Skocz do zawartości

Legacy H6 2005 - felgi z ET38


Szary

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

mam do kupienia okazyjnie nowe felgi 17 cali z ET 38, czy do Legacy H6 2005 będą się nadawać ???

z góry dzięki za pomoc !

Raczej nie. Jeżeli do Legacy H6 MY'05 podchodzą te same felgi, co do H6 MY'07-, to tam jest ET55.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Malo czasu, wiec szybko i na temat.

 

Przy mniejszej liczbie ET felgi beda bardziej na zewnatrz. Pytanie brzmi zatem, czy nie beda obcieraly o krawedzie blotnikow (blacha w blotniku jest podwinieta i jest tam troche mniej miejsca niz sie wydaje).

 

Z ET 55 na 38 to nie jest kosmiczna roznica. Ja mam w tej chwili w Imprezie 2007 seryjne felgi ET55 odsadzone dystansem 15mm czyli realne ET wynosi teraz 40. I nadal jest jeszcze troche miejsca, moim zdaniem mozna zejsc max do 35. Impreza to nie Legacy ale nie przypuszczam, zeby mialo byc w nim mniej miejsca w nadkolu.

 

Istotne jest tez jakiej szerokosci jest felga - a w zasadzie opona, bo zwykle opona jest szersza od felgi (chyba ze ma sie golfa dzermanstajla). Jesli nie zalozysz duzo szerszej opony, albo o wiele szerszej felgi, to spokojnie.

 

Oczywiscie empirii nic nie zastapi. W weekend przycinam panel CB radio 1 DIN nie pasujacego do wneki 1 DIN.

 

Uwaga jeszcze taka, ze zwiekszenie rozstawu kol sprawi, ze auto bedzie troche "sztywniejsze" ale tez bardziej nerwowe oraz zmieni promien zataczania - zmniejszy sie zdolnosc do samoprostowania kol przednich. Ale jak mowilem zmiana w jaka celujesz nie bedzie istotnie odczuwalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mniejszej liczbie ET felgi beda bardziej na zewnatrz. Pytanie brzmi zatem, czy nie beda obcieraly o krawedzie blotnikow (blacha w blotniku jest podwinieta i jest tam troche mniej miejsca niz sie wydaje).

 

dzięki, dobrze że mam blisko te felgi więc założe opony i sprawdze jak z błotnikami bedzie - dzięki za pomoc...

 

 

Jeżeli do Legacy H6 MY'05 podchodzą te same felgi, co do H6 MY'07-, to tam jest ET55.

dzięki, teraz wiem jakie mam, jak szukałem to wszedzie wywalało w konfiguratorach że 48 :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo ET i rozmiar to za mało. Istotna jest jeszcze szerokość felgi. W internetowych sklepach z oponami/felgami są odpowiednie kalkulatory tolerancji. Ja mam ET 38, ale w 16tce o szerokości 6,5.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...