Jump to content

Podkręcanie mocy

TomiKoko
 Share

Recommended Posts

Witam Panowie,

Chciałbym w swoim forku xt dorzucić parę kucyków i mam pytanie do forumowiczów. Podkręcał ktoś z was już forka? Słyszałem, że zmiana mapy silnika może dać 280KM i to bez jakiś znacznych konsekwencji. A może zmiana turbiny? Co wy sądzicie o tym i kogo polecacie do zrobienia takich przeróbek? Najlepiej Olsztyn bądź Gdańsk-Warszawa.

Pozdrawiam

temat Ci przenieśli do "Jadę nielegala"

http://www.forum.sub...tuning-silnika/

...a swoją drogą to muszę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że szukasz "guza" - więcej mocy fajna sprawa, ale chyba wiesz jakie ryzyko to ze sobą niesie... mówimy tu o kwotach 5cyfrowych, nie w aspekcie dojścia do 280KM, ale późniejszego przywrócenia auta do sprawności

Edited by carlos-wrx

Do "nielegala" nie mam dostępu :/

Domyślam się, że tanio nie jest. Pytam z ciekawości czy takie przeróbki to poważna sprawa czy kwestia "drobnych" zmian i czy znacznie niekorzystnie wpływa to na silnik i inne podzespoły. Jeżeli mówisz, że nie ma sensu to ok, najwyżej nie będę kombinował. Ale spytać zawsze można :)

poczytaj wątek np Forumowicza tzd i innych w Jadę nielegala. Sporo działał przy swoim Forku i jest tam kilka ciekawych informacji...

aczkolwiek teraz doczytałem że Twoj jest 2,5.. tak czy owak zerknij...

Edited by Albajn

Witam Panowie,

Chciałbym w swoim forku xt dorzucić parę kucyków i mam pytanie do forumowiczów. Podkręcał ktoś z was już forka? Słyszałem, że zmiana mapy silnika może dać 280KM i to bez jakiś znacznych konsekwencji. A może zmiana turbiny? Co wy sądzicie o tym i kogo polecacie do zrobienia takich przeróbek? Najlepiej Olsztyn bądź Gdańsk-Warszawa.

Pozdrawiam

wystarczy użyć SZUKAJ ....

temat wielokrotnie poruszany, nawet w tym dziale

temat Ci przenieśli do "Jadę nielegala"

http://www.forum.sub...tuning-silnika/

...a swoją drogą to muszę Ci z własnego doświadczenia powiedzieć, że szukasz "guza" - więcej mocy fajna sprawa, ale chyba wiesz jakie ryzyko to ze sobą niesie... mówimy tu o kwotach 5cyfrowych, nie w aspekcie dojścia do 280KM, ale późniejszego przywrócenia auta do sprawności

w dużej mierze zależy od tunera....

potem od wykorzystywania i serwisowania auta...

Najtaniej Ci wyjdzie jak sprzedasz aktualną furkę i kupisz już po modach. Nie pchaj się w to.

O czym Ty mówisz...przecież w jego przypadku to tylko zmiana mapy jest... Z tym że najlepiej (bezpieczniej) pewnie 260KM będzie -

TomiKoko

w Poznaniu Ci powiedzą co i jak, i mają wyjazdy do Warszawy.

No właśnie, nie chcę robić z forka jakiegoś potwora 360 konnego, po prostu słyszałem, że sama zmiana mapy da 270KM nie wpływając na eksploatacje pojazdu jakoś znacząco i w tym temacie chciałem dąrzyć. A co do forka to tak jak w opisie 2.5 XT. Z drugiej strony jest jeszcze wersja STI z 2.5 litrowym silnikiem i mocy rzędu 265KM, tak więc mam pytanie, czy to ten sam silnik co w wersji XT?

Edited by TomiKoko

Bezpiecznie/niebezpiecznie to różnie bywa i trochę od szczęścia do egzemplarza zależy ;) Chciałbym jednak zwrócić uwagę na coś innego, już przy seryjnej mocy dużo osób narzekało na seryjne hamulce, trochę za słabe jak na to auto przy jego masie/osiągach. Nie wiem jakie jest Twoje zdanie, w końcu Ty jeździsz tym autem obecnie to wiesz najlepiej. Osobiście razem ze wzrostem mocy pomyślałbym o wymianie hebli + zastanowił się nad utwardzeniem zawieszenia, ale zrobisz jak chcesz. Tak czy inaczej trzymam kciuki za projekt :)

Podobny dylemat przechodziłem w zeszłym roku po zakupie mojego 2.5 xt 2009.Skończyło się na obniżeniu mocy (montaż gazu).Niestety duże spalanie zmusiło mnie do innego spojrzenia na jazde forkiem.Grzebałem w necie poszukując firmy która profesjonalnie mogłaby mi to wykonać.Wydaje mi się że tuning silnika subaru w naszym kraju jest jeszcze problemem i odpuściłem.Zresztą koszty są zbyt duże.Na lpg śmiga jest tanio troszkę wolniej.Jestem zadowolony :)

Grzebałem w necie poszukując firmy która profesjonalnie mogłaby mi to wykonać.Wydaje mi się że tuning silnika subaru w naszym kraju jest jeszcze problemem i odpuściłem.

Chyba jednak źle szukałeś lub miałeś złe informacje.

Nie ma najmniejszego problemu i jest przynajmniej kilka miejsc godnych polecenia. ;)

Zresztą koszty są zbyt duże.

A to już Twoja opinia,choć faktem jest,że przygotowanie auta do mapy i remap najtańszy nie jest.Ale jak ma być dobrze,to nie jest to wydatek kilkuset złotych. ;)

Nie wiem ile zapłaciłeś za instalację i monataż LPG,ale pewnie też nie 1500zł? :P

Edited by cybel

Ja wychodzę z założenia, że jak nie będzie mnie stać na forka to go sprzedam. Póki co, jestem bardzo zadowolony z niego i nigdy go nie zagazuję. A co do hamulców to tak jak wspominałem w innych postach. Hamulce naprawdę są do niczego i kiedyś napędziły mi wielkiego stracha kiedy mój forek pomimo pedału w podłodze zamiast hamować to po prostu zwalniał aż zatrzymałem się prawie na środku skrzyżowania, na szczęście bez większych konsekwencji. Użytkownik Carlos podpowiedział mi, że warto zmienić na zestaw z STI-a i powinno być o wiele lepiej. Szczerze, to nawet nie odważyłbym się chyba podkręcać forka bez dobrych hamulców, a te co są w serii to na prawdę nie radzą sobie. Za dużo mocy i za ciężki samochód, takie moje zdanie jak na serię.

Gaz to nie samo zło, nie przesadzajcie. I przecież można go(LPG) tak zestroić że nie będzie straty mocy - ale z tego znany jest jeden gość ze stolycy B)