Skocz do zawartości

Wymiana backboxa w STI '03


przemu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

czy da sie bez kanalu wymienic koncowke tlumika w STI '03?

 

Jesli dobrze mi sie wydaje, to kwestia odkrecenia dwoch srubek, zdjecia z 3 wieszakow, zapodania nowej uszczelki pewnie czyms posmarowanej i powieszenie z powrotem? Pytanie, czy jest to wykonalne na samym podnosniku lub jest tu wiecej czarnej magii o ktorej nie wiem.

 

Druga sprawa czym mozna wyczyscic tlumik? Chodzi mi o troche rdzy, nalotu, syfu i innych rzeczy. Nie zalezy mi na tym zeby blyszczal jak po wypolerowaniu, chodzi mi tylko o to, zeby nie zalozyc zasyfionego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na youtube był nawet filmik jak koleś wymieniał końcowy tłumik w forku wjeżdżając jedną stroną auta na krawężnik :) wpełzał pod auto i wszystko bez problemu ogarnął, więc pewnie bez większych problemów sobie poradzisz na podnośniku. Tam są tylko dwie śruby, a z wieszaków ściągniesz bez problemów. Pytanie tylko w jakim stanie masz te śruby przy wydechu i czy dasz radę je odkręcić, jak będą stawiały opór to zawsze można je uciąć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, no wlasnie tutaj nie ogarniam, moze ktos mnie wreszcie oswieci z tymi nazwami - back box, cat back itp itd. Tlumik sklada sie z 3 czesci - down pipe, center pipe i to o czym mowie, czyli rura z tlumikiem. Chodzi mi o wymiane tego ostatniego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

backbox - to inaczej tłumik końcowy (ostatnia puszka) z kawałkiem rury (w formie takiego kolanka)

center pipe - czyli rura środkowa.

down pipe - tu w sumie nie mam pewności czy łączy turbo już z center pipe czy jest jeszcze jakiś odcinek... może niech ktoś podpowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj prosta sprawa. Da się wymienić. Podnosisz tą stronę z, której masz wydech. Uszczelka? Przyda się ;) Ja mam to na pastę do tłumików Sonaxa założone i jest bajka :) Żadnych przedmuchów :)

Dasz radę. Ze śrubami możesz mieć problem.... Więc podgrzanie bądź kątowa maszyneczka i do roboty + zapasowe śruby ;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na youtube był nawet filmik jak koleś wymieniał końcowy tłumik w forku wjeżdżając jedną stroną auta na krawężnik

 

To jeszcze rzeczowy materiał z YT:

 

Edytowane przez Mike-m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a uszczelke gdzie mozna kupic? Potrzebuje jakis numer czesci, czy sa jakies standardowe powszechnie dostepne, czy moze pasta jak kolega blackdogwwl?

Gumy wieszakow warto wymienic, moze jakis roz :P

I czym mozna to polerowac? Jakies domowe sposoby z wiertarka dadza rade?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a uszczelke gdzie mozna kupic?

w ASO lub w każdym (prawie każdym) warsztacie zajmującym się tłumikami

Gumy wieszakow warto wymienic

jak są już stare ...

I czym mozna to polerowac?

co chcesz polerować ? końcówkę żeby się świeciła ? - umyj i wytrzyj, przeważnie pomaga, a jak nie to dobry płyn do mycia felg i pasta polerska .... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to ze jest troche nalotu, rdzy - jeszcze go nie dostalem, ale chcialbym go z tego oczyscic. Nie chce go polerowac, ale skoro go juz wieszam, to chcialbym umytego. Tylko wlasnie nie wiem, czym mozna zlikwidowac te osady rdzy czy tez czegos innego bez polerki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, a uszczelke gdzie mozna kupic? Potrzebuje jakis numer czesci, czy sa jakies standardowe powszechnie dostepne, czy moze pasta jak kolega blackdogwwl?

Gumy wieszakow warto wymienic, moze jakis roz :P

I czym mozna to polerowac? Jakies domowe sposoby z wiertarka dadza rade?

 

Mi w Zielonce znajomy wymienił za ok 30-40zł... Ja kupiłem sobie mleczko Carlube i jestem zadowolony z efektu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...