Skocz do zawartości

Podkręcanie mocy


TomiKoko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

Chciałbym w swoim forku xt dorzucić parę kucyków i mam pytanie do forumowiczów. Podkręcał ktoś z was już forka? Słyszałem, że zmiana mapy silnika może dać 280KM i to bez jakiś znacznych konsekwencji. A może zmiana turbiny? Co wy sądzicie o tym i kogo polecacie do zrobienia takich przeróbek? Najlepiej Olsztyn bądź Gdańsk-Warszawa.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat Ci przenieśli do "Jadę nielegala"

 

http://www.forum.sub...tuning-silnika/

 

...a swoją drogą to muszę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że szukasz "guza" - więcej mocy fajna sprawa, ale chyba wiesz jakie ryzyko to ze sobą niesie... mówimy tu o kwotach 5cyfrowych, nie w aspekcie dojścia do 280KM, ale późniejszego przywrócenia auta do sprawności

Edytowane przez carlos-wrx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do "nielegala" nie mam dostępu :/

Domyślam się, że tanio nie jest. Pytam z ciekawości czy takie przeróbki to poważna sprawa czy kwestia "drobnych" zmian i czy znacznie niekorzystnie wpływa to na silnik i inne podzespoły. Jeżeli mówisz, że nie ma sensu to ok, najwyżej nie będę kombinował. Ale spytać zawsze można :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poczytaj wątek np Forumowicza tzd i innych w Jadę nielegala. Sporo działał przy swoim Forku i jest tam kilka ciekawych informacji...

 

aczkolwiek teraz doczytałem że Twoj jest 2,5.. tak czy owak zerknij...

Edytowane przez Albajn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Chciałbym w swoim forku xt dorzucić parę kucyków i mam pytanie do forumowiczów. Podkręcał ktoś z was już forka? Słyszałem, że zmiana mapy silnika może dać 280KM i to bez jakiś znacznych konsekwencji. A może zmiana turbiny? Co wy sądzicie o tym i kogo polecacie do zrobienia takich przeróbek? Najlepiej Olsztyn bądź Gdańsk-Warszawa.

 

Pozdrawiam

 

 

wystarczy użyć SZUKAJ ....

temat wielokrotnie poruszany, nawet w tym dziale

 

temat Ci przenieśli do "Jadę nielegala"

 

http://www.forum.sub...tuning-silnika/

 

...a swoją drogą to muszę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że szukasz "guza" - więcej mocy fajna sprawa, ale chyba wiesz jakie ryzyko to ze sobą niesie... mówimy tu o kwotach 5cyfrowych, nie w aspekcie dojścia do 280KM, ale późniejszego przywrócenia auta do sprawności

 

w dużej mierze zależy od tunera....

potem od wykorzystywania i serwisowania auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtaniej Ci wyjdzie jak sprzedasz aktualną furkę i kupisz już po modach. Nie pchaj się w to.

O czym Ty mówisz...przecież w jego przypadku to tylko zmiana mapy jest... Z tym że najlepiej (bezpieczniej) pewnie 260KM będzie -

TomiKoko

 

w Poznaniu Ci powiedzą co i jak, i mają wyjazdy do Warszawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, nie chcę robić z forka jakiegoś potwora 360 konnego, po prostu słyszałem, że sama zmiana mapy da 270KM nie wpływając na eksploatacje pojazdu jakoś znacząco i w tym temacie chciałem dąrzyć. A co do forka to tak jak w opisie 2.5 XT. Z drugiej strony jest jeszcze wersja STI z 2.5 litrowym silnikiem i mocy rzędu 265KM, tak więc mam pytanie, czy to ten sam silnik co w wersji XT?

Edytowane przez TomiKoko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpiecznie/niebezpiecznie to różnie bywa i trochę od szczęścia do egzemplarza zależy ;) Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś innego, już przy seryjnej mocy dużo osób narzekało na seryjne hamulce, trochę za słabe jak na to auto przy jego masie/osiągach. Nie wiem jakie jest Twoje zdanie, w końcu Ty jeździsz tym autem obecnie to wiesz najlepiej. Osobiście razem ze wzrostem mocy pomyślałbym o wymianie hebli + zastanowił się nad utwardzeniem zawieszenia, ale zrobisz jak chcesz. Tak czy inaczej trzymam kciuki za projekt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobny dylemat przechodziłem w zeszłym roku po zakupie mojego 2.5 xt 2009.Skończyło się na obniżeniu mocy (montaż gazu).Niestety duże spalanie zmusiło mnie do innego spojrzenia na jazde forkiem.Grzebałem w necie poszukując firmy która profesjonalnie mogłaby mi to wykonać.Wydaje mi się że tuning silnika subaru w naszym kraju jest jeszcze problemem i odpuściłem.Zresztą koszty są zbyt duże.Na lpg śmiga jest tanio troszkę wolniej.Jestem zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzebałem w necie poszukując firmy która profesjonalnie mogłaby mi to wykonać.Wydaje mi się że tuning silnika subaru w naszym kraju jest jeszcze problemem i odpuściłem.

Chyba jednak źle szukałeś lub miałeś złe informacje.

Nie ma najmniejszego problemu i jest przynajmniej kilka miejsc godnych polecenia. ;)

Zresztą koszty są zbyt duże.

A to już Twoja opinia,choć faktem jest,że przygotowanie auta do mapy i remap najtańszy nie jest.Ale jak ma być dobrze,to nie jest to wydatek kilkuset złotych. ;)

Nie wiem ile zapłaciłeś za instalację i monataż LPG,ale pewnie też nie 1500zł? :P

Edytowane przez cybel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wychodzę z założenia, że jak nie będzie mnie stać na forka to go sprzedam. Póki co, jestem bardzo zadowolony z niego i nigdy go nie zagazuję. A co do hamulców to tak jak wspominałem w innych postach. Hamulce naprawdę są do niczego i kiedyś napędziły mi wielkiego stracha kiedy mój forek pomimo pedału w podłodze zamiast hamować to po prostu zwalniał aż zatrzymałem się prawie na środku skrzyżowania, na szczęście bez większych konsekwencji. Użytkownik Carlos podpowiedział mi, że warto zmienić na zestaw z STI-a i powinno być o wiele lepiej. Szczerze, to nawet nie odważyłbym się chyba podkręcać forka bez dobrych hamulców, a te co są w serii to na prawdę nie radzą sobie. Za dużo mocy i za ciężki samochód, takie moje zdanie jak na serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...