrów...

No chyba, ze serio zmieniacie biegi zanim wskazówka obrotałki dojdzie do 4 tys.

Ja jeśli tylko warunki na drodze mi pozwalają (nie ma przede mną przeszkody) to trzymam do 6, czy 6,5 tys i dopiero zmiana :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba, a jaki jest optymalny zakres obortów dla wolnego ssaka? Bo ja tocząc się po mieście chyba faktycznie jeżdżę na zbyt niskich obrotach. Przyspieszając zmieniam na kolejny bieg w okolicach 3,5 - 4 tys obr. Jak się toczę ze stałą prędkością to obroty oscylują w okolicach 2 - 2,5 tys obr. (chyba, ze prędkość jest jakaś większa, to wtedy obroty sa takie na jakie 5 bieg pozwala).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aflinta, jak przyspeszasz, to po redukcji musisz byc w takim zakresie obrotow zeby auto chcialo przyspeszac bez wysilku. Maksymalnie otwarta przepustnica to sygnal dla kompa, ze trzeba mocniej polac. W zakresie gdzie masz duzy moment mozna sie rozpedzac przy czesciowo otwartej przepustnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...