Jump to content

Fotele z GT '96 do Legacy I? Można?

viperski
 Share

Recommended Posts

Na moje oko tak.

Nasze, dziadkowe fotele mocowane są na 5 śrub, a te nowsze imprezowe na 4. Te 4 trafiają w 4 z 5 Legacowych, więc problemu nie ma.

Ja mam u siebie założone z WRXa z 2006 lub 2007 roku.

Przed przykręceniem sprawdź czy zatrzask do pasów bezpieczeństwa (ten przy fotelu, po środku) jest kompatybilny z Twoimi pasami. Jeżeli nie jest, to wystarczy przekręcić same zatrzaski ze starych foteli do nowszych.

Warto sprawdzić to w praktyce, bo mi się wydawało, że są prawie identyczne i zabrakło tego prawie. Potem musiałem jeszcze raz wyciągać fotele, bo nie da się tego odkręcić w zamontowanym fotelu.

Fotele pasują. :icon_arrow:

Nasze, dziadkowe fotele mocowane są na 5 śrub, a te nowsze imprezowe na 4. Te 4 trafiają w 4 z 5 Legacowych, więc problemu nie ma.

Jedynie trzeba przełożyć zatrzaski pasów.

No i pamiętać o tym, że chwytanie dźwigni ręcznego będzie trudniejsze (jeśli oryginalna) - robi sie ciasno przy tunelu.

• 6 months later...

Kupiłem do swojego dziada fotele z STI 93 z Japończyka. Myślałem że z Anglika ale podczas prania ich tapicerki wypadła na podłogę moneta, która okazała się być japońskim Jenem :)

Fajnie wyglądają, super się siedzi, haft STI dodaje uroku, tyle że fotel kierowcy jest z kilka cm wyższy niż pasażera.

Po stronie pasażera siedzi się świetnie, głęboko i nisko, a za kierownicą jak na taborecie, sporo wyżej siedzę niż na seryjnym fotelu z Legacy.

Co poradzicie?

Czy można jakoś zdjąć ten fotel kierowcy z jego "podwozia" i spróbować założyć podwozie z fotela z legacy - z regulacją wysokości?

Albo ew jakoś zamienić lewy fotel z prawym?

EDIT: dobra, już wszystko wiem. Fotele, choć takie same miały różne podwozia. Lewy fotel miał jakby wyższe stopki mocujące go do podłogi. Nie przerabiane a oryginalne, o 3cm wyższe. Przełożyłem podwozie z fotela oryginalnego i po problemie.

Edited by viperski