Skocz do zawartości

Fotele Recaro


Darkstar

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na swoje nieszczęście oglądałem sobie ostatnio Ebay i zauważyłem, że jest całkiem sporo ofert z wnętrzami z 2giej ręki.

Całkiem sporo foteli Recaro z Mitstu EVO, różnych Audi S i RS w niezłych cenach (para w cenie 1 nowego) i zrodził we łbie szatański pomysł wstawienia czegoś takiego do samochodu.

Wiem, że Recaro produkuje mocowania boczne foteli i całe subframe'y na których można montować ich fotele aftermarketowe.

 

Zastanawiam się, czy fotele OEM tej firmy montowane w samochodach różnych marek mają takie same mocowania i czy można je wrzucić w takie standardowe mocowania?

Np takie foteliki Sportster CS z Audi RS4?

 

Wiem, że jeżeli fotel jest elektryczny to może być zabawa z wiązką itp. ale Recaro produkuje aftermarketowe fotele elektryczne więc jakaś możliwość zamocowania do ich subfame'a i podłączenia tego ustrojstwa musi być.

 

Ktoś się kiedyś mierzył/interesował tematem, albo zna jakieś fora w internecie o podobnej tematyce?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lekko off-topic ale akurat szedłem dziś po parkingu przy pracy i widzę ze w mondeo poprzedniej generacji w niektórych wersjach trafiają się fotele recaro - powinny być sporo tańsze używane niż takie np. od Audi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może lekko off-topic ale akurat szedłem dziś po parkingu przy pracy i widzę ze w mondeo poprzedniej generacji w niektórych wersjach trafiają się fotele recaro - powinny być sporo tańsze używane niż takie np. od Audi

 

Być może. Sporo samochodów ma fotele tej firmy. Wersje z Mitsu Evo nie są drogie. Wspomniałem konkretnie o fotelikach z RS4 bo miałem okazję je przetestować i są świetne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam oryginalne w lanosie wiec pewnie tez są do znalezienia z naszywka STI. Bardzo sobie chwale te krzesełka

wygladaja fajnie, trzymaja tez, ale ich "boki" sa tak sterczace, ze b. szybko niszcza sie od wsiadania / wysiadania...

pokaz foty siedzenia kierowcy, napisz jaki masz przebieg i jaka masz budowe :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam zdjęć i nie bardzo potrafię określić jaki model. Jedno pewne, ze "wlewam sie w nie bez problemu, jeździłem długie trasy i na pojezdzawkach nie muszę się trzymać kolanami. Jak się zniszczą to będę naprawiał. Poszukam jeszcze bo poprzedni właściciel wstawiał chyba zdjęcia

 

niestety zdjacia juz nie ma zostala tylkoi miniaturka w posci doktorka #1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a wracając do tematu i oryginalnego pytania, ktoś wie, czy fotele Recaro z samochodu marki X będą pasować do standardowych mocowań firmy Recaro dla foteli aftermarket?

 

Miałem jakiś czas temu fajne krzesła Recaro z ITR DC5, bardzo wygodne, niestety sprzedałem :facepalm: ale mocowania szyn miały bardzo proste, szyny trzymały sie zaledwie na 3 śrubach (zdj.3) ,jeśli tak jest w wiekszości Recaro to podejrzewam że niebyło by wiekszego problemu z zamontowaniem szyn pod dowolny typ auta (tak myśle)

post-6769-0-13798500-1369745489_thumb.jpg

post-6769-0-44790000-1369745512_thumb.jpg

post-6769-0-69753300-1369745529_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MihauSTI - piękne foteliki, faktycznie bardzo wygodne.

 

Widzę, że miałeś całość (fotel + prowadnica). Zakładam, że zestawu nie rozkręcałeś?

Szyny będą różne w zależności od samochodu i najprawdobodobniej szyny z RS4, DC5 czy Evo nie wejdą do innego samochodu, ale osobiście mam najdzieję, że Recaro jest leniwe i dziury w samym fotelu są zawsze takie same i tylko prowadnice inne. A prowadnice można kupić znacznie taniej niż sam fotel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no niestety nie rozkrecalem ich i nie powiem ci czy wszystkie recaro z roznych modeli aut maja te otwory na prowadnice w takim samym rozstawie, ale mój znajomy fotele recaro z hondy ATR (niemal identyczne jak w evo V) wsadził najpierw do civic VI gen potem do Toyoty MR2 i teraz ma je wsadzone w civicu IV gen a wiec problemem jest raczej znalezienie takich foteli w dobrej cenie, a zamontowanie ich to juz chyba krótki kaszel ;)

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś kolega montował recaro z Evo do Galanta VR4 i był lekki cyrk z prowadnicami, dlatego pytam. Koniec końców skończyło się na przeróbkach oryginalnych prowadnic. Mój szatański plan polega na kupnie oryginalnych prowadnic dostosowanych do mojego samochodu wprost od Recaro a samych foteli z drugiej ręki, bo ponad 1000 funtów za 1 sportsteera to ciut dużo.

A znalezienie foteli nie jest takie skomplikowane dzięki Ebayowi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Większość foteli Recaro z dolnym mocowaniem, ma takie mocowanie jak pokazał na zdjęciu MihauSTI.

Miałem Recaro Speed (bliźniacze z tymi z Integry DC2) i mocowania były takie same.

Jeśli zatem mieć konsolę Recaro z szynami do fotela z dolnym mocowaniem, da się tam zamontować większość modeli Recaro mających dolne mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy fotel Recaro posiada ten sam rozstaw otworów na śruby wkręcane do siedziska. Wiem doskonale co potrzeba. Potrzebne są odrębne, tzw konsole pod dany model auta. Recaro sprzedaje takie konsole, ale kosztują 250-300 Euro od sztuki . Jak masz już taką konsole pod konkretny model interesującego Ciebie auta, to za pomocą 4 śrub na imbus przykręcisz dowolny fotel Recaro. Przerabiałem ten temat już w kilkunastu autach, zatem wiem co mówię .. Pytam wprost - czy ktoś instalował Recaro w Imprezie GD , a jeśli tak to za pomocą jakich mocowań ( poza dedykowanymi Recaro za 1200zł ) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na seryjnych szynach próbowałeś to dopasować? Skoro nie gotowiec, to albo przerabiasz szyny do mocowań w aucie albo mocowania fotela do seryjnych szyn - tego nie ominiesz. Nawet jeśli ktoś tu montował je do Subaru to nie zmienia faktu, że jest z tym rzeźba - rozumiem, że chcesz zobaczyć jak to było zrobione żeby się wzorować bez kombinowania metodą prób i błędów we własnym zakresie... Montowałem Recaro z Evo w swoim Civicu, tyle że tam to jest mocowane normalnie we wszystkich czterech punktach do podłogi i dopasowanie fotela do seryjnych szyn z nie jest takie trudne.

Edytowane przez nyndz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam fotele ze swojego Evo IX i też chciałbym je zainstalować w robalu. Są zdecydowanie lepsze niż te z Subaru, a że Lancer się przebudowywuje na rajdówkę to stanie się dawcą niektórych gratów :) Chętnie zobaczyłbym jakieś foto jak ktoś to zainstalował u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...