Skocz do zawartości

DPF - dopalanie , chemiczne czyszczenie


aigle

Rekomendowane odpowiedzi

Pojawia mi się problem z dpf. Przebieg 135 tys. Zapaliła mi się kontrolka dpf - mrugająca. Więc dopalanie w serwisie. Problem z głowy filtr czysty i w drogę .

Po przejechaniu 2000 km (w dwa tyg.) znów to samo.

Serwis dopalenie dodanie preparatów do paliwa. Minął miesiąc znów to samo.

Tym razem przejechałem 8000 km wiec zaczyna mnie to powoli drażnić bo ta dolegliwość spotyka najczęściej "krótko- dystansowców "

Objawy ...na początku sygnalizacja dopalania więc jadę dopalić filtr zgodnie z instrukcją w trasie. Kontrolka gaśnie ale po dwóch , trzech dniach to samo i przechodzi w tryb mrugania czyli woła do ASO.

Miał ktoś podobny problem ? Może to brak doświadczenia w serwisantów nie wiem ... ale lądować 3 razy na serwisie gdy pokonuję w 2 miesiące tak duże przebiegi zaczyna mnie irytować.

Jeśli ktoś coś to ja bardzo chętnie wysłucham porad albo nie wiem zmienię serwis bo to zaczyna sporo kosztować....

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział że diesel jest tani w utrzymaniu?szczególnie z tych nowych.

To że podczas wypalania w trasie zgasła ci kontrolka trzeba było pociągnąć jeszcze trochę ten proces a nie odpuścić (o ile tak robiłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne jest to że kontrolka pali się czyli trwa proces dopalania ale mimo mojej jazdy zaczyna mrugać nie dając mi szansy na postępowanie zgodnie z instrukcją i prawidłowe dokończenie tego procesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobie jakiś błąd czujników przy DPF.Trzeba kogoś kumatego,umiejącego odczytać parametry z programu i logów na podłączonym kompie.A to czasem w ASO stanowi problem. ;)

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywal chwasta ekologicznego i po sprawie :)

Chyba najlepsze rozwiązanie. ;)

A jak zagranicą, jest się czego bać ? Głupio byłoby wieźć auto np. z Chamonix do Polski na lawecie. Nawisem mówiąc, sam wycinać nie mam zamiaru, wszystko działa jak należy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycina sie sam DPF , katalizator zostaje , spełnia normy , ale to jest nielegalne ;) ! i trzeba przenieść do nielegala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...