Jump to content

Legacy H6 2005 - felgi z ET38

Szary
 Share

Recommended Posts

Witam

mam do kupienia okazyjnie nowe felgi 17 cali z ET 38, czy do Legacy H6 2005 będą się nadawać ???

z góry dzięki za pomoc !

Raczej nie. Jeżeli do Legacy H6 MY'05 podchodzą te same felgi, co do H6 MY'07-, to tam jest ET55.

Malo czasu, wiec szybko i na temat.

Przy mniejszej liczbie ET felgi beda bardziej na zewnatrz. Pytanie brzmi zatem, czy nie beda obcieraly o krawedzie blotnikow (blacha w blotniku jest podwinieta i jest tam troche mniej miejsca niz sie wydaje).

Z ET 55 na 38 to nie jest kosmiczna roznica. Ja mam w tej chwili w Imprezie 2007 seryjne felgi ET55 odsadzone dystansem 15mm czyli realne ET wynosi teraz 40. I nadal jest jeszcze troche miejsca, moim zdaniem mozna zejsc max do 35. Impreza to nie Legacy ale nie przypuszczam, zeby mialo byc w nim mniej miejsca w nadkolu.

Istotne jest tez jakiej szerokosci jest felga - a w zasadzie opona, bo zwykle opona jest szersza od felgi (chyba ze ma sie golfa dzermanstajla). Jesli nie zalozysz duzo szerszej opony, albo o wiele szerszej felgi, to spokojnie.

Oczywiscie empirii nic nie zastapi. W weekend przycinam panel CB radio 1 DIN nie pasujacego do wneki 1 DIN.

Uwaga jeszcze taka, ze zwiekszenie rozstawu kol sprawi, ze auto bedzie troche "sztywniejsze" ale tez bardziej nerwowe oraz zmieni promien zataczania - zmniejszy sie zdolnosc do samoprostowania kol przednich. Ale jak mowilem zmiana w jaka celujesz nie bedzie istotnie odczuwalna.

Przy mniejszej liczbie ET felgi beda bardziej na zewnatrz. Pytanie brzmi zatem, czy nie beda obcieraly o krawedzie blotnikow (blacha w blotniku jest podwinieta i jest tam troche mniej miejsca niz sie wydaje).

dzięki, dobrze że mam blisko te felgi więc założe opony i sprawdze jak z błotnikami bedzie - dzięki za pomoc...

Jeżeli do Legacy H6 MY'05 podchodzą te same felgi, co do H6 MY'07-, to tam jest ET55.

dzięki, teraz wiem jakie mam, jak szukałem to wszedzie wywalało w konfiguratorach że 48 :-)

ja mam felgi z ET42 i jest OK. Powiedziałbym nawet, że lepiej niż seryjnie. Nic nie obciera a nadkola fajnie wypełnione ;)

springi1.jpg

springi2.jpg

Samo ET i rozmiar to za mało. Istotna jest jeszcze szerokość felgi. W internetowych sklepach z oponami/felgami są odpowiednie kalkulatory tolerancji. Ja mam ET 38, ale w 16tce o szerokości 6,5.

jezdziłem na 17 7" et40, było ok.

ja mam felgi z ET42 i jest OK. Powiedziałbym nawet, że lepiej niż seryjnie. Nic nie obciera a nadkola fajnie wypełnione ;)

springi1.jpg

springi2.jpg

co to masz za reflektory? to oryginał?